Strona główna

Strzałka w prawo

Pudełka, kosze i kartony

Strzałka w prawo

Kartony dekoracyjne

Strzałka w prawo

Kartony dekoracyjne

Pudełka kartonowe ozdobne to akcesoria do porządkowania przestrzeni i praktycznego dekorowania wnętrza. Opakowania stworzone są z tektury falistej, zazwyczaj trzywarstwowej.

Filtry

Kartony dekoracyjne

Pudełka kartonowe ozdobne to akcesoria do porządkowania przestrzeni i praktycznego dekorowania wnętrza. Opakowania stworzone są z tektury falistej, zazwyczaj trzywarstwowej.

18 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pudełka, kosze i kartony

Wyświetlanie 18 z 18 produktówPUDEŁKA KARTONOWE – PRAKTYCZNA DEKORACJA

Pudełka kartonowe ozdobne to akcesoria do porządkowania przestrzeni i praktycznego dekorowania wnętrza. Opakowania stworzone są z tektury falistej, zazwyczaj trzywarstwowej. Na ścianki zewnętrzne naniesiony jest nadruk czy wzór o walorach estetycznych. Pudełka często są wyposażone wygodne uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie. W złożonej formie zajmują niewiele miejsca, dlatego przed ich zastosowaniem można je wygodnie przechowywać nawet na niedużej przestrzeni. Zazwyczaj pudełka kartonowe zaopatrzone są w pokrywki zdejmowane całkowicie albo otwierane uchylnie. Występują też w różnych rozmiarach i pojemnościach.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OPAKOWANIA KARTONOWE?

Kartony ozdobne łączą w sobie z jednej strony estetyczny nadruk, zaś z drugiej praktyczne zastosowanie jako przechowalnia drobiazgów lub większych przedmiotów. Skutecznie skryjesz w nich te rzeczy, które nie są potrzebne na co dzień, a które mogą zaburzać estetykę wystroju wnętrza czy wprowadzać wrażenie nieładu. Dzięki zróżnicowanej pojemności możesz dopasować pudełka kartonowe do swoich potrzeb oraz przeznaczonego na nie miejsca. W ten sposób przechowasz w nich zarówno dokumenty archiwalne, jak również dziecięce drobiazgi i pamiątki z podróży czy akcesoria biurowe, które nie są używane codziennie.

Kartony dekoracyjne różnią się między sobą wzorem, którym zostały ozdobione. To sprawia, że możesz dopasować pudełko dokładnie do wnętrza, w którym ma być ustawione. W stonowanych pomieszczeniach o nowoczesnym wyglądzie dobrze będą sprawdzać się pudełka zdobione wzorami geometrycznymi. Do wnętrz w stylu skandynawskim możesz dobrać pudełka białe i szare, z nadrukowanymi grafikami imitującymi na przykład naturalne drewno. Do pokoju młodzieżowego wybierz pudełka z nadrukami w intensywnych barwach albo wręcz przeciwnie – pastelowe i stonowane. Te ostatnie będą dobrze wyglądać jako dopełnienie salonu czy sypialni.

Pamiętaj też, że opakowania kartonowe są wykonane z wytrzymałej tektury. Przekłada się to na ich trwałość, ale też dobrą ochronę zgromadzonych wewnątrz przedmiotów. Zastosowanie pokrywek dopasowanych rozmiarami do pudełek zapobiega zakurzeniu wnętrza opakowań. Ukrywa też ich zawartość przed ciekawskimi spojrzeniami, a przy tym czyni Twoje mieszkanie uporządkowanym.

Wszystkie pudełka kartonowe wyposażone są w specjalne uchwyty, które mogą mieć formę podłużnego otworu na obu węższych bokach pudełek bądź trzech dziurek w tym samym miejscu. Dzięki nim możesz bez trudu przenieść pudełko i nie musieć wcześniej wypakowywać jego zawartości. Otwory do przenoszenia umiejscowione są w taki sposób, aby podczas podnoszenia nawet wypełnionego po brzegu kartonu jego ścianki nie uległy uszkodzeniu.

KARTONY DEKORACYJNE – WSKAZÓWKI PRZY WYBORZE

Wybierając pudełka kartonowe, kieruj się przede wszystkim własnym gustem, dopasowaniem wyglądu opakowania do wystroju wnętrza, ale również pojemnością czy innymi funkcjonalnościami. Dzięki wielości wzorów bez trudu dobierzesz kartonowe pudełko do wnętrza pokoju młodzieżowego, biura, magazynu, garderoby czy sypialni oraz salonu. Z uwagi na swoje cechy pudełka dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o stałej, niezbyt wysokiej wilgotności. Do łazienki czy kuchni wybierz raczej opakowania przygotowane z tworzywa sztucznego.

Przed zakupem sprawdź, z jakiej tektury wykonane jest dany model pudełka. Ma to bezpośredni wpływ na jego maksymalne obciążenie, które również jest istotnym dla Ciebie parametrem. Trójwarstwowa tektura falista w większości przypadków dobrze sprawdza się jako materiał do wykonywania pudełek kartonowych dekoracyjnych. Jest odporna na przypadkowe uderzenia i przebicie w ich skutek. Nadruk jest trwały i dobrze się prezentuje pomimo upływu czasu, dlatego pudełka kartonowe będą służyć Ci przez wiele lat bez dużego uszczerbku na wyglądzie.

Dla ochrony przed kurzem, ale również zakrycia przechowywanych przedmiotów przed osobami trzecimi wybierz pudełko kartonowe z pokrywką. Dobrze dopasowane wieczko świetnie sprawdza się jako bariera dla kurzu, ale też promieniowania UV. W przypadku garderoby będzie skutecznie chronić ubrania przed blaknięciem. Alternatywą dla zdejmowanych pokrywek są specjalne klapy, które z jednej strony są na stałe przymocowane do ścianki pudełka. Wybierz je na przykład w sytuacji, gdy chcesz znaleźć wygodny pojemnik do przechowywania dziecięcych zabawek. W ten sposób dziecku będzie o wiele łatwiej je samodzielnie otworzyć czy zamknąć.

Jeśli poszukujesz kilku pudełek do jednego wnętrza, zamiast decydować się na pojedyncze sztuki wybierz zestaw. W ten sposób wyposażysz się w pudełka kartonowe o podobnym wyglądzie, które pasują do siebie pod względem estetycznym, a jednocześnie mają taką samą pojemność. To świetny sposób na uzupełnienie otwartych półek w gotowych regałach, jeśli dobrze dopasujesz długość pudełka do głębokości mebla. Jeśli z kolei chcesz znaleźć pudełka o podobnym wyglądzie, ale innych gabarytach, zainteresuj się całymi seriami produktów.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej, wystarczy przejść do sekcji z innymi produktami w tej grupie.