Wyposażenie małej łazienki w segmenty Imandra

Niewielka przestrzeń, jaką dysponujemy w naszych pomieszczeniach toaletowych, już nie ogranicza możliwości wyposażenia jej pełen zasób sprzętów i mebli. Wystarczy skorzystać z segmentów Imandra, których rozmiary, materiały wykonania, wykończenie i możliwość łatwego montażu otwierają nowe perspektywy przed posiadaczami łazienek i toalet o niewielkim metrażu.

Ograniczenia wynikające z małego metrażu łazienek

Wyposażenie pomieszczenia łazienkowego, które jest niewielkie i nieregularne w kształcie, stanowi nie lada wyzwanie dla jego właściciela. Trudno myśleć o zaaranżowaniu pomieszczenia kąpielowego w jednym z modnych obecnie stylów dekoracyjnych, jeżeli jest się skazanym na wybór tych jedynie spośród mebli, które rozmiarowo wpasują się w dostępną przestrzeń. Dotyczy to również urządzeń sanitarnych i sprzętów łazienkowych, a wybór między wanną a kabiną prysznicową ogranicza się do tej ostatniej propozycji. Czego zatem nie uwzględniali dotąd projektanci i dlaczego wymiana sprzętów łazienkowych w niewielkim pomieszczeniu była tak nieprzyjazna? Odpowiedzi na te pytania są zarazem zaletami wynikającymi z zastosowania segmentów Imandra, które przełamują stereotyp trudności urządzania i wyposażania małej łazienki. Przyjrzyjmy im się po kolei.

Meble do niewielkiej łazienki

Idealne meble do niewielkiego metrażu pomieszczenia kąpielowego uwzględniają między innymi:

 • możliwość wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni, również tej na ścianach i w narożach,
 • umożliwiają zakrycie widocznych elementów instalacji wodnej i sanitarnej,
 • oferują przestrzeń wystarczającą do umieszczenia przyborów toaletowych, kosmetyków, detergentów, ręczników i odzieży kąpielowej,
 • cichy sposób zamykania szuflad i szafek,
 • obecność lustra, aby nie było konieczności znajdywania dla niego miejsca osobno,
 • taki sposób zagospodarowania podłogi, który umożliwi wyczyszczenie posadzki pod szafkami stojącymi,
 • materiały wykonania odporne na działanie wilgoci i kontakt bezpośredni z wodą,
 • estetyczny wygląd uwzględniający wybór kolorystyczny nieograniczający się do nieśmiertelnej (acz nudnej) bieli,
 • łatwy sposób wyczyszczenia i umycia wszystkich elementów mebli – frontów, ścianek bocznych, uchwytów,
 • łatwy montaż komponentów i ich zamocowanie na ścianie,
 • wymiary idealne do umieszczenia na szafkach umywalki lub zamocowania blatu łazienkowego,
 • akcesoria dodatkowo ułatwiające zachowanie porządku i wykorzystanie przestrzeni w szufladach i szafkach.
Wyposażenie małej łazienki

Porada eksperta:

Idealnie dobrane meble łazienkowe nie tylko optymalizują dostępną przestrzeń i umożliwiają schowanie do wnętrza wszelkich przedmiotów, ręczników, kosmetyków i detergentów, ale przy tym pozwalają użytkownikom na swobodę ruchu w niewielkim pomieszczeniu.

Komponenty systemu meblowego Imandra

System meblowy Imandra oferuje następujące meble, które mają zróżnicowane rozmiary:

 1. umywalkowe szafki stojące,
 2. umywalkowe szafki wiszące,
 3. dopasowane do nich, zintegrowane z blatem umywalki ceramiczne i konglomeratowe z zestawami odpływowymi,
 4. szafki łazienkowe do przechowywania, opcjonalnie z frontem lustrzanym,
 5. szafki narożne.
 6. akcesoria dodatkowe, na które składają się:
 • nóżki meblowe drewniane lub metalowe,
 • przegrody do szuflad,
 • blat łazienkowy,
 • pojemniki do szuflad.

