Produkty

Dlaczego warto wybrać wannę prostokątną?

Dlaczego warto wybrać wannę prostokątną?

Wybierając wannę w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej pojemność, wymiary i materiał, z którego jest wykonana. Bardzo istotnym aspektem jest także jest kształt. Dlaczego spośród tylu dostępnych modeli warto wybrać prostokątną?

Zalety wanny prostokątnej:wanna prostokątna

- dzięki swojej klasycznej formie pasuje do każdej łazienki, sprawdza się też doskonale we wszystkich typach wnętrz, jest uniwersalna,

- bez trudu można ją wpasować we wnękę lub szczelnie połączyć ze ścianą,

- najłatwiej zestawić ją z innymi urządzeniami w łazience,

- ma doskonale wyprofilowane wnętrze w związku z czym bardzo wygodnie w niej siedzieć lub leżeć podczas kąpieli,

- ma zwykle wyprofilowane miejsce na głowę i łokcie oraz zagłębienia na mydło i kosmetyki,

- nie zajmuje wiele miejsca, co jest atutem w szczególnie małych łazienkach,

- w dużych łazienkach może być wanną dwuosobową, a nawet wolnostojącą,

- dostępna w wielu kolorach.

Czy wiesz, że:

Najmniejsze wanny mają pojemność 70 litrów, a największe 400. Każda kąpiel w tak dużej wannie wiąże się ze sporym zużyciem wody i produkcją ścieków.

Rodzaje wanien ze względu na materiał wykonaniawanna prostokątna 2

- Wanna akrylowa – akryl to bardzo trwały materiał o dobrej izolacyjności termicznej i akustycznej. Jest odporny na zarysowania (w przypadku długoletniego użytkowania wannę można dodatkowo konserwować przy użyciu pasty polerskiej). Odporny na działanie środków chemicznych. Powierzchnia takiej wanny jest gładka i ciepła. Łatwo utrzymać ją w czystości, ponieważ nie powstają na niej zacieki. Na rynku istnieją obecnie modele antybakteryjne – na powierzchni takiej wanny bakterie rozwijają się wolniej.

- Wanna żeliwna – zdecydowanie najtrwalszy materiał do konstrukcji wanien. Nie ulega zniekształceniu i jest odporny na uderzenia. Ma dużą bezwładność cieplną, co sprawia, że woda w wannie utrzymuje stałą temperaturę. Wanny żeliwne nazywane są wannami na całe życie. Świetnie pasują do eleganckich wnętrz, ponieważ ich nóżki mają często kształt antycznych rzeźb czy łap egzotycznych zwierząt. Są jednak bardzo ciężkie, a ich transport i montaż bywa uciążliwy. Nie należą też do najtańszych.

- Wanna stalowa – dobrze jeśli wytłoczona jest z jednego arkusza blachy. Tylko wtedy pozbawiona jest spawów, czyli miejsc łączenia, w których z czasem pojawić się może korozja. Stal zwykle pokryta jest specjalną emalią. Im cieńsza jej warstwa, tym trwalsza powłoka – emalia zachowuje bowiem elastyczność i jest mniej podatna na obicia. Z kolei im grubsza stal, tym większa stabilność wanny. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że woda w wannie stalowej bardzo szybko stygnie. Aby temu zaradzić, można zamontować wannę w specjalnej styropianowej obudowie. Wanny stalowe są najkorzystniejsze cenowo.

Wanny produkuje się również z drewna, konglomeratów czy kamienia, te rozwiązania są jednak dużo droższe od standardowych – kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Więcej o rodzajach wanien i sposobie montażu znajdziesz w naszym poradniku.

wanna prostokątna castoramaAkcesoria do wanny

Żeby nasza wanna była jeszcze wygodniejsza i bardziej funkcjonalna, możemy pokusić się o zakup dodatkowych akcesoriów. Najpopularniejsze z nich to wygodne zagłówki mocowane na przyssawki, uchwyty i relingi, które ułatwią wstawanie, wchodzenie i wychodzenie z wanny (ważne, by przykręcić je do wanny, zanim ją zamontujemy) czy antypoślizgowe maty, dbające o nasze bezpieczeństwo.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak naprawić wannę akrylową?

Jak naprawić wannę akrylową?
Zwolennicy wanien akrylowych nadal stanowią sporą grupę. Dlaczego? Wanny akrylowe dają możliwość odpoczynku w czasie kąpieli, w przeciwieństwie do kab...
Czytaj więcej

Jaką wannę wybrać? Rodzaje wanien

Jaką wannę wybrać? Rodzaje wanien
Wanna wolnostojąca sprawdzi się w dużej łazience, a narożna w średniej wielkości pomieszczeniu. Z kolei ta prostokątna jest najbardziej uniwersalna. A...
Czytaj więcej

Jak odnowić wannę żeliwną?

Jak odnowić wannę żeliwną?
Jeśli posiadasz w domu starą i podniszczoną, żeliwną wannę, a nie masz dostępnych środków lub czasu, żeby wymienić ją na nową, możesz spr&oacut...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Dlaczego warto wybrać wannę prostokątną?