Produkty

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!

Dobrze wyposażony przydomowy warsztat to komfort pracy i możliwość realizowania się w roli projektanta, konstruktora oraz samodzielnego twórcy wyjątkowych przedmiotów w Twoim domu. Podstawę stanowi zestaw dobrych jakościowo i właściwie dobranych elektronarzędzi. Jakie elektronarzędzia wybrać i czym kierować się podczas zakupu?

Przejdź do następnych akapitów:

Jakie elektronarzędzia do domu? Wady i zalety urządzeń przewodowych i bezprzewodowych

Projektowanie i urządzanie domu to niewątpliwa gratka dla każdego miłośnika estetycznych i praktycznych rozwiązań. Jeżeli chcesz odpowiednio wyposażyć domowy kącik majsterkowicza, powinieneś zacząć od dokładnej analizy swoich potrzeb – inne akcesoria sprawdzą się w warsztacie uzdolnionego manualnie amatora, a inne będą niezbędne, gdy wykończeniem wnętrz i ich adaptacją oraz urządzaniem zajmujesz się zawodowo lub dążysz do osiągnięcia pełnego profesjonalizmu.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem Erbauer 18 V 1 x 4,0 Ah

Bez wątpienia istnieje pewna grupa narzędzi i sprzętów, bez których nie może się obyć żaden fachowiec. Wybór jest ogromny – podczas ostatecznej decyzji, co wybrać, liczy się wielkość, waga, kształt, cena, ilość dostępnych funkcji w ramach jednego sprzętu, trwałość i średni czas użytkowania. Nie bez znaczenia jest wysoka jakość wykonania i łatwy dostęp do części zamiennych.

Zestaw elektronarzędzi może opierać się o przedmioty elektryczne zasilane bezprzewodowo lub za pomocą kabla – to podstawowy podział, który już na początku stawia przed nami decydujący moment wyboru. Czy najlepsze są elektronarzędzia akumulatorowe? To, jak wybrać elektronarzędzia, zależy w dużej mierze od tego, jak często ich używamy i w jakim miejscu pracujemy. Elektronarzędzia zasilane przy pomocy kabla sprawdzą się przy sporadycznym użytkowaniu, w mieszkaniu, gdzie jest łatwy dostęp do gniazdek, a podpięcie się do źródła prądu nie wymaga korzystania z wielu przedłużaczy i zaawansowanej logistyki podczas prowadzonych prac.

Wygodną, bardziej praktyczną i najbardziej optymalną opcją we wszystkich rodzajach prywatnych warsztatów są elektronarzędzia bezprzewodowe. Podczas pierwszego zakupu mogą być nieco droższe, z czasem jednak pozwalają zaoszczędzić środki i inwestować bardziej ekonomicznie. Jeżeli ulubiona wkrętarka lub wiertarka zużyją się, wystarczy zainwestować w nowy akumulator lub wymienić elementy, które uległy zniszczeniu, takie jak tarcze lub wiertła.

Narzędzie wielofunkcyjne Erbauer 18 V bez akumulatora

Elektronarzędzia akumulatorowe mają tę niewątpliwą przewagę, że możesz ich używać wszędzie – w parku, ogrodzie, podczas wykańczania domu, który nie ma jeszcze podpięcia prądu, zabierzesz je ze sobą w podróż i będziesz mógł bezpiecznie używać przy niewielkim deszczu oraz w utrudnionych warunkach atmosferycznych. Jeżeli zdecydujesz się na zestaw sprzętów tej samej firmy, wystarczy Ci jeden akumulator do obsłużenia wszystkich elementów zestawu. Zajmują mniej miejsca, niż te zasilane przewodem, łatwiej schowasz je do plecaka lub torby i ekspresowo przygotujesz do dalszej pracy.

Zestawy elektronarzędzi akumulatorowych – jakość i długowieczność

Jakie elektronarzędzia do domu będą Ci potrzebne i jak je dopasować do indywidualnych potrzeb? Zanim rozważysz konkretne modele i wzory, zwróć uwagę na podstawowe parametry oraz udogodnienia, które występują w określonych modelach, dzięki czemu są bardziej wydajne i przyspieszają wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zadań.


Przeanalizuj dostępne marki i modele, i spróbuj wybrać tę samą dla wszystkich urządzeń. To nie tylko łatwość w doborze części wymiennych – w przypadku elektronarzędzi marki Eubauer jesteś w stanie pracować na kilku sprzętach, używając wyłącznie jednego akumulatora. Twój zestaw elektronarzędzi możesz wzbogacić o drugi, zapasowy akumulator, jeżeli korzystasz ze sprzętu często i nie chcesz czekać, aż akumulator ponownie się naładuje – pracujesz, używając jednego, podczas gdy drugi szykuje się do dalszej pracy.

