Ciekawe akcesoria do toaletki

Toaletka to jeden z tych elementów wyposażenia kobiecej garderoby lub sypialni, który sprawia ogromną radość. Niektóre z właścicielek korzystają z niej kilka razy w ciągu dnia, poprawiając wygląd, wykonując nowy makijaż czy przeglądając interesujące strony internetowe. W jakie akcesoria warto wyposażyć toaletkę, by była nie tylko pięknym elementem wyposażenia, ale również funkcjonalnym? O tym poniżej.

Toaletka to przedmiot, który dla każdej kobiety stanowi wartość sentymentalną. W jej szufladach przechowujemy ważne drobiazgi, biżuterię oraz kosmetyki. Niektóre z tych akcesoriów są nie tylko cenne, biorąc pod uwagę ich wartość pieniężną, ale również pamiątkowe (np. biżuteria przekazywana z pokolenia na pokolenie). Tak czy inaczej takie drobne przedmioty warto umiejętnie posegregować, umieścić w specjalnie do tego przygotowanych miejscach, ułożyć w jakiejś hierarchii, tak aby później szybko odnaleźć niezbędne z nich.

Oto elementy, które ułatwiają nam urządzenie tego praktycznego miejsca, jakim jest toaletka. Przy odrobinie fantazji oraz zręczności naszych rąk możemy wykonać lub przerobić akcesoria, które nie będą się powtarzać w żadnym innym wyposażeniu domowym. Nasze pomysły prezentujemy poniżej.

Kobiecy wdzięk podkreślą żywe lub sztuczne kwiaty

Na kobiecej toaletce nie powinno zabraknąć wazonu z pięknymi pąkami róż lub tulipanów. Żywe rośliny oprócz barwą wzbogacą nasze wnętrze także delikatnym zapachem. Z kolei sztuczne kwiaty są zdecydowanie bardziej uniwersalne i na długo mogą dekorować nasze wnętrze.

Dobierając kwiaty, kierujmy się kolorystyką panującą we wnętrzu. W delikatne pastele bardzo dobrze wkomponuje się żółty tulipan lub herbaciana róża.

Dlaczego kwiaty? Podkreślają one kobiecy charakter mebla, jakim jest toaletka, akcentują delikatne rzeźbienia, a poza tym poprawiają humor.

Jak wykorzystać kuchenne przedmioty?

Dobrze zorganizowana toaletka to przede wszystkim idealne miejsce do przechowywania. Pędzle oraz kredki do oczu, ust czy pomadki możemy włożyć do przyozdobionych słoiczków. Wystarczy, że udekorujemy je wstążką, do której przymocujemy drobne zawieszki – srebrne, miedziane lub z dowolnego innego materiału.

Słoiki możemy również przemalować farbą tablicową – po jej wyschnięciu będziemy mogły opisywać każdy ze słoików, charakteryzując ich zawartość.

Organizery z warsztatowej półki

Dobrym wyposażeniem szuflady naszej toaletki będzie organizer pożyczony z domowego warsztatu. Takie pojemniki, często służące do przechowywania drobnych śrub, kołków, zawiasów, będą świetnym miejscem do gromadzenia lakierów do paznokci, elementów dekoracyjnych czy biżuterii. Organizery są mocne i przede wszystkim bardzo często wykonane z transparentnego materiału - pozwala to na szybkie zlokalizowanie potrzebnych przedmiotów.

Niektóre z organizerów mają formę małych walizek. To rozwiązanie będzie przydatne dla tych osób, które co jakiś czas przenoszą zawartość swojej toaletki do innego miejsca, zlokalizowanego poza domem.

Doniczki nie tylko na kwiaty

Doniczki w swoim domu posiada większość z nas. Wiele z nich co jakiś czas wymieniamy, tak by pasowały do naszego wnętrza za sprawą koloru oraz materiału, z którego je wykonano. W doniczkach, podobnie jak we wspomnianych słoiczkach, możemy przechowywać pędzle oraz kosmetyki do oczu i ust. Takie rozwiązanie pozwala nam na szybką zmianę aranżacji naszej toaletki. Wystarczy zmienić zestaw kolorowych doniczek na jednolitą srebrną barwę, by komplet prezentował się bardziej luksusowo.

akcesoria do toaletki

Tablica korkowa

Tuż przy naszej toaletce zamocujmy tablicę korkową lub po prostu połóżmy ją na blacie naszego mebla. Na tablicy nie będziemy zawieszać karteczek z pilnymi sprawami do wykonania, ale drobną biżuterię. Wtedy pięknie wyeksponujemy np. kolczyki. Jeśli mamy całkiem sporą kolekcję tego rodzaju biżuterii, będziemy mogły wreszcie przejrzyście ją posegregować.

Akcesoria do toaletki