Wyposażenie małej łazienki w segmenty Imandra

Niewielka przestrzeń, jaką dysponujemy w naszych pomieszczeniach toaletowych, już nie ogranicza możliwości wyposażenia jej pełen zasób sprzętów i mebli. Wystarczy skorzystać z segmentów Imandra, których rozmiary, materiały wykonania, wykończenie i możliwość łatwego montażu otwierają nowe perspektywy przed posiadaczami łazienek i toalet o niewielkim metrażu.

Ograniczenia wynikające z małego metrażu łazienek

Wyposażenie pomieszczenia łazienkowego, które jest niewielkie i nieregularne w kształcie, stanowi nie lada wyzwanie dla jego właściciela. Trudno myśleć o zaaranżowaniu pomieszczenia kąpielowego w jednym z modnych obecnie stylów dekoracyjnych, jeżeli jest się skazanym na wybór tych jedynie spośród mebli, które rozmiarowo wpasują się w dostępną przestrzeń. Dotyczy to również urządzeń sanitarnych i sprzętów łazienkowych, a wybór między wanną a kabiną prysznicową ogranicza się do tej ostatniej propozycji. Czego zatem nie uwzględniali dotąd projektanci i dlaczego wymiana sprzętów łazienkowych w niewielkim pomieszczeniu była tak nieprzyjazna? Odpowiedzi na te pytania są zarazem zaletami wynikającymi z zastosowania segmentów Imandra, które przełamują stereotyp trudności urządzania i wyposażania małej łazienki. Przyjrzyjmy im się po kolei.

Meble do niewielkiej łazienki

Idealne meble do niewielkiego metrażu pomieszczenia kąpielowego uwzględniają między innymi:

 • możliwość wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni, również tej na ścianach i w narożach,
 • umożliwiają zakrycie widocznych elementów instalacji wodnej i sanitarnej,
 • oferują przestrzeń wystarczającą do umieszczenia przyborów toaletowych, kosmetyków, detergentów, ręczników i odzieży kąpielowej,
 • cichy sposób zamykania szuflad i szafek,
 • obecność lustra, aby nie było konieczności znajdywania dla niego miejsca osobno,
 • taki sposób zagospodarowania podłogi, który umożliwi wyczyszczenie posadzki pod szafkami stojącymi,
 • materiały wykonania odporne na działanie wilgoci i kontakt bezpośredni z wodą,
 • estetyczny wygląd uwzględniający wybór kolorystyczny nieograniczający się do nieśmiertelnej (acz nudnej) bieli,
 • łatwy sposób wyczyszczenia i umycia wszystkich elementów mebli – frontów, ścianek bocznych, uchwytów,
 • łatwy montaż komponentów i ich zamocowanie na ścianie,
 • wymiary idealne do umieszczenia na szafkach umywalki lub zamocowania blatu łazienkowego,
 • akcesoria dodatkowo ułatwiające zachowanie porządku i wykorzystanie przestrzeni w szufladach i szafkach.
imandraimandraimandraimandra

Porada eksperta:

Idealnie dobrane meble łazienkowe nie tylko optymalizują dostępną przestrzeń i umożliwiają schowanie do wnętrza wszelkich przedmiotów, ręczników, kosmetyków i detergentów, ale przy tym pozwalają użytkownikom na swobodę ruchu w niewielkim pomieszczeniu.

Komponenty systemu meblowego Imandra

System meblowy Imandra oferuje następujące meble, które mają zróżnicowane rozmiary:

 1. umywalkowe szafki stojące,
 2. umywalkowe szafki wiszące,
 3. dopasowane do nich, zintegrowane z blatem umywalki ceramiczne i konglomeratowe z zestawami odpływowymi,
 4. szafki łazienkowe do przechowywania, opcjonalnie z frontem lustrzanym,
 5. szafki narożne.
 6. akcesoria dodatkowe, na które składają się:
 • nóżki meblowe drewniane lub metalowe,
 • przegrody do szuflad,
 • blat łazienkowy,
 • pojemniki do szuflad.

Oprócz powyższych akcesoriów i umywalek ceramicznych i konglomeratowych meble Imandra dostępne są w następujących wariantach kolorystycznych: niebieskim, taupe, białym, szarym i w dwu wariantach wykończenia powierzchni. Tym sposobem sama szafka podumywalkowa wisząca ma 20 wariantów barwnych i rozmiarowych. Spośród tych ostatnich (szerokość x wysokość x głębokość) wybrać możemy następujące:

 • 60 x 60 x 45 cm,
 • 80 x 60 x 45 cm,
 • 100 x 60 x 45 cm,
 • 120 x 60 x 45 cm,
 • 44 x 55 x 23 cm – z racji niewielkiego rozmiaru do wykorzystania głównie w niewielkiej toalecie.
system meblowy imandra - zabudowa małej łazienkisystem meblowy imandra - zabudowa małej łazienkisystem meblowy imandra - zabudowa małej łazienkisystem meblowy imandra - zabudowa małej łazienki