Tu pojawia się kolejna kwestia, która powinna być decydująca podczas wyboru akcesoriów dla amatora majsterkowania, a więc czas ładowania oraz żywotność poszczególnych elementów. Do tych parametrów zalicza się zarówno jakość i trwałość obudowy, jak i wytrzymałość elementów wymiennych, które niezależnie od stopnia i sposobu eksploatacji ulegają zużyciu i należy je okresowo wymieniać. Ważne, aby urządzenie pozwalało na korzystanie z wielu końcówek i dodatkowych elementów, dzięki czemu będzie jak najbardziej wielofunkcyjne i nie będzie generować dodatkowych kosztów.

Akumulator Erbauer

Wybierając konkretną markę i model zweryfikuj, jak długi jest czas ładowania akumulatora. Niektóre z nich wymagają kilkugodzinnego podłączenia do prądu, co znacznie wydłuża czas pracy i wymaga pamiętania o konieczności wcześniejszego przygotowania urządzenia. Akumulator EXT to jedynie 50 minut ładowania w przypadku wiertarko-wkrętarki – nawet jeżeli zapomnisz lub nie posiadasz drugiego akumulatora, wystarczy, że zrobisz sobie przerwę na obiad lub kawę i ponownie możesz od razu przystąpić do pracy. Czym jest system akumulatora EXT? To jeden akumulator dla wszystkich narzędzi – możesz wybierać spomiędzy trzech różnych modeli 18 V o zróżnicowanej pojemności – 5, 4 lub 2 Ah. Amperogodzina to zdolność do zasilania przez ten akumulator obwodu elektrycznego prądem o danym natężeniu przez określony czas. Do tego zestawu dołączona jest szybko działająca ładowarka również o mocy 18 V. To niewątpliwy komfort korzystania – nie musisz kupować wielu różnych ładowarek – do każdego elektronarzędzia wystarczy ten sam sprzęt!

Jakie elektronarzędzia wybrać? Bogata oferta marki Erbauer

Jak wybrać elektronarzędzia, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z domowym majsterkowaniem i konstruowaniem? Zestawy elektronarzędzi akumulatorowych możesz dowolnie kompletować, warto jednak zacząć od tych najpotrzebniejszych i najczęściej używanych. Zdecydowanie jest to wkrętarka w zestawie z zakrętarką. Pomocna przy pracach domowych może być także poręczna i lekka szlifierka kątowa, a także młotowiertarka. Z takim kompletem akcesoriów już żaden remont nie będzie stanowić problemu!

Ogromną zaletą elektronarzędzi marki Erbauer jest to, że są one wyposażone w bezszczotkową technologię silnika, która wydłuża ich żywotność i pozwala korzystać z wysokiej mocy sprzętu. To także innowacyjna metoda chłodzenia akumulatora, by działał dłużej i efektywniej. W sytuacji, gdy często podróżujesz i chcesz, aby używane przez Ciebie maszyny były zawsze dobrze zabezpieczone, pomaga poręczna i lekka walizka – bez większych trudności schowasz w niej cały komplet potrzebnych elementów, a Twój przydomowy warsztat będzie wyglądać profesjonalnie i schludnie.

Młotowiertarka Erbauer SDS 18 V 1 x 4,0 Ah

Urządzenia wchodzące w skład serii Erbauer EXT działają w oparciu o akumulatory Li-Ion. Oprócz wkrętarki, zakrętarki, szlifierki i młotowiertarki, w zestawie może znaleźć się także wyrzynarka, potrzebna w każdym warsztacie stolarskim. Komplet uzupełnia piła szablasta do obróbki wielu materiałów pod różnym kątem, wyposażona w brzeszczot wykonujący ruchy posuwisto-zwrotne, w czym zastępuje tradycyjną piłę ręczną, jednak jej obsługa nie wymaga tak dużego wysiłku fizycznego i jest o wiele szybsza. Wystarczy mocno trzymać ją w dłoni i odpowiednio kierować ostrzem.

