Produkty

Boazeria angielska i jej zalety

Boazeria angielska i jej zalety

Wykańczając mieszkanie, rzadko stawiamy na dodatkowe ozdobienie ścian, zazwyczaj decydując się jedynie na malowanie czy tapetowanie. Stosując boazerię angielską, jesteśmy w stanie nadać naszym wnętrzom wyjątkowego stylu. Niezależnie od tego czy nasze mieszkanie jest klasyczne, czy nowoczesne.

boazerie angielskieAngielski charakter

Ten rodzaj boazerii powinien przypaść do gustu wszystkim, którzy preferują angielski styl w swoich wnętrzach. Boazeria angielska jest nieodzownym elementem tego stylu. Sprawia, że surowe ściany w danym pomieszczeniu nabierają wyjątkowo eleganckiego charakteru, dzięki czemu całe wnętrze znacznie ociepla swój klimat. Najczęściej możemy ją spotkać pod postacią prostokątnych paneli, które układane są zazwyczaj do wysokości około 90 cm od podłogi. Wymiar ten jednak może być – w zależności od potrzeb i upodobań – modyfikowany. 

Uniwersalne zastosowanie

Boazeria angielska jest materiałem, który ze względu na swój elegancki charakter, sprawdza się przede wszystkim w tradycyjnych wnętrzach, gdzie większość elementów odznacza się klasycznym stylem. Różnorodność wzorów paneli powoduje jednak, że równie świetnie sprawdzają się też w pomieszczeniach utrzymanych w bardziej nowoczesnym klimacie. Boazeria angielska jest doskonałym dopełnieniem ścian w salonie, gabinecie, salonie kąpielowym. Niejednokrotnie spotykana jest także jako urozmaicenie ścian prowadzących wzdłuż schodów.

Uniwersalne wykonanie

Boazeria angielska jest produktem wykonywanym z różnego rodzaju materiałów. Zdecydowanie najczęściej jesteśmy w stanie natrafić na produkty wykonane z drewna, wśród którego przeważa drewno dębowe. Na rynku dostępne są jednak także panele z polistyrenu, PVC, sklejki, płyty MDF, czyli płyty fornirowanej szlachetnym drewnem czy też płyty stolarskiej pokrytej lakierem w dowolnym kolorze. Dziś możemy zdecydować się także na wybór surowej boazerii angielskiej, którą pomalujemy wedle własnych indywidualnych upodobań. Warto zwrócić również uwagę na produkty oklejone specjalistyczną okleiną, która zwiększa wytrzymałość boazerii.

Montażboazeria angielska w łazience

Montażu boazerii angielskiej możemy podjąć się sami. Zadanie to jest stosunkowo proste ze względu na fakt, że montaż polega w tym przypadku na ułożeniu gotowych paneli na ścianie i przymocowaniu ich w dowolnie wybrany sposób. Możemy zrobić to chociażby za pomocą gwoździ lub też używając do tego celu specjalistycznego kleju. Wybór montażu z użyciem kleju jest wyborem szybszej i łatwiejszej instalacji paneli. Powinniśmy pamiętać również o tym, że każdy panel powinien być przymocowany do solidnej listwy przypodłogowej. Górną część każdego z nich należy wykończyć zaś specjalną ozdobną listwą. Jeśli sami nadajemy kolor boazerii, to panele malujemy jeszcze przed przytwierdzeniem ich do ściany, używając farby podkładowej, a ostateczną barwę nakładając już po właściwym montażu. 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak odnowić wnętrze domu? Proste i szybkie sposoby na metamorfozę w mieszkaniu

Jak odnowić wnętrze domu? Proste i szybkie sposoby na metamorfozę w mieszkaniu
Poczuj powiew świeżości również w swoim domu i sprawdź, jak łatwo odświeżyć mieszkanie. Dzięki prostym i skutecznym trikom aranżacyjnym przepro...
Czytaj więcej

Jak wykończyć ściankę działową

Jak wykończyć ściankę działową
Ściany działowe dzielą domową przestrzeń na poszczególne strefy. Jedne sięgają od podłogi aż do sufitu, a inne przypominają raczej niewysokie murki, w...
Czytaj więcej

Boazeria PCV – zastosowanie

Boazeria PCV – zastosowanie
Boazeria kojarzy nam się z pociemniałymi deseczkami, które lata swojej świetności mają już za sobą. Tradycyjna okładzina tego typu wyszła z mody, ale ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
5 komentarzy
19.09.2016
A takie jak na zdjęciach w artykule lub podobne?
27.08.2016
Proszę
http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drewno-i-drewnopodobne/boazerie-elewacja-i-podbitki/boazeria/panele-mdf/boazeria-mdf-art-2-mb.html

25.07.2016
Aniu, czy możesz powiedzieć w której Castoramie boazeria angielska jest dostępna i powiedzieć jak się ten produkt w Castoramie nazywa bo niestety pracownicy nie mają pojęcia o co pytam :)
17.07.2016
Jest dostępna w Castoramie :)
04.07.2016
Fajna jest ta boazeria angielska, ale nie wiem zupełnie gdzie ją dostać...

Ocena i komentarz dla:

Boazeria angielska i jej zalety