Szafki umywalkowe wyposażone są w szuflady, które otwierają się całkowicie. To ważna zaleta, ponieważ umożliwia nieograniczony dostęp do każdego z umieszczonych w nich przedmiotów i detergentów, ale niejedyna spośród ułatwiających użytkownikom korzystanie z łazienki:

 • kształt szafek wolnostojących ułatwia stanie przy nich w niewielkiej odległości, jak również pozwala na pełen dostęp do posadzki w celu jej odkurzenia i umycia. Czynności porządkowe znacznie ułatwione są w przypadku szafek mocowanych do ściany – te, z racji swojej wielkości, nie sięgają podłogi, przez co możliwe jest jej skuteczne i całkowite wymycie,
 • znacznie ułatwione jest też umycie wnętrza szuflad, co jest zasługą specjalnej powierzchni, łatwej do wyczyszczenia zwilżoną ściereczką, uniemożliwiającej rozwijanie się pleśni i oznak pojawienia się grzybów. Inną rolę pełnią chromowane uchwyty, swoją stylistyką i wywiniętymi brzegami nawiązującymi do nowoczesnej aranżacji pomieszczenia kąpielowego,
 • elementy odpływowe pod umywalką są całkowicie zakryte i umieszczone za szufladami. To estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie nie jest często spotykane w meblach łazienkowych, zwykle w miejscu frontów szuflad widzimy uchylne drzwiczki do całego, niezagospodarowanego wnętrza szafki, co najwyżej poprzedzielanego półeczkami na mniejsze detergenty i przygotowane do sprzątania czyste ściereczki.
ImandraImandraImandraImandra

Jakie akcesoria pasują do mebli Imandra?

Umywalki ceramiczne lub konglomeratowe, które pasują do szafek wolnostojących lub mocowanych do ściany, mają kształt sprzyjający poczynieniu oszczędności w domowym budżecie. Powodem tego jest płytkość uniemożliwiająca nalanie jednorazowo do zakorkowanej umywalki dużej ilości wody. Ciekawym rozwiązaniem jest również kształt z zagłębieniem na mydelniczkę, przez co ta nie zsunie się z gładkiej powierzchni po przypadkowym ruchu dłonią.

Spośród ułatwiających zachowanie porządku przedmiotów dopasowanych do szuflad szafek Imandra wymienić należy przegrodę do szuflady, dopasowaną do niej wielkościowo i wykonaną z estetycznego drewna, a także wykonane z tworzywa sztucznego pojemniki:

 • wielkościowo dopasowane do wnętrza mebla i wyposażone w szyny ułatwiające ich wysuwanie,
 • pojemnik z uchwytem umożliwiającym jego łatwe znajdowanie i wyciąganie wraz z zawartością.

Przedmioty te ukryte są wewnątrz mebli, w przeciwieństwie do widocznego na co dzień blatu – ten dostępny jest w dwu wariantach szerokościowych: 183 x 15,5 x 2,7 cm i 183 x 45,5 x 2,7 cm. Uwagę zwraca materiał jego wykonania – dąb olejowany, którego powierzchnia jest niewrażliwa na kontakt z wodą i dużą zawartością pary wodnej w powietrzu. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie pod blatem szafek stojących, warto dobrać do nich drewniane nóżki, których wygląd i materiał wykonania będzie nawiązaniem stylistycznym do umiejscowionego powyżej blatu z dębu. Blat oczywiście można docinać na odpowiednią długość i szerokość, przez co idealnie zmieści się w nawet niewielkiej łazience.

Czy wiesz, że...?

Na osobną uwagę zasługują lustrzane fronty mebli, które warto wykorzystać w liczbie większej niż jeden. Dlaczego? O ile pojedyncze lustro spełni swoje zadanie, pomagając w wykonywaniu codziennych czynności higienicznych, umieszczenie wielu lustrzanych tafli obok siebie na meblach przytwierdzonych do ściany zmieni łazienkę w garderobę. Dzięki temu szybciej i wygodniej przygotujesz się do pracy czy na spotkanie.

Podsumowując, segmenty meblowe Imandra przeznaczone do łazienek z powodzeniem znajdą też zastosowanie w toaletach czy pralniach – wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć i gdzie materiały wykonania mebli uwzględnić muszą specjalne właściwości odpornościowe i antygrzybiczne. Łączą w sobie wysoką jakość wykonania, trwałość i atrakcyjny wygląd. Są łatwe do samodzielnego złożenia, a ich umiejętne rozplanowanie skutkować będzie zaoszczędzeniem miejsca w nawet niewielkiej łazience i toalecie.