Produkty

Jak zamontować drzwiczki dla psa lub kota

Jak zamontować drzwiczki dla psa lub kota

Jeśli chcemy, aby nasz czworonożny przyjaciel miał więcej swobody w domu, zamontujmy dla niego specjalne wyjście w drzwiach wejściowych. Takie rozwiązanie pozwoli psu lub kotu wychodzić na dwór bez otwierania lub zostawiania uchylonych drzwi.

wejście dla psaDrzwiczki dla zwierząt można zamontować w drzwiach wejściowych lub w drzwiach łazienki (albo dowolnego pomieszczenia, w którym znajduje się na przykład kuweta). Otwór powinien być wystarczająco duży, aby zwierzak nie musiał się przez niego przeciskać.

Drzwiczki należy dobierać, dopasowując je do grubości drzwi – parametry najłatwiej sprawdzić na opakowaniu produktu. Podczas pracy najwygodniej jest zdjąć skrzydło drzwi z zawiasów i ułożyć je na płaskiej powierzchni, na przykład na koźle do cięcia drewna. Jeśli jest to niemożliwe, wszystkie czynności możemy przeprowadzić na drzwiach założonych na futrynie.

Potrzebne będą:

  • ołówek,
  • miarka
  • wycinarka,
  • wiertarka,
  • śrubokręt płaski i krzyżakowy,
  • papier ścierny,
  • taśma klejąca,
  • klej.

1. Pierwszym krokiem jest zmierzenie naszego pupila i dopasowanie drzwiczek do jego wymiarów. Otwór w drzwiach powinien znajdować się na wysokości, która jest równa długości jego łap – będzie mu wygodniej przez nie przechodzić. Dlatego odmierzamy wysokość od ziemi do brzucha psa lub kota.

2. Po ustaleniu odpowiedniej wysokości, przykładamy do drzwi ramę lub szablon montowanych drzwiczek (najczęściej jest on dołączony do zestawu). Pamiętajmy, że należy zostawić co najmniej 8 cm odległości od podstawy drzwi, aby nie osłabić ich konstrukcji. Upewniamy się, że szablon leży prosto. Przymocowujemy go na rogach kawałkami taśmy klejącej lub odrysowujemy ołówkiem jego zewnętrzną krawędź.

3. Zaznaczamy ołówkiem rogi czworokąta i wiertarką wywiercamy otwory we wszystkich czterech zaznaczonych miejscach – to ułatwi ich wycięcie.

4. Używając odpowiedniego narzędzia tnącego – dobrze sprawdza się wyrzynarka – wycinamy otwór wzdłuż wyznaczonych na szablonie linii lub narysowanego na drzwiach konturu.

5. Jeśli używamy szablonu, usuwamy go z drzwi i wygładzamy krawędzie otworu papierem ściernym.drzwiczki dla psa

6. Drzwiczki zazwyczaj składają się z trzech części – tunelu, ramy i osłonki do przykręcenia po wewnętrznej stronie drzwi. Używając ołówka, zaznaczamy miejsca na otwory, w których będziemy wiercić. Instalujemy tunel w drzwiach przy pomocy wkrętów, które są zazwyczaj dołączone do kompletu. Pamiętajmy, że wkrętów nie można przykręcać zbyt mocno.

7. Następnie za pomocą kleju przyklejamy ramę z klapą od strony zewnętrznej drzwi oraz osłonkę od strony pomieszczenia. Niektóre klapy osłonki są również mocowane na zatrzask. Gotowe!

Aby masz kotek lub piesek szybko przyzwyczaił się do nowego udogodnienia, pozostawiajmy przez pierwsze dni klapę drzwi otwartą i zwabiajmy zwierzaka smakołykami tak, aby go zachęcić do samodzielnego przechodzenia przez drzwiczki.

Data publikacji: 06.01.2016
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!

Jak wybrać elektronarzędzia bezprzewodowe? Poznaj bogatą ofertę marki Erbauer!
Dobrze wyposażony przydomowy warsztat to komfort pracy i możliwość realizowania się w roli projektanta, konstruktora oraz samodzielnego twórcy ...
Czytaj więcej

Jakie elektronarzędzia wybrać jako prezent?

Jakie elektronarzędzia wybrać jako prezent?
Poszukując prezentów dla naszych najbliższych, zwracamy uwagę na praktyczną stronę ich zastosowania. Dzięki temu mamy pewność, że podarunek będzie tra...
Czytaj więcej

Jak zbudować prostą szopę na narzędzia

Jak zbudować prostą szopę na narzędzia
Niektóre konstrukcje są na tyle proste do zbudowania, że bez problemu poradzimy sobie z ich postawieniem samodzielnie. Dzięki temu na naszej posesji c...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak zamontować drzwiczki dla psa lub kota