Lusterka kosmetyczne – jakie wybrać do domowej toalety?

Lustra mają niezwykle użyteczną właściwość nie tylko odbijania naszego oblicza, ale też dekorowania naszych przestrzeni. Coraz częściej pojawiają się na drzwiach przesuwnych szafy, zajmują całe ściany, a nawet sufity. Ale najbardziej niezbędne są te w naszych łazienkach. Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra, prawda? Czy potrafimy je odpowiednio dobrać?

Lusterka kosmetyczne – stojące czy mocowane

Lusterka kosmetyczne pozwalają nam w komfortowych warunkach wykonać makijaż albo dokładnie ogolić wrażliwe okolice twarzy. Pierwsza z decyzji, jakie należy podjąć to, czy nasze lusterko ma być stojące, czy mocowane.

- Stojące – ich zaletą jest przede wszystkim to, że można je przenosić w każde miejsce, postawić na toaletce, biurku czy parapecie i korzystać tym samym z dziennego światła. Dostępne są lusterka na nóżce w różnych rozmiarach i kształtach, dwustronne i obrotowe.

Lusterka kosmetyczne

- Mocowane – główną zaletą jest to, że nie da się ich strącić albo zgubić. W dostępnych opcjach można wręcz przebierać. Zaczynając od rozmiarów samego lusterka, poprzez jego kształt czy skalę powiększającą aż po sam sposób montowania. Lusterka można więc przykręcić do ściany, powiesić na haczykach lub specjalnych uchwytach, przykleić taśmą samoprzylepną albo na specjalny klej do kafli.

Estetyka – piękne odbicie w pięknym lustrze

Spośród ogromu dostępnych opcji możemy wymienić choćby drewniane, szklane, pozłacane, metalowe, ale i te odnajdujące się w stylistyce glamour czy vintage. Znajdziemy lusterka zdobione małymi brylancikami czy kolorowymi cekinami. I o ile estetyka nie jest najważniejszą cechą naszego gadżetu, bezwzględnie ozdabia ona przestrzeń naszej łazienki. Jeśli w całości postawiliśmy w niej na minimalizm, mieniące się kolorowymi koralikami lusterko skutecznie przyciągnie wzrok. A jeśli w naszej łazience postawiliśmy na pstrokate kafle, pomyślmy o stonowanych i delikatnych dodatkach. Zarówno w kwestii lusterek kosmetycznych jak i dużych luster łazienkowych.

Lustro kosmetyczne

Różne oblicza luster

Obok pstrokatych i wystylizowanych wersji, znajdziemy też takie, w których projektanci postawili na zupełnie inny aspekt przewodni. Nasze lusterko może więc mieć cieniutką srebrną nóżkę, a dodatkowo być podświetlane. To dobre rozwiązanie dla osób wymagających. Światło takiego lustra pada pod idealnym kątem, ułatwiając nam wykonywanie precyzyjnych czynności. Dla tych, którzy lubią iść z duchem czasu, znajdą się lusterka z diodami LED.

To wersja najbardziej nowoczesna. Dioda wbudowana jest w taflę lustra i pozwala np. regulować natężenie światła. Ponadto oddaje najbardziej rzeczywisty kolor naszej twarzy i nakładanych kosmetyków. Inną opcją są zwierciadła z wbudowanym organizerem na kosmetyki i biżuterię, co jest niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Mamy też lustra dwustronne, w których jedna strona pokazuje rozmiar rzeczywisty, druga – powiększa go kilkakrotnie oraz te na wysięgniku, które są niczym innym jak kolejną wersją lustra mocowanego z tą konkretną zaletą, że można je dowolnie przysuwać i oddalać, ustawiać odpowiednio do światła.

Czy wiesz, że...

Lusterka kosmetyczne mogą posiadać nawet dwudziestokrotne powiększenie. Są szczególnie polecane dla tych, którzy lubią wyglądać perfekcyjnie.

Kształty i materiały

Najbardziej popularną odsłoną lusterek kosmetycznych są te okrągłe. Ale równie często spotkamy się już z wersjami owalnymi, prostokątnymi czy kwadratowymi. Wszystkie one mogą być wypukłe, wklęsłe lub idealnie płaskie. Są to wzory najbardziej klasyczne i eleganckie. Zwykle wykonywane ze stali pokrytej chromem.

Lusterka okrągłe