Do bardziej zaawansowanych prac z drewnem przyda się strug, a także piła tarczowa, która pozwoli na wyjątkowo precyzyjne i szybkie cięcie, z którym zwykły sprzęt manualny mógłby sobie nie poradzić. Dzięki takiemu wyposażeniu będziesz w stanie nie tylko wykonać drobne prace porządkowe i domowe naprawy, ale także pokusić się o samodzielne zbudowanie altany ogrodowej, zrobienie mebli wypoczynkowych na balkon lub stworzenie estetycznych i dekoracyjnych mebli do pokoju najmłodszych domowników. Dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze i wykażesz się kreatywnością, którą z pewnością docenią Twoi bliscy.

Szlifierka kątowa Erbauer 18 V 115 mm 1 x 4 Ah

Jak wybrać elektronarzędzia i korzystać z nich z pełną swobodą? Jeśli sporadycznie zajmujesz się pracami remontowymi i majsterkowaniem, profesjonalna ukośnica nie musi stanowić podstawowego elementu kompletu narzędziowego, choć też warto rozważyć jej zakup. Inaczej sytuacja wygląda z małymi, poręcznymi sprzętami, takimi jak urządzenie wielofunkcyjne ze zmiennymi głowicami i końcówkami czy też przenośnym odkurzaczem.

Odkurzacz ręczny o dostatecznej mocy pomoże Ci podczas sprzątania samochodu, wyręczy, gdy Twoje dzieci wracają z placu zabaw, przynosząc na ubraniach kilogramy piasku, albo gdy w Twoim domu mieszkają zwierzęta, a Ty chcesz pozbyć się nadmiaru sierści. Ponieważ jest bezworkowy, nie musisz pamiętać o kupnie worków i możesz go użyć w każdej chwili.

Zestaw dmuchawa do liści Erbauer i akumulator z ładowarką

Masz piękny, ale wymagający stałej pielęgnacji ogród? To nie kłopot! W zmaganiach o idealny sad lub trawnik pomogą akumulatorowe narzędzia, takie jak dmuchawa akumulatorowa, a także podkaszarka – lekkie, poręczne, łatwe do przechowywania i konserwacji. Nożyce akumulatorowe do żywopłotu pozwolą Ci szybko podciąć drzewa i krzewy oraz zająć się estetyczną stroną ogrodu.

Jeżeli posiadasz duży i przestrzenny trawnik, pomocna będzie kosiarka na akumulator, która nie wymaga stosowania przedłużaczy i pamiętania o tym, by nie uszkodzić kabla zasilającego. W trudno dostępne i mocno zarośnięte miejsca dotrze kosa ręczna – pozbędziesz się gęstych zarośli w rowach, wokół ogrodzenia i na podmokłym terenie, na który nie wjedzie tradycyjna kosiarka. Na znaczną wysokość dotrą nożyce akumulatorowe, a do pielęgnacji drzew i niewielkich krzewów sprawdzi się pilarka akumulatorowa.

maszyny ogrodnicze Erbauer

Inwestycja w dobrej jakości i wydajne elektronarzędzia akumulatorowe to gwarancja, że zawsze i o każdej porze będziesz w stanie wykonać zaplanowane zadania i osiągnąć zadowalający efekt. Elektronarzędzia ręczne, stołowe, bezprzewodowe – wszystkie powinny współgrać z potrzebami domowników i pomagać w wykonywaniu codziennych czynności. Niewielki ciężar, trwałe materiały i łatwa obsługa – niezależnie od liczby godzin spędzanych na majsterkowaniu warto wybrać takie produkty, które będą z nami przez lata i dadzą nam wysoką jakość obsługi, niczym w profesjonalnym zakładzie produkcyjnym. To jakość, do której warto dążyć!

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu Erbauer – testujemy nowe rozwiązania w ogrodzie

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu Erbauer – testujemy nowe rozwiązania w ogrodzie
Podczas prac ogrodowych potrzebujesz narzędzi, które zdecydowanie przyspieszą Twoją pracę i pozwolą Ci skutecznie wykonywać zaplanowane porządk...
Czytaj więcej

Żywopłot z grabu – sadzenie i pielęgnacja

Żywopłot z grabu – sadzenie i pielęgnacja
Żywopłot spełnia w ogrodzie wiele funkcji, od czysto użytkowych po dekoracyjne. Jeśli wybierzemy do jego zasadzenia graby, drzewa te – odpowiedn...
Czytaj więcej

Narzędzia ręczne do krzewów, drzew i żywopłotów

Narzędzia ręczne do krzewów, drzew i żywopłotów
Krzewy oraz drzewa to jedne z ważniejszych i zdecydowanie najbardziej efektownych elementów dekoracyjnych naszego ogrodu. Do ich pełnej pielęgnacji ko...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!