Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Baterie łazienkowe

Strzałka w prawo

Perlatory do baterii

Strzałka w prawo

Perlatory do baterii

Czy słyszałeś kiedykolwiek o perlatorach? Te niepozorne urządzenia skutecznie pomogą Ci zmniejszyć zużycie wody w Twoim domu. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz perlatory dostosowane do każdej baterii, o różnej przepustowości, które wykorzystasz zarówno w przestrzeni kuchennej, jak i łazience.

Filtry

Perlatory do baterii

Czy słyszałeś kiedykolwiek o perlatorach? Te niepozorne urządzenia skutecznie pomogą Ci zmniejszyć zużycie wody w Twoim domu. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz perlatory dostosowane do każdej baterii, o różnej przepustowości, które wykorzystasz zarówno w przestrzeni kuchennej, jak i łazience.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elementy montażowe do baterii

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Perlatory – najprostszy sposób na oszczędzanie wody

Jeśli ostatni rachunek za wodę przyprawił Cię o ból głowy, to znak, że najwyższy czas zmienić sposób gospodarowania wodą w Twoim domu. Pewnie myślisz, że to niemożliwe – przecież z wody korzysta się cały czas. Wbrew pozorom istnieje bardzo prosta i zarazem niezwykle skuteczna metoda na zmniejszenie rachunków za wodę.

Czy słyszałeś kiedykolwiek o perlatorach? Te niepozorne urządzenia skutecznie pomogą Ci zmniejszyć zużycie wody w Twoim domu. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz perlatory dostosowane do każdej baterii, o różnej przepustowości, które wykorzystasz zarówno w przestrzeni kuchennej, jak i łazience.

Ale czym tak właściwie są perlatory? W najprostszych słowach to wodooszczędna końcówka, nakładana na koniec wylewki, która zmniejsza ilość wydostającej się przez nią wody. Nie odbija się to bynajmniej na komforcie korzystania z umywalki lub zlewu.

Perlator ma wygląd metalowego pierścienia ze wsadem – sitkiem lub systemem komór. Możesz wybrać perlatory nakładane na wylewkę albo wbudowane w baterię. Wsady, które odpowiadają za napowietrzenie wody, mogą być wykonane zarówno z metalu, jak i tworzyw sztucznych czy silikonu.

Zadaniem perlatora jest napowietrzenie wody, co ma na celu zwiększenie jej objętości. Dlatego pomimo mniejszej ilości wody wydostającej się z wylewki perlator tworzy złudzenie, że jest jej tyle samo, a nawet więcej. Ponadto to urządzenie sprawia, że wylatująca woda tworzy strumień o wyższym ciśnieniu. Dzięki temu jest lepiej nakierowany i nie rozbryzguje się po bokach np. podczas mycia rąk.

Zmniejszenie zużycia wody nawet o 60%!

Podstawową funkcją perlatorów jest ograniczenie zużycia wody. Urządzenia dostępne w sklepach Castorama zmniejszają to zużycie nawet o 60%! Jaki jest mechanizm działania perlatora i co dzięki niemu zyskujesz?

Głównym czynnikiem, który odpowiada za napowietrzenie wody, jest ciśnienie. Na wydobywającą się z wylewki wodę wywierane jest podciśnienie, które miesza ze sobą dwa składniki: wodę oraz powietrze. W ten sposób perlator do wody spienia jej strumień i jednocześnie ogranicza jej ilość wydobywającą się z wylewki.

Ponadto dzięki perlatorowi tor biegu strumienia wody jest zdecydowanie bardziej precyzyjnie uregulowany. Pęcherzyki powietrza sprawiają, że woda nie rozbryzguje się po bokach, ale trzyma się mytej powierzchni. Zapomnij o zachlapanym blacie kuchennym lub umywalce, które powodują osadzanie się nieestetycznego kamienia, a w najgorszym przypadku podnoszenie się wierzchniej warstwy blatu.

