Produkty

Elegancka i modna łazienka – poradnik aranżacyjny

Elegancka i modna łazienka – poradnik aranżacyjny

Podczas urządzania nowoczesnej łazienki zależy nam nie tylko na zwiększeniu jej funkcjonalności, ale również na uzyskaniu świeżego, modnego wyglądu. Aby gustownie wyposażyć łazienkę, a jednocześnie zachować praktyczną stronę tego pomieszczenia, warto przyjrzeć się sprawdzonym aranżacjom i wybrać odpowiedni styl dla siebie. O jakich stylach mówimy? Sprawdź poniżej.

Meble łazienkowe w stylu minimalistycznym

Nowoczesne łazienki charakteryzuje surowy, sterylny wygląd. Proste kształty oraz maksymalnie ograniczona ilość dodatków i kolorów to sprawdzony sposób na modernistyczną aranżację pomieszczenia kąpielowego. W taki styl idealnie wkomponują się jasne i naturalne barwy, ale również zimne grafity czy biel. Minimalizm sprawdza się zarówno na małych powierzchniach, jak i w przestronnych łazienkach. Wybierając materiał, którym wyłożymy powierzchnie płaskie, najlepiej zwrócić uwagę na produkty o jednolitych kolorach i tej samej strukturze. Niezależnie jednak, jakimi płytkami planujemy wyłożyć ściany i podłogi, zawsze pasować będzie klasyczny biały zestaw mebli łazienkowych o prostych frontach pozbawionych dodatkowych uchwytów. Takie meble to wybór na długie lata.

Szafki w stylu vintage

meble vintageElegancka łazienka nie musi być uboga w dodatki i ozdoby. Stylowe meble retro gustownie wkomponowane w pomieszczenie mogą również nadać klimat luksusu. Decydując się na ten styl umeblowania, warto dobrać odpowiednią armaturę. Stylizowane baterie z charakterystycznymi kurkami czy wanna na nóżkach dopełnią wygląd eleganckiego pokoju kąpielowego. Takie łazienki lubią biel, złoto, beże czy delikatny, pudrowy róż. Jeśli wybierzemy białe meble, dobrym pomysłem jest wyłożenie podłogi ponadczasową szachownicą. Pamiętajmy, że w przypadku stylu vintage nietrudno o przesadę, starajmy się więc dobierać dodatki i wyposażenie z rozwagą – najlepszą praktyką jest wybranie gotowych zestawów meblowych i dopasowanych do nich dodatków, aby uniknąć wrażenia chaosu.

Porada eksperta

Nawet najpiękniejsza łazienka przy nieodpowiednim oświetleniu może znacząco stracić na urodzie. Poza głównym źródłem światła warto zdecydować się na dodatkowe oświetlenie, uatrakcyjniające newralgiczne elementy łazienki. Taśmy LED, punktowe reflektory czy ozdobne kinkiety to jedne z wielu możliwych rodzajów dodatkowego źródła światła. Podczas projektowania nowoczesnej łazienki warto też uwzględnić podwieszany sufit, w którym zamontujemy kilka eleganckich świetlnych punktów ledowych lub halogeny.

Łazienka w zgodzie z naturą

stylowa lazienkaJeszcze do niedawna materiały takie jak drewno czy kamień kojarzyły się raczej ze stylem rustykalnym niż z luksusowymi aranżacjami. Obecnie jednak są to jedne z chętniej wykorzystywanych elementów w najmodniejszych projektach.

Drewno w łazience należy odpowiednio dobrać, tak aby było trwałe i zachowało piękny wygląd na długo. Kamienne czy betonowe płyty często wykorzystywane są jako wykończenie ścian – nadają im niepowtarzalny klimat, a zestawione np. z meblami na wysoki połysk tworzą niebanalne i modernistyczne wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest też urządzenie łazienki w stylu skandynawskim – w tym przypadku meble będą wykonane z naturalnego drewna, a ściany i podłogi wyłożone płytkami w neutralnych kolorach. Tutaj również warto zachować minimalizm i ograniczyć ilość dodatków, a odpowiednim dopełnieniem aranżacji będzie wprowadzenie do wnętrza łazienki naturalnych roślin. Dobrze urządzona łazienka w takim stylu będzie wyglądać równie reprezentacyjnie, co urządzona w marmurach.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał
Choć rozmiar łazienki ma duże znaczenie, równie ważne są zastosowane w niej rozwiązania, które mogą sprawić, że będzie się ona wydawać b...
Czytaj więcej

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki
Projekt małej łazienki to wyzwanie, które warto podjąć. Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu. Właśnie dlatego jej remont ...
Czytaj więcej

Jak zaprojektować łazienkę?

Jak zaprojektować łazienkę?
Stworzenie łazienki, która będzie jednocześnie funkcjonalna i stylowa, to niełatwe zadanie. Taki efekt możesz osiągnąć jedynie poprzez odpowied...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Elegancka i modna łazienka – poradnik aranżacyjny