Chodnik i wycieraczki na metry – kiedy się sprawdzą
 

Wchodząc z dworu do przedpokoju lub korytarza, często na podłodze zostawiamy kurz, piasek i błoto, które przyczepiły się do butów. Niestety pozostawiona przed wejściem mała wycieraczka nie zawsze wystarcza, aby całkiem oczyścić podeszwy z brudu i wilgoci. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem okazują się specjalne chodniki i długie wycieraczki, które kupić można na metry.

Kiedy warto kupić i wykorzystać chodniki i wycieraczki na metry?

 

Chodnik do przedpokoju

Chodniki i wycieraczki na metry mają tę przewagę na innymi tego typu produktami, że łatwo dostosować ich wymiary tak, żeby pasowały idealnie do stylu i rozmiaru naszych wnętrz. Jeśli chcemy zwiększyć funkcjonalność naszej podłogi w przedpokoju, nie tracąc przy tym jej ozdobnej roli, wykończmy ją dywanikiem, który nie tylko zatrzyma wilgoć i brud,  chroniąc powierzchnię podłogi, ale również ociepli i wygłuszy pomieszczenie. Co więcej, sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy zamaskować niedoskonałości naszej podłogi, zasłonić jej uszkodzony fragment lub uchronić przed dalszym zniszczeniem.

Czy wiesz, że…?

Hole i korytarze wyłożone dywanem to nic nowego - często spotkamy takie rozwiązania w hotelach, szczególnie angielskich. Długie chodniki w przedpokojach stosuje się również w willach i mieszkaniach w kamienicach. Przypominają one długie, ale wąskie wersje zgrzebnych, wzorzystych dywanów, które z kolei spotyka się w pałacowych salonach.

Wybierając chodnik z wersji na metry możemy zaopatrzyć się w jego dowolną długość – tak, aby pokrywał dokładnie tyle podłogi w przedpokoju czy korytarzu, ile chcemy. Oferta chodników na metry jest różnorodna, dlatego bez problemu dopasujemy kolor, wzór, materiał i długość włosia. Pamiętajmy, że wybrany materiał i rodzaj runa ma także wpływ na jakość użytkowania i czyszczenie dywanu. Zazwyczaj wykonane są one z tworzyw sztucznych, które są trwałe oraz łatwe w pielęgnacji, a często mają jeszcze dodatkowe właściwości antypoślizgowe. 

Wycieraczki na metry do przestrzeni usługowych

 

Chodnik w eleganckim holu

Wszędzie tam, gdzie ruch w ciągu dnia jest szczególnie duży, a ludzie wchodzą do pomieszczenia prosto z dworu, przydadzą się wycieraczki na metry. Sami możemy zdecydować jak dużą powierzchnię pokryjemy funkcjonalną wycieraczką, która nie dość, że będzie estetycznie wyglądała, to pomoże nam przy tym utrzymać wnętrze w czystości. Wycieraczki powinny również zatrzymywać wilgoć i zapobiegać tworzeniu się mokrej posadzki – to szczególnie ważne w kwestii bezpieczeństwa naszych klientów, pracowników czy gości.

Wycieraczki na metry sprawdzą się zatem szczególnie w wejściach do:

  • galerii handlowych,

  • biur, banków czy innych lokali usługowo-komercyjnych,

  • sklepów i restauracji,

  • placówek szkolnych i urzędów,

  • szpitali i przychodni,

  • firm i gabinetów domowych,

  •  budynków mieszkalnych.

Chodnik na metry – nie tylko do domu

 

Chodnik na metry Castorama

W każdym mieszkaniu, szczególnie przestronnym i o długim przedpokoju, możemy zastosować wybrany chodnik na metry. Przyda się on najbardziej na podłogi wykonane z drewna – będzie je chronił przed ścieraniem, zabrudzeniami i zawilgoceniem. Możemy go także położyć na posadzce twardej, wykonanej z płytek ceramicznych, co zapobiegnie ślizganiu się na jej powierzchni, ale również wyciszy i ociepli pomieszczenie.

Do wyboru mamy różne wzory, faktury i kolory, z łatwością dopasujemy więc dywan do stylu panującego w naszym wnętrzu, jak i do naszych indywidualnych potrzeb. Gdy mieszkamy z kotem lub psem, lepiej zdecydować się na dywan z krótkim włosiem, który łatwiej utrzymać w czystości (wygodniej odkurza się z niego sierść, paprochy czy błoto). Natomiast chcąc nadać swojemu wnętrzu elegancji i przytulności, wybierz chodnik z tworzywa do złudzenia przypominającego klasyczny, wełniany dywan.

Chodniki i wycieraczki na metry świetnie sprawdzą się w różnego typu pomieszczeniach, od powierzchni prywatnych, po publiczne i komercyjne. Hotele i hostele, agroturystyki czy korytarze różnego typu firm – np. zamiast wykańczania wszystkich podłóg wykładzinami dywanowymi, można zastosować chodniki i wycieraczki na metry. To trwała i łatwa w utrzymaniu alternatywa, która doskonałe sprawdzi się we wszystkich wnętrzach, w których znajdziemy długie korytarze i przedpokoje.