Pomimo tego, że perlator do kranu przepuszcza mniejszą ilość wody, objętość jej strumienia jest zdecydowanie większa. W tym właśnie tkwi podstawowa funkcja perlatorów, jaką jest zmniejszanie zużycia wody. Strumień o większej objętości umożliwia Ci wykonywanie dokładnie tych samych czynności: mycia, gotowania, sprzątania, napełniania konewek, butelek i innych pojemników. Różnicą jest natomiast poziom zużycia wody.

Pieniądze to jednak nie wszystko. W dzisiejszych czasach bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważna jest troska o środowisko. Zużycie słodkiej wody następuje zdecydowanie zbyt szybko, w konsekwencji czego, natura nie nadąża z ponownym wytworzeniem jej wystarczającej ilości. Wybierając perlator do baterii, pokazujesz, że stan środowiska naturalnego nie jest Ci obojętny.

Pamiętaj jednak o tym, by kontrolować jakość urządzenia. Stare, zużyte i pełen kamienia nie będzie w stanie prawidłowo spełniać swojej funkcji. W związku z tym warto od czasu do czasu odkręcić perlator, sprawdzić jego stan i ewentualnie wymienić na nowy. Dzięki temu będziesz mógł być spokojny i oszczędność wody w swoim domu!

Gdzie można zastosować perlator?

Wykorzystanie perlatorów jest powszechne w armaturze zlewu kuchennego i łazienkowej umywalki. Coraz częściej kupujący decydują się postawić także na perlator prysznicowy. Pomyśl, ile litrów wody zużywasz każdego dnia na wieczorny lub poranny prysznic. A teraz zastanów się, ile możesz zaoszczędzić pieniędzy, jeśli zmniejszysz zużycie wody o wspomniane 60%!

W naszym sklepie dostępny jest m.in. perlator do prysznica. Dzięki temu jesteś w stanie oszczędzać wodę, nie tracąc przy tym komfortu kąpieli. Perlator prysznicowy przyniesie wiele korzyści. Nie tylko będzie zatrzymywał wodę, ale również ograniczy kamień, który się w niej osadza. Warto również zdecydować się na perlator do baterii umywalkowej. W tym przypadku jego zadaniem będzie wyłącznie ograniczanie zużycia wody.

Perlator w wannie to także doskonałe rozwiązanie. Zwróć jednak uwagę na zakres przepływu wody – zbyt wolny będzie uniemożliwiał szybkie napełnienie wanny, a co za tym idzie: stygnięcie wody.

Warto również się zdecydować na perlator na kran w kuchni. Szczególnie w tym miejscu będzie spełniać on kluczową rolę. Zwróć uwagę jednak na to, by urządzenie miało regulowany przepływ wody.

Jak wybrać idealny perlator?

Zazwyczaj perlatory sprzedawane są w zestawie z całą baterią. Jeśli jesteś na etapie projektowania kuchni lub łazienki, wybierz jeden z zestawów dostępnych w sklepach Castorama. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą kompatybilne.

Jeśli jednak w Twojej baterii brakuje perlatora napowietrzającego wodę albo twoje stare urządzenie po prostu się zużyło, stoisz przed koniecznością dopasowania całkowicie nowego perlatora do starej baterii.

Jeśli wylewka Twojego kranu ma standardowy kształt wymiary, dopasowanie perlatora nie powinno stanowić problemu. Dobrze zawsze kupować produkty tego samego producenta, w obrębie jednego zestawu. W ten sposób eliminujesz ryzyko niedopasowania poszczególnych elementów.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonano perlator, zdania są podzielone. Nie ma jednego pewnego tworzywa, które zapewniłoby najbardziej efektywną pracę perlatora. Wprawdzie uważa się, że perlatory mosiężne gwarantują najdłuższy czas eksploatacji, ze względu na swoją dużą wytrzymałość oraz odporność na zatykanie przez kamień. W niektórych przypadkach może się jednak okazać, że lepiej sprawdzą się perlatory wykonane z tworzywa sztucznego albo silikonu.

Przy wyborze właściwego perlatora powinieneś kierować się podstawową zasadą, która przyświeca także wszystkim innym zakupom: cena nie jest najważniejsza. Czasem lepiej wydać kilka złotych więcej, niż po kilku miesiącach przeznaczać je na pomoc hydraulika lub zakup całkowicie nowego urządzenia.