Drzwi aluminiowe jako alternatywa dla moskitiery – zalety i montaż

Moskitiera to funkcjonalny element, który przyda nam się szczególnie w sezonie letnim. Spotyka się ich wiele rodzajów, ale najbardziej popularne są siatki zakładane we wnęce okiennej – najczęściej w kuchni. Taka moskitiera izoluje nas wtedy od przeróżnych owadów, które chętnie wlatują do środka. Doskonałą alternatywą takiego rodzaju ochrony są drzwi aluminiowe. Jak je montujemy i jakie mają zalety?

moskietiera drzwiowa

Moskitiery drzwiowe

Często chcemy mieć również możliwość otwarcia drzwi na taras czy balkon bez jednoczesnego ryzyka, że do domu zaprosimy wraz ze świeżym powietrzem muchy, komary, ćmy i inne owady, a nawet gryzonie. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem są właśnie różne moskitiery drzwiowe. Jednym z rodzajów są drzwi aluminiowe, które należą do najbardziej solidnych i wygodnych sposobów na odizolowanie się od insektów.

Zalety drzwi aluminiowych

Wykonane na aluminiowej ramie wykazują się dużą trwałością i odpornością na zjawiska atmosferyczne. Dodatkowe elementy zapewniają jej szczelność, dzięki której możemy być pewni, że ryzyko przedostania się insektów do środka budynku będzie zminimalizowane praktycznie do zera. Aluminiowa rama drzwi nie odkształca się, a także, jak to zachodzi często w przypadku moskitier przyklejanych, nie odpada i nie rozszczelnia się. Specjalny magnes, na który zamykają się drzwi, ułatwia ich otwieranie i gwarantuje ich samoczynne zamknięcie się. Sama siatka jest natomiast wykonana najczęściej z włókna szklanego, które jest trwałe, a przy tym zapewnia nam przezroczystość materiału, dzięki której przeszklone drzwi dalej mogą spełniać swoją funkcję.

Drzwi aluminiowe nadają się doskonale na moskitierę do drzwi balkonowych i tarasowych – dzięki niej możemy swobodnie wietrzyć mieszkanie przez całą noc po letnim, mocno upalnym dniu. Założona na stałe trwała i odporna na warunki atmosferyczne jest funkcjonalna i przydatna przez długi okres czasu.

moskietiera drzwiowa

Montaż drzwi aluminiowych

System aluminiowej moskitiery drzwiowej jest uniwersalny, dlatego możemy dopasować go do każdego rozmiaru drzwi poprzez odpowiednie docięcie profili. Kolejnym etapem jest montaż ramy, który wykonamy poprzez umiejscowienie systemu łączeniowego lub łącznika T w końcach skróconych profili. Następnie mocujemy do siebie system łączeniowy oraz profile, wkręcając odpowiednie śruby. Mocowanie siatki odbywa się poprzez przyciśnięcie jej wraz z kedrową taśmą do rowka za pomocą narzędzi kedrowych. Następnie odcinamy wystającą część siatki wzdłuż kedrowej krawędzi. Kiedy mamy gotową ramę drzwi aluminiowych, wówczas możemy zająć się mocowaniem uchwytów i magnesów zamykających. Przykręcamy wewnętrzny uchwyt bezpośrednio do kedrowej taśmy, natomiast zewnętrzny za pomocą śrubki przez siatkę. Wwiercamy magnesy z boku profili, używając wiertła 2 mm. Następnie przykręcamy przeciwne części magnesów do ramy drzwi balkonowych lub tarasowych.

Kolejnym etapem pracy jest przytwierdzenie ramy aluminiowej do drzwi. Dołączamy zawiasy do systemu połączeń znajdującego się na siatce przeciw owadom, a następnie przykręcamy przeciwne części zawiasów do ramy drzwi balkonowych lub tarasowych.

Data publikacji: 05.08.2016