Strona główna

Strzałka w prawo

Pudełka, kosze i kartony

Strzałka w prawo

Kartony szare

Strzałka w prawo

Kartony szare

Kartony do przeprowadzki dostępne są w geometrycznych kształtach, zazwyczaj jako prostopadłościany. W ten sposób możesz je optymalnie zapakować, wykorzystując całą wolną przestrzeń.

Filtry

Kartony szare

Kartony do przeprowadzki dostępne są w geometrycznych kształtach, zazwyczaj jako prostopadłościany. W ten sposób możesz je optymalnie zapakować, wykorzystując całą wolną przestrzeń.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pudełka, kosze i kartony

Wyświetlanie 10 z 10 produktówKARTONY DO PRZEPROWADZKI – TO PODSTAWA PRZY… PRZEPROWADZCE

Zmiana biura albo przeprowadzka do nowego domu – wszystko to wymaga odpowiednich przygotowań. Aby możliwe było przewiezienie wszystkich rzeczy w sposób, który zmniejszy ryzyko ich uszkodzenia, niezbędne jest zaopatrzenie się w kartony do przeprowadzki. Opakowania dopasowane w odpowiedni sposób do przedmiotów, które mają być w nich schowane, gwarantują, że nawet podczas długiej, wyboistej drogi kruche drobiazgi nie zostaną zniszczone. Co więcej wszystkie szare kartony są produkowane z makulatury. Dzięki temu po przeprowadzce możesz ponownie oddać je do przetworzenia, a tym samym zadbać o środowisko.

Kartony przeprowadzkowe wykonane są z tektury o różnej grubości oraz strukturze. W ten sposób możesz, zaledwie dzięki odrobinie planowania, dopasować właściwe opakowanie do przedmiotów, które będą w nim schowane. Pudełka są w większości przypadków zaopatrzone w dopasowane pokrywki. Niezłożone opakowania zajmują niewiele miejsca, dlatego możesz je bez problemu przechować na przykład pod łóżkiem. Proste etykiety z informacjami o dopuszczalnej wadze gwarantują dopasowanie do rzeczy, które w nie pakujesz. Większość modeli wyposażono w rączki, które ułatwiają transport.

KORZYŚCI Z WYBORU KARTONÓW

Kartony do przeprowadzki dostępne są w geometrycznych kształtach, zazwyczaj jako prostopadłościany. W ten sposób możesz je optymalnie zapakować, wykorzystując całą wolną przestrzeń. Ułatwia to również ich pakowanie do samochodu transportowego. Większe rozmiarowo pudła do przeprowadzki, dzięki takiemu kształtowi, łatwo jest przenosić w dwie osoby. Dzięki wygodnym uchwytom, które umiejscowione są w optymalnych miejscach, pudełka można przenosić bez uszczerbku na ich powierzchni nawet wówczas, gdy są zapakowane do pełna, aż do granicy dopuszczalnej wagi. Zyskasz więc pewność, że kartony do przeprowadzki nie zniszczą się podczas przenoszenia, uszkadzając produkty wewnątrz.

Pudełka służące do pakowania bagaży na czas ich przewozu w trakcie przeprowadzki zazwyczaj mają funkcjonalne wykończenie. Dzięki miejscu na podpisanie ich zawartości zawsze będziesz wiedzieć, co znajduje się w środku. Jeśli bagaże jadą większym środkiem transportu, na przykład ciężarówką, etykieta adresowa pozwoli jasno oznaczyć ich miejsce przeznaczenia. Wiele modeli posiada ułatwienia związane z oznaczeniem dopuszczalnego limitu wagowego czy liczby osób, które powinny przenosić pudełko. To cenne wskazówki dla osób, które będą przenosić zapakowane już kartony. Dzięki temu zaplanujesz, ile osób jest potrzebnych do opróżnienia dotychczasowego lokum, a potem wyniesienia bagaży z samochodu.

Duży wybór rozmiarów, w których dostępne są kartony do przeprowadzki, pozwoli Ci dobrać takie akcesoria, które faktycznie będą potrzebne. Możesz dopasować duże pudełka do lżejszych rzeczy, których jest dużo, jak i do nieco mniejszych, kruchych przedmiotów, które muszą być również dokładnie zabezpieczone. Przed złożeniem pudełka zajmują mało miejsca, dlatego łatwo się je przechowuje. Dobrej jakości kartony dobrze izolują nie tylko od wstrząsów, ale również rozlanych płynów, na przykład farb, których używa się podczas remontów. Zniszczony szary karton możesz oddać do recyklingu – jest to materiał możliwy do dalszej przeróbki.

JAK WYBRAĆ IDEALNE KARTONY DO PRZEPROWADZEK?

Przede wszystkim pudła kartonowe do przeprowadzki warto wybierać pod kątem wskazań producenta. Nigdy nie przekraczaj dopuszczalnego obciążenia. W ten sposób zyskasz pewność, że zapakowane do kartonu przedmioty nie ulegną uszkodzeniu podczas przenoszenia, na przykład wskutek rozerwania struktury kartonu przez zbyt duże obciążenie. Pamiętaj również o dodatkowym zabezpieczeniu produktów kruchych, na przykład folią bąbelkową. To pozwoli ochronić takie przedmioty w sytuacji, gdy karton będzie narażony na uderzenie albo wstrząsy.

Nie bez znaczenia jest grubość i budowa kartonu. Zazwyczaj karton szary, który ma zastosowanie podczas przeprowadzek, posiada dwie warstwy zewnętrzne oraz jedną wewnętrzną w formie tak zwanej fali. Ten falisty element kartonu ma duże znaczenie, jeśli chodzi o izolację tego, co jest schowane wewnątrz opakowania. Wysoka fala zapewnia kartonom sztywność, ale i znaczną sprężystość. Z kolei niska fala gwarantuje odporność na przebicie, na przykład wskutek bezpośredniego uderzenia. Bierz to pod uwagę, gdy wybierasz karton. Jeśli szukasz kartonów szczególnie trwałych, wybierz te o większej liczbie warstw. Każda dodatkowa warstwa zwiększa wytrzymałość kartonów, a co za tym idzie – ochronę tego, co znajduje się wewnątrz nich.

Jeśli planujesz przeprowadzkę na dalszą odległość i część kartonów wysyłasz na przykład kurierem czy firmą przeprowadzkową, która jednocześnie zajmuje się kilkoma zleceniami, wybierz pudełka z miejscem na zapisanie adresu i innych, nie mniej ważnych informacji. Zazwyczaj tego rodzaju kartony mają specjalne, nadrukowane miejsce, w które możesz wpisać wszystkie istotne dane. Tego rodzaju opakowania to też dobry wybór w sytuacji, gdy chcesz zachować porządek i podpisać każdy karton zgodnie z jego zawartością.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej, wystarczy przejść do sekcji z innymi produktami w tej grupie.