Produkty

Chodnik i wycieraczki na metry – kiedy się sprawdzą

Chodnik i wycieraczki na metry – kiedy się sprawdzą

To w przedpokoju zdejmujemy buty i witamy gości. Zanim jednak zdążymy się przebrać, zostawiamy na podłodze kurz, piasek i błoto, które przynosimy ze sobą z zewnątrz. W deszczowe i zimowe dni nie da się również specjalnie ochronić przed wilgocią, a sama wycieraczka przed wejściem nie wystarcza. Wyjściem z tej sytuacji są specjalne chodniki i długie wycieraczki. Sprawdźmy modele na metry!

Chodnik do przedpokojuDługie hole i przedpokoje

Chodniki i wycieraczki na metry mają tę przewagę na innymi tego typu produktami, że łatwo dostosować ich wymiary tak, żeby pasowały idealnie do naszych wnętrz. Jeśli chcemy, aby nasza podłoga w przedpokoju była funkcjonalnie i ozdobnie wykończona specjalnym materiałem na całej swojej długości, zwróćmy uwagę właśnie na nie. Specjalny rodzaj dywanika nie tylko zatrzyma wilgoć i brud, ale również ociepli i wygłuszy pomieszczenie.

Czy wiesz, że…?

Hole i korytarze wyłożone dywanem to nic nowego i często spotkamy je jeszcze w hotelach, szczególnie angielskich. Długie chodniki w przedpokojach stosuje się również w willach i mieszkaniach kamienicznych. Przypominają one długie, ale wąskie wersje zgrzebnych, wzorzystych dywanów, które z kolei spotyka się w pałacowych salonach.

Jeśli chcemy funkcjonalnie ozdobić nasz przedpokój elegancko wyglądającym chodnikiem, który zastąpi małą i nieestetyczną wycieraczkę przy drzwiach lub kilka ich modeli, dzięki wersji na metry możemy zaopatrzyć się w jego dowolną długość – tak, aby pokrywał dokładnie tyle przedpokoju czy korytarza, ile chcemy.

Chodnik w eleganckim holuWycieraczki na metry do przestrzeni usługowych

Wszędzie tam, gdzie ruch w ciągu dnia jest szczególnie duży, a ludzie wchodzą do pomieszczenia prosto z podwórza, przydadzą się właśnie wycieraczki na metry. Sami możemy zdecydować jak dużą powierzchnię pokryjemy warstwą, która pomoże nam utrzymać wnętrze w czystości. Wycieraczki powinny również zatrzymywać wilgoć i zapobiegać tworzeniu się mokrej posadzki – to szczególnie ważne w kwestii bezpieczeństwa naszych klientów, pracowników czy gości.

Wycieraczki na metry sprawdzą się zatem szczególnie w wejściach do:

- galerii handlowych,
- biur, banków czy innych lokali usługowo-komercyjnych,
- sklepów i restauracji,
- placówek szkolnych i urzędniczych,
- szpitali i przychodni,
- firm i gabinetów domowych,
- budynków mieszkalnych.

Chodnik na metry – nie tylko do domu

Chodnik na metry CastoramaW każdym mieszkaniu, szczególnie przestronnym i o długim przedpokoju, możemy zastosować wybrany chodnik na metry. Przyda się on najbardziej na podłogi wykonane z drewna – będzie je chronił przed ścieraniem, zabrudzeniami i zawilgoceniem. Przyda się jednak również na posadzce twardej – z płytek ceramicznych – przede wszystkim zapobiegając ślizganiu się na niej, ale również wyciszając ją i ocieplając.

Jednak chodniki na metry świetnie sprawdzą się też w hostelach, agroturystykach czy innych inwestycjach. Stosuje się je również na korytarzach firm – np. zamiast wykańczania wszystkich podłóg wykładzinami dywanowymi. Będą doskonałe we wszystkich wnętrzach, w których znajdziemy długie korytarze i przedpokoje.

Dowiedzmy się jeszcze, która wycieraczka najlepiej zatrzyma brud.

Data publikacji: 03.09.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wycieraczka a chodnik – urządzamy wejście do mieszkania

Wycieraczka a chodnik – urządzamy wejście do mieszkania
Z pewnością zależy nam, aby podłoga w naszym mieszkaniu musiała być sprzątana jak najrzadziej. W przedpokoju, tuż za drzwiami wejściowymi narażona jes...
Czytaj więcej

Chodnik do przedpokoju – sprawdzamy możliwości

Chodnik do przedpokoju – sprawdzamy możliwości
Zamiast wycieraczki w przedpokoju możemy zastosować specjalny chodnik. Taki rodzaj wąskiego i długiego dywanu doskonale sprawdzi się w korytarzach &nd...
Czytaj więcej

Jak zachować porządek w przedpokoju?

Jak zachować porządek w przedpokoju?
Utrzymanie porządku w przedpokoju jest jednym z trudniejszych zadań podczas codziennego korzystania z mieszkania – to właśnie przez to pomieszcz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Chodnik i wycieraczki na metry – kiedy się sprawdzą