Oprócz powyższych akcesoriów i umywalek ceramicznych i konglomeratowych meble Imandra dostępne są w następujących wariantach kolorystycznych: niebieskim, taupe, białym, szarym i w dwu wariantach wykończenia powierzchni. Tym sposobem sama szafka podumywalkowa wisząca ma 20 wariantów barwnych i rozmiarowych. Spośród tych ostatnich (szerokość x wysokość x głębokość) wybrać możemy następujące:

 • 60 x 60 x 45 cm,
 • 80 x 60 x 45 cm,
 • 100 x 60 x 45 cm,
 • 120 x 60 x 45 cm,
 • 44 x 55 x 23 cm – z racji niewielkiego rozmiaru do wykorzystania głównie w niewielkiej toalecie.
Mała łazienka

Szafki umywalkowe wyposażone są w szuflady, które otwierają się całkowicie. To ważna zaleta, ponieważ umożliwia nieograniczony dostęp do każdego z umieszczonych w nich przedmiotów i detergentów, ale niejedyna spośród ułatwiających użytkownikom korzystanie z łazienki:

 • kształt szafek wolnostojących ułatwia stanie przy nich w niewielkiej odległości, jak również pozwala na pełen dostęp do posadzki w celu jej odkurzenia i umycia. Czynności porządkowe znacznie ułatwione są w przypadku szafek mocowanych do ściany – te, z racji swojej wielkości, nie sięgają podłogi, przez co możliwe jest jej skuteczne i całkowite wymycie,
 • znacznie ułatwione jest też umycie wnętrza szuflad, co jest zasługą specjalnej powierzchni, łatwej do wyczyszczenia zwilżoną ściereczką, uniemożliwiającej rozwijanie się pleśni i oznak pojawienia się grzybów. Inną rolę pełnią chromowane uchwyty, swoją stylistyką i wywiniętymi brzegami nawiązującymi do nowoczesnej aranżacji pomieszczenia kąpielowego,
 • elementy odpływowe pod umywalką są całkowicie zakryte i umieszczone za szufladami. To estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie nie jest często spotykane w meblach łazienkowych, zwykle w miejscu frontów szuflad widzimy uchylne drzwiczki do całego, niezagospodarowanego wnętrza szafki, co najwyżej poprzedzielanego półeczkami na mniejsze detergenty i przygotowane do sprzątania czyste ściereczki.
Wyposażenie łazienki

Jakie akcesoria pasują do mebli Imandra?

Umywalki ceramiczne lub konglomeratowe, które pasują do szafek wolnostojących lub mocowanych do ściany, mają kształt sprzyjający poczynieniu oszczędności w domowym budżecie. Powodem tego jest płytkość uniemożliwiająca nalanie jednorazowo do zakorkowanej umywalki dużej ilości wody. Ciekawym rozwiązaniem jest również kształt z zagłębieniem na mydelniczkę, przez co ta nie zsunie się z gładkiej powierzchni po przypadkowym ruchu dłonią.

Spośród ułatwiających zachowanie porządku przedmiotów dopasowanych do szuflad szafek Imandra wymienić należy przegrodę do szuflady, dopasowaną do niej wielkościowo i wykonaną z estetycznego drewna, a także wykonane z tworzywa sztucznego pojemniki:

 • wielkościowo dopasowane do wnętrza mebla i wyposażone w szyny ułatwiające ich wysuwanie,
 • pojemnik z uchwytem umożliwiającym jego łatwe znajdowanie i wyciąganie wraz z zawartością.

Przedmioty te ukryte są wewnątrz mebli, w przeciwieństwie do widocznego na co dzień blatu – ten dostępny jest w dwu wariantach szerokościowych: 183 x 15,5 x 2,7 cm i 183 x 45,5 x 2,7 cm. Uwagę zwraca materiał jego wykonania – dąb olejowany, którego powierzchnia jest niewrażliwa na kontakt z wodą i dużą zawartością pary wodnej w powietrzu. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie pod blatem szafek stojących, warto dobrać do nich drewniane nóżki, których wygląd i materiał wykonania będzie nawiązaniem stylistycznym do umiejscowionego powyżej blatu z dębu. Blat oczywiście można docinać na odpowiednią długość i szerokość, przez co idealnie zmieści się w nawet niewielkiej łazience.

Czy wiesz, że...?

Na osobną uwagę zasługują lustrzane fronty mebli, które warto wykorzystać w liczbie większej niż jeden. Dlaczego? O ile pojedyncze lustro spełni swoje zadanie, pomagając w wykonywaniu codziennych czynności higienicznych, umieszczenie wielu lustrzanych tafli obok siebie na meblach przytwierdzonych do ściany zmieni łazienkę w garderobę. Dzięki temu szybciej i wygodniej przygotujesz się do pracy czy na spotkanie.

Podsumowując, segmenty meblowe Imandra przeznaczone do łazienek z powodzeniem znajdą też zastosowanie w toaletach czy pralniach – wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć i gdzie materiały wykonania mebli uwzględnić muszą specjalne właściwości odpornościowe i antygrzybiczne. Łączą w sobie wysoką jakość wykonania, trwałość i atrakcyjny wygląd. Są łatwe do samodzielnego złożenia, a ich umiejętne rozplanowanie skutkować będzie zaoszczędzeniem miejsca w nawet niewielkiej łazience i toalecie.