Produkty

Funkcjonalne suszarki balkonowe i zaokienne

 Funkcjonalne suszarki balkonowe i zaokienne

Kiedy naszymi czterema kątami jest mieszkanie, bardzo często trudno znaleźć w nim odpowiednie miejsce do wywieszania prania, szczególnie jeśli jest to mieszkanie o stosunkowo małej powierzchni. Doskonałym wyjściem może być wykorzystanie balkonu lub przestrzeni znajdującej się tuż za oknem. Podpowiadamy, jak wykonać suszarki balkonowe i zaokienne, które podniosą znacząco komfort użytkowania wnętrz mieszkalnych.

suszarka balkonowaSuszenie na balkonie

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się tutaj rozciągnięcie sznurów pomiędzy poręczami. Zyskujemy wówczas miejsce do rozwieszania prania, ale znacząco utrudniamy sobie wchodzenie na balkon, swobodne poruszanie się po jego powierzchni oraz wygodne relaksowanie się, szczególnie jeśli jego metraż jest stosunkowo niewielki. Z podobnym problemem mamy do czynienia w przypadku sznurów znajdujących się pod sufitem – wówczas nasze możliwości ogranicza pranie wiszące tuż nad głową. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest przedłużenie bocznych poręczy balkonu oraz przeciągnięcie między nimi wytrzymałych żyłek. Możemy tego dokonać chociażby przy użyciu kątowników, w których wykonamy odpowiednie otwory na wprowadzenie żyłek. Alternatywą dla kątowników mogą być też rurki, pręty metalowe czy drewniane listwy – przy ich wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wytrzymałość i odporność na panujące na zewnątrz warunki. Jeśli zaś chodzi o żyłki, właściwym wyborem mogą być chociażby żyłki wędkarskie, które nie namakają, są niemal niewidoczne i nie zaczepiają się o suszone elementy.

Suszenie za oknem suszarka castorama

Kiedy nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami balkonu, do stworzenia funkcjonalnej suszarki możemy wykorzystać okna. W takiej sytuacji nasz projekt nie będzie się wiele różnił od tego, który zakłada montaż suszarki balkonowej. Kluczem do stworzenia suszarki za oknem będzie wykorzystanie dodatkowego pręta, który będzie stanowił zewnętrzny bok ramy. Zdecydowanie najwygodniejszym i najbardziej estetycznym rozwiązaniem będzie stworzenie suszarki podnoszonej, którą będzie można łatwo podnieść w czasie, w którym nie będzie użytkowana. Należy w tym celu wykonać oś obrotu oraz zamontować ramię suszarki w ościeżnicy okiennej. Konieczne jest też wykonanie zaczepów, które pozwolą utrzymać suszarkę w pozycji pionowej. Możemy postawić tutaj na wykonanie zaczepów na żyłce lub w formie metalowych przetyczek wpuszczanych w ościeżnicę, które są znacznie mocniejsze.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

TOP 5 suszarek na pranie do Twojego domu

TOP 5 suszarek na pranie do Twojego domu
Dom to nie tylko miejsce odpoczynku. Zadbaj o to, by był przyjazną i zarazem funkcjonalną przestrzenią, która umożliwi Ci przyjemne wykonywanie...
Czytaj więcej

Jak wykończyć i urządzić pralnię?

Jak wykończyć i urządzić pralnię?
Obecność pralni coraz częściej uwzględniana jest w projektach domów jednorodzinnych. Trudno się temu dziwić – odpowiednio wykończone i wyposażone pomi...
Czytaj więcej

Jak szybko wysuszyć pranie? To Ci się przyda!

Jak szybko wysuszyć pranie? To Ci się przyda!
Jak szybko wysuszyć pranie? Suszenie prania może okazać się kłopotliwe, szczególnie jeśli mieszkasz w kawalerce i nie posiadasz balkonu, tarasu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
28.05.2017
Wiele bloków ma teraz pogrubione ściany balkonowe przez nakładanie ocieplającego styropianu, a to utrudnia montaż suszarek wiszących ze względu na konieczność użycia baaardzo długich śrub, które nie wchodzą w otwory suszarki i klops...... jak ma sobie z tym poradzić? Może ktoś ma jakiś pomysł?
06.11.2015
Zdecydowanie suszarka na balkonie to wymóg. kiedyś mieszkałam w takim mieszkaniu które miało jedynie drzwi balkonowe, ale zamocowaliśmy na barierce taki stelaż z linkami i też się suszyło na zewnątrz. w domu nie ma na to miejsca!

Ocena i komentarz dla:

Funkcjonalne suszarki balkonowe i zaokienne