Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Do czego może Ci się przydać folia stretch?

Folia stretch jest powszechnie używana w rozmaitych firmach spedycyjnych, kurierskich i ogólnie zajmujących się transportem czy wysyłką towarów. Jednocześnie znajduje coraz więcej zastosowań w gospodarstwach domowych, a także branżach niekoniecznie związanych z przewożeniem paczek. Czym jest folia stretch i do czego może nam się przydać?

Folia stretch – charakterystyka

Nawinięta na tekturową rolkę folia wielowarstwowa to przedmiot, z którym każdy z nas się spotkał w przeróżnych sytuacjach. Widujemy ją przede wszystkim jako zabezpieczenie przychodzącej do nas pocztą lub kurierem paczki. Wielu z nas korzysta z niej również w czasie pracy, w szczególności w magazynach. Dlaczego folia stretch cieszy się tak ogromną popularnością?

Owinięte nią towary są odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami – wszystkie elementy są ze sobą ściśle połączone i amortyzowane miękką folią. Niegroźne są im również zabrudzenia czy zmiany temperatury – folia zapewnia także wysoką termoizolacyjność. Doskonała elastyczność gwarantuje jej natomiast uniwersalność. Niezależnie od rozmiaru, kształtu czy też ilości pakowanych przedmiotów, folia stretch umożliwia solidne spakowanie niemal każdej przesyłki.

Do czego może Ci się przydać folia stretch?

Transport – główne przeznaczenie folii stretch

W profesjonalnych fabrykach i firmach przewozowych folia stretch najczęściej wykorzystywana jest wraz z maszynami pozwalającymi na szybkie i sprawne pakowanie dużych przesyłek – nieraz są to towary ustawiane na paletach. Do wyboru są zarówno folie przezroczyste, jak i kolorowe, dzięki czemu paczki, w których ważne jest rozróżnienie ich zawartości, mogą być łatwo identyfikowane przy przeładunku.

Czarne czy niebieskie modele sprawdzają się natomiast w sytuacjach, gdy przedmioty w wysyłanych paczkach mają być zamaskowane lub nie jest konieczna ich ekspozycja. Wysoka ochrona i uniwersalność folii sprawiły, że folia stała się niezbędnym elementem pakownym.

 Więcej o prawidłowym zabezpieczaniu paczek przeczytasz tutaj.

Czy wiesz że...

W zależności od rodzaju folii stretch może się ona rozciągać nawet na 250-300%. Dzięki temu możliwe jest szczelne owinięcie przedmiotów w taki sposób, aby nie przesuwały się one wewnątrz przesyłki. Wysoka elastyczność dodatkowo ułatwia samodzielne, ręczne pakowanie towarów.

Do czego może Ci się przydać folia stretch?

Do czego jeszcze może się przydać folia stretch?

Folia stretch przydaje się również w codziennym życiu w domach, mieszkaniach lub warsztatach. Pomijając funkcję pakowania wysyłanych paczek lub przedmiotów podczas przeprowadzki, możemy dla niej znaleźć zastosowanie także w kuchniach.

Folia stretch idealnie przywiera do owijanych nią przedmiotów. Z tego względu często wykorzystywana jest do zabezpieczania półmisków z potrawami przed włożeniem ich do lodówki – eliminuje to ryzyko przenikania się zapachów jedzenia. Pakowanie żywności to tylko jeden z przykładów.

Zobacz też: Jak wybrać taśmę dekarską?

Folia świetnie sprawdza się także w roli zabezpieczenia stołów i blatów, na przykład w czasie malowania ciast i ciastek lukrem. To zastosowanie doceniają przede wszystkim rodzice, którzy zapobiegawczo rozwijają folię na podłodze lub stołach i biurkach, kiedy ich pociechy chwytają za farbki i pędzel.

Kobiety znalazły też zastosowanie dla folii przy zabiegach kosmetycznych – na przykład farbowaniu włosów czy nakładaniu olejków i odżywek. Owinięcie głowy po zabiegach pielęgnacyjnych zapobiegnie pobrudzeniu ubrań czy mieszkania.

Dodatkowo doceniane są również właściwości wodoodporne folii stretch – owinięcie cennych przedmiotów pozwoli ochronić je w czasie wycieczek przed ulewnymi deszczami lub wywrotką na kajaku.

Folia stretch posiada szerokie możliwości wykorzystania. Najlepiej świadczą o tym podane powyżej przykłady, gdy okazuje się, że to właśnie potrzeba jest matką wynalazków. Zaopatrując się w folię stretch do własnego mieszkania, z pewnością odkryjemy jeszcze niejedno zastosowanie dla tego przedmiotu.