Produkty

Baterie łazienkowe i kuchenne oszczędzające zużycie wody

Baterie łazienkowe i kuchenne oszczędzające zużycie wody

Współczesne technologie w zakresie baterii kuchennych i łazienkowych pozwalają zredukować zużycie wody nawet o 50%. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązania w swoich domowych wnętrzach. Pamiętajmy, że świadome oraz ekonomiczne korzystanie z energii i zasobów, jest nie tylko wyzwaniem, ale i powodem do tego, by czuć ogromną satysfakcję.

typowa bateria umywalkowaProducenci armatury łazienkowej wiedzą doskonale jak ważnym aspektem w domowym budżecie są oszczędności. To właśnie dlatego ich produkty wyposażone są w mechanizmy które czynią je znacznie bardziej ekonomicznymi oraz ekologicznymi. Co ważne, nowe baterie umożliwiają z jednej strony zaoszczędzenie zużycia wody, z drugiej nie zmuszają do rezygnowania z komfortu i codziennej higieny.

Skąd wiedzieć, czy bateria jest ekologiczna?

Wszystko za sprawą odpowiednich oznaczeń. Jeśli na naszej baterii, a  właściwie na jej opakowaniu, zobaczymy literę Z, oznacza to mniej więcej tyle, że charakteryzuje się ona wysokim poziomem oszczędności wody. Taki kran zużywa nie więcej niż 0,15 l na sekundę, czyli 9 l na minutę. Uwaga, nie dajmy się zwieść różnym informacjom na opakowaniu. Literą Z oznaczone mogą być jedynie baterie bezdotykowe oraz modele jednouchwytowe ze specjalnymi eko przyciskami i eko blokadami.

Jakich baterii nie wybierać?

Jeśli chcemy zaoszczędzić, nigdy nie kupujmy baterii z dwoma kurkami, są one po prostu nieekonomiczne. Dlaczego? Wszystko za sprawą ustawiania odpowiedniej temperatury wody podczas poruszania pokrętłami. Woda w tym przypadku, nawet przy bardzo zwinnym poruszaniem kurkiem, zawsze się zmarnuje. Inaczej jest w przypadku baterii z jednym kurkiem. Wewnętrzny mechanizm baterii miesza ciepłą i zimną wodę, szybko i bez niepotrzebnych strat.

Ekologiczne baterie powinny ponadto posiadać perlator, czyli specjalną siatkę o drobnych oczkach na końcu wylewki, która napowietrza strumień wypływającej wody. Perlatory pomagają także podnieść ciśnienie wypływającego strumienia.

Trochę bardziej techniczniebateria kuchenna castorama

Bateria w wersji dla oszczędnych musi posiadać dwustopniową głowicę, dzięki której otwarcie dźwigni baterii odbywa się w dwóch etapach. Najpierw generujemy średni strumień wody, później wysoki. Nie musimy przy tym zbyt długo manewrować dźwignia baterii w celu ustawienia danej mocy strumienia.

Przyda się także elektroniczny sensor. Służy on do sterowania wypływem wody z kranu tylko wtedy, gdy przysuniemy ręce do kranu. Montaż baterii bezdotykowych pozwala obniżyć zużycie wody nawet o połowę. Inteligentne baterie sterowane fotokomórką to najlepsze wyposażenie do łazienek, z których na co dzień korzystają dzieci.

Wreszcie, baterie mogą także posiadać blokadę wypływu gorącej wody. Głowica baterii wyposażona jest wtedy w specjalny regulator, który uchroni nas przed poparzeniem i jednocześnie ograniczy zużycie ciepłej wody.

Kierując się powyższymi poradami, wybierzemy baterie, które przyniosą korzyści nie tylko dla naszej kieszeni, ale również będą przyjazne środowisku. Kupując kran do kuchni lub łazienki, zawsze czytajmy dokładnie wszystkie parametry opisane na opakowaniu. To tam znajdziemy większość cennych informacji.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

TOP 3 baterie łazienkowe w Twoim domu

TOP 3 baterie łazienkowe w Twoim domu
Łazienka to miejsce, w którym spędzasz dużo czasu każdego dnia. Dlatego warto zadbać o to, by jej aranżacja była nie tylko funkcjonalna, ale r&...
Czytaj więcej

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki
Aranżacja łazienki wymusza na nas dobranie odpowiedniej armatury, abyśmy nie mieli do czynienia ze stylistycznym zgrzytem. Producenci oferują na tyle ...
Czytaj więcej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej

Rodzaje, konserwacja i wybór armatury łazienkowej
Wybór odpowiedniej armatury i jej regularna konserwacja może zapewnić nam możliwość jej wieloletniego bezawaryjnego użytkowania. Jakie są rodzaje arma...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
4 komentarze
19.12.2016
no właśnie jak czytałem ten artykuł to myślałem o tym, jak bardzo niepraktyczne są 2 kurki... a mam taką baterię w łazience, czas na zmianę
27.05.2016
Świetnie, dobrze wiedzieć takie rzeczy, nie dość że mniejsze rachunki to dbanie o środowisko.
16.03.2016
Pro-ekologiczne rozwiązania są bardzo ważne. Mam w domu takie baterie i moje rachunki zauważalnie zmalały. W domu zamontowałem baterie z serii Victoria-N. to baterie które mają wiele pożytecznych rozwiązań np QuickReaction , Security 38° czy Click.
28.02.2016
Bardzo mądry i przydatny artykuł - trzeba oszczędzać wodę. My mamy w miarę dobre rozwiązania, a ostatnio jaszcze zaopatrzyliśmy się w perlatory, znacznie zmniejszają one zużycie wody.

Ocena i komentarz dla:

Baterie łazienkowe i kuchenne oszczędzające zużycie wody