Produkty

Umywalki do małej łazienki

Umywalki do małej łazienki

Do małych łazienek oraz toalet przeznaczone są specjalne modele umywalek. Choć mają mniejsze wymiary, to nadal zachowują swoją funkcjonalność i estetykę.

umywalka w małej łazienceRodzaje

Do wyboru mamy umywalki prostokątne, półokrągłe, okrągłe i o nietypowych kształtach. Ale najczęściej do małych łazienek polecane są umywalki narożne. Umożliwiają one bowiem wykorzystanie rogu pomieszczenia. Oferowane są w dwóch wersjach: symetryczne i asymetryczne (mają różne długości krawędzi przylegających do ściany). Te ostatnie występują w wersji lewej lub prawej.

Standardowa szerokość tego typu umywalek wynosi 35-50 cm. Natomiast głębokość, rozumiana jako odległość od krawędzi przedniej do tylniej, zaczyna się od 20 cm. Ale w tak płytkich modelach trudno jest uniknąć rozchlapywania wody. Jeśli jest to możliwe, lepiej wybrać umywalkę o głębokości 40 cm.
Umywalki asymetryczne mogą mieć płaską część przeznaczoną do odstawienia, na przykład mydelniczki. Wiele z nich ma już z boku fabrycznie przygotowany otwór do zamontowania baterii sztorcowej jednouchwytowej. Fachowcy polecają w tej sytuacji raczej niską baterię. Natomiast do umywalki bez otworu można zastosować również baterię ścienną.

Umywalka meblowa dolomitowa Mirano IdaOprócz typowych umywalek wiszących dostępne są modele wpuszczane w blat, na którym zmieścimy potrzebne przybory toaletowe. Coraz częściej można też kupić gotowy zestaw, czyli umywalkę z bardzo praktyczną jedno- lub dwukomorową szafką. 

Materiał

Większość umywalek wykonanych jest z ceramiki. Ale bez trudu znajdziemy też modele z kamienia, stali nierdzewnej czy kompozytu (mieszanka kamienia naturalnego i żywic).
Niektórzy producenci pokrywają swoje produkty specjalną powłoką ochronną. Utrudnia ona osadzaniu się kamienia, a przez to znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości.

Kolorystyka

Standardowym kolorem ceramiki jest biel, ale można też kupić umywalki szare, beżowe, czarne i w wiele innych. Pamiętajmy jednak o tym, że jasne kolory nadają małym wnętrzom przestronności i czystości.


Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Umywalki łazienkowe - TOP 4 produkty do twojego domu

Umywalki łazienkowe - TOP 4 produkty do twojego domu
Umywalka jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Używasz jej codziennie, powinna być więc funkcjonalna i estetyczn...
Czytaj więcej

Umywalki wpuszczane – co należy o nich wiedzieć?

Umywalki wpuszczane – co należy o nich wiedzieć?
Jednym z rodzajów łazienkowych umywalek blatowych są te wpuszczane. Co powinniśmy o nich wiedzieć zanim zdecydujemy się właśnie na ten typ? Spr...
Czytaj więcej

Jak wybrać umywalkę wpuszczaną?

Jak wybrać umywalkę wpuszczaną?
Wybór umywalki wpuszczanej zależy nie tylko od naszych preferencji estetycznych, ale jest również ściśle powiązany z blatem, w któ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
28.08.2016
Do małej łazienki to koniecznie umywalka z szafką, oszczędza się wtedy sporo na miejscu.

Ocena i komentarz dla:

Umywalki do małej łazienki