Produkty

Ciekawe lampy, które upiększą nasze wnętrze (miedziane, na trójnogu)

Ciekawe lampy, które upiększą nasze wnętrze (miedziane, na trójnogu)

Lampy upiększają wnętrze, dostarczając do pomieszczenia niezbędną wiązkę światła rozproszonego lub skierowanego w określoną stronę. Oprócz tej ważnej funkcji oświetlenia pomieszczenia lampa to jednak także wspaniała dekoracja, o której nie sposób zapomnieć podczas tworzenia spójnej aranżacji.

nietypowa lampaW artykule wskażemy ciekawe przykłady dekoracyjnych lamp, na które powinniśmy zwrócić uwagę w mieszkaniach, gdy zależy nam na zachowaniu interesujących dekoracji.

Nastawienie na geometrię

W oświetleniu wewnętrznym dużą rolę odgrywają lampy wiszące, choć nie należy pomniejszać także roli oświetlenia stojącego. Warte uwagi są produkty o geometrycznie rozbudowanych kształtach – posiadają często klosz w kształcie trójkąta, rombu czy też koła. Stanowią niejako rusztowanie, siatkę, która nie jest już niczym zabudowana – żarówka zostaje na wierzchu.

Taki surowy układ klosza, w którym brak częściowo zabudowanych ścianek, to domena oświetlenia industrialnego, surowego, ale łatwego do włączenia w aranżację wnętrz skandynawskich.

Mocno zaakcentowane kolory

W atrakcyjnym oświetleniu nowoczesnych wnętrz nie brakuje również barwnych połączeń. Klosz może mieć tutaj barwę mocnej i eleganckiej miedzi, srebra czy złota. Wszystko po to, aby choć na chwilę zapomnieć o stonowanym oświetleniu, gdzie główną rolę odgrywały szklane klosze wykonane z transparentnego lub mlecznego materiału.

Lampa podłogowa Conny 1 x 60 W E27 satynaW ciekawych projektach wnętrzarskich nawet drobne elementy oświetlenia posiadają oryginalnie dobraną kolorystykę, nadając lampom charakteru i nowoczesnego wydźwięku.

Kilka ciekawych przykładów lamp

Spośród różnorodnych modeli oświetlenia będących na topie, warto zwrócić uwagę na lampy miedziane z otwartym kloszem, przez który widzimy żarówkę, oraz lampy na trójnogu – pięknie wyglądające w salonie nieopodal kanapy. Tak różnorodne modele otrzymują znamiona luksusowych dekoracji, ale również dodatkowe funkcje do spełnienia. Mogą być wyposażone w półkę, na której ułożymy gazety, lub w wieszak na drobne akcesoria.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.01.2017
miedź! uwielbiam miedziane dodatki, są bardzo stylowe, a co najlepsze przy odrobinie umiejętności można samemu je wykonywać :P

Ocena i komentarz dla:

Ciekawe lampy, które upiększą nasze wnętrze (miedziane, na trójnogu)