Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Okna

Strzałka w prawo

Akcesoria do okien

Strzałka w prawo

Moskitiery okienne

Strzałka w prawo

Moskitiery okienne

Moskitiery okienne są jednym z najważniejszych elementów ochrony przed insektami w naszych domach. Mogą być stosowane zarówno w oknach już istniejących budynków, jak i podczas budowy nowych.

Filtry

Moskitiery okienne

Moskitiery okienne są jednym z najważniejszych elementów ochrony przed insektami w naszych domach. Mogą być stosowane zarówno w oknach już istniejących budynków, jak i podczas budowy nowych.

41 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do okien

Wyświetlanie 24 z 41 produktów

Załaduj więcej

Moskitiery do każdego okna i drzwi balkonowych

W tej kategorii znajdziesz przydatne produkty wykończeniowe. Dostępne są tutaj akcesoria montażowe, naświetlacze, tapicerki drzwiowe, uszczelki okienne oraz drzwiowe. W zależności od Twoich wymagań posiadamy różne rodzaje uszczelek, które różnią się od siebie sposobem montażu. Oprócz akcesoriów okienno-drzwiowych znajdziesz tutaj również daszki nad drzwi wykonane z PCV lub aluminium. Sprawdzają się one idealnie jako ochrona przed deszczem dla osób stojących pod drzwiami. Na szczególną uwagę zasługują jednak moskitiery.

Moskitiery okienne to siatki, które zabezpieczają przed przedostawaniem się do środka budynku owadów. Oczka w tych siatkach są na tyle małe, że nie ograniczają widoczności lub dostępu światła słonecznego. Równocześnie są w stanie powstrzymać nawet niewielkie owady lub robaki przed wejściem do budynku.

O ile moskitiery okienne są montowane przeważnie w sposób trwały, o tyle moskitiery drzwiowe nie mogą ograniczać wychodzenia na balkon lub taras. Dlatego wśród dostępnych produktów znajdziesz modele z magnesami lub w postaci dwóch nakładających się na siebie płaszczyzn. Zadaniem moskitiery drzwiowej jest tym samym ograniczenie dostępu do pomieszczenia owadom. Równocześnie muszą one umożliwiać swobodne korzystanie z drzwi balkonowych.

W naszej ofercie znajdziesz również moskitiery dachowe. Są przeznaczone do okien dachowych. Wyróżniają się zwiększoną odpornością, a także nieco innym montażem.

Zapomnij o problemie z owadami

Trudno znaleźć osobę, która lubi towarzystwo owadów w okresie wiosenno-letnim. Gdy na zewnątrz robi się cieplej, problem owadów narasta. Biedronki czy komary potrafią poważnie dać się we znaki. Skutecznie zniechęcają do otwierania okna. Jednak w ten sposób pozbawiasz się efektywnej wymiany powietrza w budynku. Co więcej, w upalne dni to otwarte okno jest wstanie zmniejszyć temperaturę wnętrza.

Moskitiery pozwolą Ci otwierać okna i drzwi balkonowe, ilekroć tego potrzebujesz. Dzięki nim nie będą Ci straszne nocą komary. Spanie w letnie noce przy otwartym oknie zapewni Ci większy komfort. Do tego będziesz w stanie pozbyć się gorąca nagromadzonego w wyniku działania promieni słonecznych w ciągu dnia. Równocześnie owady nie dostaną się do środka. Zapomnisz zatem o smarowaniu ugryzień lub wyrzucaniu z domu coraz to nowszych niechcianych lokatorów.

Jaka moskitiera sprawdzi się do okna i drzwi balkonowych?

Moskitiery okienne oraz drzwiowe powinny być zawsze dopasowane do miejsca ich montażu. Co to w praktyce oznacza? Ich użytkowanie nie może powodować trudności z np. wydostaniem się na balkon lub taras. Nie powinno także ograniczać możliwości korzystania z pełnych funkcjonalności okna.

Gdy wybierasz moskitierę, przede wszystkim zwróć uwagę na miejsce jej zamontowania. Zupełnie inne właściwości powinny charakteryzować produkt przeznaczony do okien, a inne – do drzwi. Oczywiście podstawową różnicą będzie rozmiar. Moskitiera do drzwi jest większa. Jej wymiary dopasuj tak, aby moskitiera szczelnie przylegała do murów. Ponieważ moskitiery na drzwi nie są montowane do ram, konieczne jest zmierzenie wnęki drzwiowej wyjścia na balkon lub na taras. Dodatkowo rozmiar powinieneś dopasować do drzwi balkonowych. Mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe. Same skrzydła natomiast mogą mieć taką samą szerokość lub inną. Idealnie dopasowanie moskitiery na okna sprawią, że żaden owad nie przedostanie się do wnętrza pomieszczenia.

Moskitiery na drzwi są dostępne w dwóch wariantach: nakładających się na siebie pasm materiału lub wykonana z pasm materiału, które łączą się za pomocą magnesów. Te pierwsze niejako automatycznie zamykają się za Tobą, gdy wychodzisz na balkon. Siatki na okna drugiego typu są jednak łatwiejsze do otwarcia. Właściwie wystarczy przez nie przejść, aby wyjść na balkon. Magnesy mogą natomiast wymagać rozszczepienia. Z drugiej strony, moskitiera bez magnesów może prowadzić do nieszczelności, które umożliwiają przedostawanie się owadów do wnętrza.

Moskitiery okienne także dostępne są w kilku wariantach. Najtańsze i zdecydowanie najłatwiejsze do zamontowania będą siatki na okna mocowane na samoprzylepny rzep. Nie wymagają użycia narzędzi, czy też specjalnych umiejętności. Jednak przeważnie wytrzymują tylko sezon. Do tego silny wiatr może doprowadzić do powstania nieszczelności. Taka moskitiera wymaga również demontażu na czas mycia okien.

Alternatywą mogą być moskitiery na okna zwijane. Są wygodne w stosowaniu. Ich montaż nie sprawia szczególnych trudności. Prezentują się też bardzo estetycznie.

Jeśli zależy Ci na trwałym i bardziej wytrzymałym rozwiązaniu, dobrym wyborem mogą być moskitiery ramkowe. Ich budowa obejmuje siatkę, która chroni przed owadami. Jest ona osadzona w ramce, którą montuje się we wnęce okiennej. Moskitiery ramkowe możesz zdemontować w okresie zimowym i na nowo zamontować je na wiosnę. Montaż nie sprawi Ci trudności i nie zajmie wiele czasu.

Moskitiery na okna dachowe są do nich w pełni przystosowane. Przeważnie są rozwijane, aczkolwiek znajdziesz także produkty klejone. Dobrze wybrana moskitiera pozwoli Ci na bezproblemowe otwieranie okna dachowego. Jest przy tym trwała i wytrzymała. Musi być przede wszystkim odporna na promieniowanie UV.