Produkty

Czy meble łazienkowe są niezbędne?

Czy meble łazienkowe są niezbędne?

Czy meble są niezbędnym wyposażeniem łazienki? Szafki zajmują wiele przestrzeni, której nierzadko brakuje w budowanych współcześnie lokalach mieszkalnych. Wydaje się, że w małych pomieszczeniach lepiej jest zrezygnować z pozornie zbędnych mebli łazienkowych. Z drugiej strony to właśnie dzięki nim możemy zaoszczędzić miejsce. W jaki sposób to osiągnąć?

Meble łazienkowe – przydatne czy zbędne?

Regał łazienkowyW łazienkach znajdujących się w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni często brakuje miejsca na podstawowe wyposażenie. Urządzenie takiego wnętrza wymaga zastanowienia i skrupulatnego zaplanowania, gdzie zamontujemy muszlę klozetową, kabinę prysznicową czy umywalkę. W momencie, gdy wybór miejsca dla tych elementów sprawia problemy, a komfortowe korzystanie z nich może być utrudnione, rzadko kiedy myślimy o doposażaniu łazienki w meble, które dodatkowo zajmują przestrzeń. Jednak zrezygnowanie z nich, nawet w najmniejszym pomieszczeniu kąpielowym, może być przyczyną powstawania bałaganu, który sprawi, że nie będziemy czuć się swobodnie.

Meble łazienkowe do małej łazienki

Półki pod umwyalkę z metaloplastykiW łazience przechowujemy wiele przedmiotów – kosmetyki, zapasowe ręczniki czy środki czystości. Jeśli nie zapewnimy tym akcesoriom stałego miejsca, będziemy odkładać je tam, gdzie w danym momencie znajdziemy odrobinę pustej przestrzeni – na brzegu umywalki czy pralce. Z czasem elementów tych będzie przybywać, a nasza frustracja spowodowana brakiem porządku wzrośnie. Obecnie w sprzedaży dostępne są niewielkie lecz niezwykle pojemne szafki podumywalkowe, w których z powodzeniem zmieścimy używane na co dzień kosmetyki i inne przydatne akcesoria. Wykonane są w taki sposób, by doskonale wkomponować się w wystrój łazienki i zasłonić instalację pod umywalką. Dzięki temu nie zajmują niezbędnej do poruszania się przestrzeni, a całe wnętrze niemal natychmiast wydaje się bardziej uporządkowane.

Porada eksperta

W niektórych łazienkach brakuje przestrzeni także na szafkę umywalkową. Jeśli mimo to nie chcemy ustawiać akcesoriów łazienkowych na podłodze, możemy zainwestować w szafki mocowane pod sufitem lub specjalne organizery, które ustawimy na pralce – takie rozwiązanie pomoże nam zachować porządek w małym wnętrzu.

Czym się kierować przy wyborze mebli łazienkowych?

Wybierając meble do łazienki, powinniśmy kierować się nie tylko naszym gustem i walorami estetycznymi poszczególnych elementów. Aby szafki spełniły nasze oczekiwania i nie przytłoczyły przestrzeni, warto zwrócić uwagę także na takie czynniki jak:

Meble łazienkowe Castorama- materiał wykonania mebli oraz ich okucia – to od nich zależy poziom odporności na wysokie temperatury oraz wilgoć panującą w łazience. O tym, z czego powinny być zbudowane meble łazienkowe, możemy przeczytać w tym artykule;

- wygoda przechowywania – zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru szafki, zastanówmy się, czy bardziej odpowiadają nam modele z drzwiczkami, czy szufladami. W pierwszym wypadku zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek wewnątrz mebla, jednak szuflady bardziej sprawdzą się w niewielkim pomieszczeniu, gdyż nie ma potrzeby zachowania przestrzeni dla otwieranego skrzydła;

- sposób montażu – podwieszane, stojące na nóżkach lub bezpośrednio na podłodze. Weźmy pod uwagę, że szafka wisząca będzie zawsze wydawała się lżejsza od niż stojąca, co wpłynie na ogólne postrzeganie pomieszczenia jako większego.

Sprawdźmy, co jeszcze warto wiedzieć o meblach łazienkowych!

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Dwie w jednej – łazienka dla całej rodziny

Dwie w jednej – łazienka dla całej rodziny
Oddzielna łazienka i toaleta to rozwiązanie wciąż spotykane, szczególnie w starszych mieszkaniach. Zwykle pomieszczenia te przylegają do siebie...
Czytaj więcej

Jak urządzić elegancką łazienkę w klasycznym stylu?

Jak urządzić elegancką łazienkę w klasycznym stylu?
Styl klasyczny to być może jedyny, który nie znudzi się nigdy. Podczas gdy trendy ulegają zmianom i odchodzą w zapomnienie, korzenie wciąż zach...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Czy meble łazienkowe są niezbędne?