Produkty

Dalmierz bluetooth – dla kogo?

Dalmierz bluetooth – dla kogo?

Nowoczesne technologie wkroczyły na teren budowy już dawno temu dzięki nowoczesnym maszynom i na nich nie poprzestały. Jedną z – oczekiwanych skądinąd – nowości jest zastosowanie podczas prac remontowo-budowlanych technologii Bluetooth. Gdzie konkretnie znajduje swoje zastosowanie i dlaczego warto się zaznajomić z jej możliwościami? Odpowiemy na przykładzie laserowego dalmierza wyposażonego w łącze tego typu.

Nie trzeba nikogo przekonywać o zaletach dalmierza laserowego. Każdy, kto przeprowadzał remont mieszkania z jego pomocą, miał okazję przekonać się o jego możliwościach – nie tylko precyzyjnie mierzy odległości, przelicza je na różne jednostki, wylicza kubatury, ale dzięki wiązce światła rzucanego na ścianę skutecznie przyspiesza prace, na przykład te związane z układaniem glazury, i czyni je bardziej precyzyjnymi.

DalmierzNiejednokrotnie zdarza się, że pomiary czynione we wnętrzach czy na zewnątrz budynków są bardzo rozbudowane. Tutaj z pomocą przyszły komputery osobiste, które dzięki arkuszom kalkulacyjnym przetwarzały dane i obliczały wymagane pola powierzchni czy ilość metrów sześciennych potrzebną do wyboru odpowiedniej mocy pieca grzewczego. Był tylko jeden problem – dane z dalmierza trzeba było przepisać na kartce, a następnie wpisać do komputera. Pierwszą oznaką normalizacji tego stanu rzeczy były dalmierze z kablem łączącym je z komputerem osobistym – tutaj oszczędzało się czas na przepisanie rzędów cyfr i znacząco minimalizowało możliwość popełnienia błędu wynikającego na przykład z pośpiechu przy pracy z klawiaturą. Rzecz w tym, że rzadko kiedy komputer bywa pod ręką w czasie remontu czy budowy. A telefony komórkowe już tak.

Ich wykorzystanie podczas domowych prac nie jest nowością. Wykorzystując popularne systemy operacyjne, twórcy aplikacji stworzyli dużą ilość programów pomocnych w prostych remontach. Dzięki nim można było zmierzyć niewielkie odległości, ustalić linię pionu czy poziomu, zmierzyć miarę kąta, wysokość, natężenie dźwięku czy wyznaczyć strony świata. Zaletą tego typu aplikacji nie była dokładność, ale możliwość błyskawicznego użycia. I właśnie ta szybkość – zwłaszcza w obecnych Dalmierz laserowyczasach, kiedy nie mamy chwili wolnego – była motorem do zmian w bardziej profesjonalnych urządzeniach.

Przesyłanie danych między dalmierzem a telefonem komórkowym lub tabletem ma miejsce dzięki bezprzewodowemu systemowi łączności. Tablet, choć nie jest popularny w takim stopniu jak telefon, daje większe możliwości, jeśli chodzi o wielkość wyświetlacza. Aby poprawić wygodę korzystania i umożliwić błyskawiczny dostęp do potrzebnych danych, producenci równolegle z wyposażaniem dalmierzy w technologię Bluetooth zlecają stworzenie aplikacji na tablety i telefony komórkowe najbardziej popularnych systemów operacyjnych: Mac iOS i Android. Dzięki nim komunikacja danych między urządzeniem mierzącym, tabletem, telefonem komórkowym i komputerem stacjonarnym staje się płynna, a przepływ informacji natychmiastowy.

Bluetooth w dalmierzach laserowych jest dodatkiem znacznie ułatwiającym i przyspieszającym prace remontowo-budowlane. Nie powinna nas dziwić obecność tej technologii w nowoczesnych urządzeniach, bo z czasem będzie ich coraz więcej – stoimy dopiero u bram rzeczywistości, w której Internet rzeczy będzie tak zwykłym widokiem, jak dziś wiertarka udarowa na półce z narzędziami u każdego majsterkowicza.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Przegląd narzędzi pomiarowych

Przegląd narzędzi pomiarowych
Narzędzia pomiarowe pozwalają na wygodne wykonywanie pomiarów oraz wyznaczanie odpowiedniego kąta i poziomu montowanych elementów. Są bardzo przydatne...
Czytaj więcej

Jak wygląda odbiór budynku

Jak wygląda odbiór budynku
Każdy budynek, zarówno użyteczności publicznej, jak i jednorodzinny dom wolnostojący, musi uzyskać oficjalne pozwolenie na użytkowanie. W tym celu prz...
Czytaj więcej

Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę

Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę
Kupując mieszkanie od dewelopera oczekujemy spełnienia określonych w umowie warunków. Dotyczą one m.in. zakresu wykonanych w lokalu prac budowlano-wyk...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Dalmierz bluetooth – dla kogo?