Gdzie wykorzystać plastikowe regały? - Inspiracje i porady

Regały do przechowywania wykonane z plastiku mogą przydać się w całym mieszkaniu. Zapewnią nie tylko dodatkowe miejsce na posiadane rzeczy, ale również ułatwią ich organizację. W sprzedaży dostępne są regały o różnej wytrzymałości, wymiarach i liczbie półek, dzięki czemu możliwe jest ich łatwe dostosowanie do własnych potrzeb. W tym tekście można znaleźć kilka istotnych porad i inspiracji, które ułatwią przechowywanie ubrań, jedzenia, zabawek czy narzędzi w domu.

Jakie są zalety plastikowych regałów?

 

Największą zaletą plastikowych regałów jest przede wszystkim ich cena - w szczególności w porównaniu do drewnianych mebli. Inną korzyścią, przemawiającą za wyborem plastikowego regału jest łatwość ich stosowania. Bez konieczności wykonywania montażu półek, a tym samym wiercenia ścian czy proszenia o pomoc montera, możliwe jest szybkie zwiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania w danym pomieszczeniu. Takie plastikowe regały wolnostojące dużo łatwiej jest także przestawić w przypadku chęci zmiany aranżacji wnętrza.

 

Wytrzymałość regałów z plastiku

 

Zastosowanie tworzywa sztucznego nie oznacza rezygnacji z dużej wytrzymałości, która pozwoli maksymalnie wykorzystać przestrzeń, dostępną na półkach plastikowego regału. W ofercie można znaleźć meble o maksymalnym udźwigu pojedynczej półki wynoszącym aż 80 kilogramów. Oznacza to więc imponujące 400 kilogramów nośności całego mebla. Biorąc pod uwagę cenę regału z plastiku i łatwość jego użytkowania, jest to naprawdę świetny wynik. Warto pamiętać także o tym, że jednocześnie takie meble same w sobie mało ważą, co ułatwia ich transport do domu ze sklepu (wspomniany model o udźwigu 400 kilogramów waży tylko 13 kg). 

 

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

 

Regały do przechowywania wykonane z plastiku znajdują zastosowanie w wielu różnych pomieszczeniach. Poniżej można znaleźć kilka przykładowych sposobów ich wykorzystania, ale tak naprawdę dzięki estetycznemu wyglądowi są w stanie szybko zwiększyć ilość dostępnego w domu miejsca właściwie w każdym pomieszczeniu. 

 

  • W kuchni:

 

Często w kuchni potrzebne jest dodatkowe miejsce na odłożenie zakupów, których nie przechowuje się w lodówce, np. butelek z wodą, a także sprzętów, takich jak ekspres do kawy czy różnego rodzaju roboty kuchenne. Dzięki zastosowaniu wytrzymałego tworzywa, plastikowy regał jest odporny na działanie wilgotnego środowiska czy zmiany temperatur, do których dochodzi w kuchni. Dzięki uniwersalnemu wyglądowi będzie pasował do właściwie każdego wystroju - rustykalnego, nowoczesnego czy klasycznego.

Regał plastikowy Form Links 90 x 45 x 182 cm 80 kgRegał plastikowy Form Links 90 x 45 x 182 cm 80 kgRegał plastikowy Form Links 90 x 45 x 182 cm 80 kgRegał plastikowy Form Links 90 x 45 x 182 cm 80 kg
  • W spiżarni:

 

Dla tych, którzy posiadają osobną spiżarnię, świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie w niej plastikowych regałów. Ich duża nośność pozwoli na magazynowanie większej ilości sypkich produktów, takich jak mąki, kasze czy cukier, a także łatwe odłożenie zgrzewek z napojami czy puszek z jedzeniem. Optymalna konstrukcja takich regałów umożliwia łatwe czyszczenie przestrzeni pod nimi, tak aby nie zbierały się tam resztki jedzenia. 

 

  • W łazience:

 

Łazienka - podobnie jak kuchnia - to miejsce, w którym panuje często duża wilgotność i dochodzi do wahań temperatury. Na szczęście tworzywo sztuczne, z którego wykonane są regały, pozwoli na zastosowanie ich w łazienkach i toaletach. Kilka dodatkowych półek przyda się na przykład osobom, spodziewającym się dziecka, gdy nagle w domu potrzebne jest miejsce na akcesoria do pielęgnacji pociechy. Regały można skonfigurować w pojedynczy mebel lub kilka stojących obok siebie, jeszcze lepiej dostosowując je do metrażu łazienki i pozostałych mebli. 

 

  • W pralni:

 

Bardzo duża nośność i wytrzymałość regałów z plastiku sprawiają, że idealnie nadają się także do uzupełnienia pralni. Zapewnią dodatkowe miejsce, na którym będzie można odłożyć kosze na brudne ubrania, proszki do prania czy płyny do płukania. 

 

  • W pokoju dziecięcym:

 

Dzieci wraz z wiekiem gromadzą coraz więcej zabawek, pomocy naukowych, gadżetów czy różnych akcesoriów niezbędnych na podwórku. Aby szybko zapewnić im dodatkowe miejsce na ich rzeczy, wystarczy sięgnąć po plastikowe regały. Można na nich umieścić wiele pojemników czy koszy na zabawki. Dzieciaki nie będą musiały rezygnować z żadnych ulubionych rzeczy. Estetyczny wygląd i wysoka jakość wykonania plastikowych regałów sprawia, że świetnie uzupełnią wystrój dziecięcego pokoiku. 

 

  • W garażu i w warsztacie:

 

Dla tych, którzy uwielbiają majsterkować lub gromadzą dużo rzeczy w garażu, piwnicy czy w komórce lokatorskiej, plastikowe regały będą idealnym rozwiązaniem. Szybko zwiększą przestrzeń do przechowywania ubrań sezonowych, narzędzi, akcesoriów ogrodowych, rzeczy do pielęgnacji auta itp.