Produkty

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

Regały przydają się we wszystkich pomieszczeniach mieszkania – służą bowiem do przechowywania przedmiotów, a dzięki dużej liczbie półek są w stanie pomieścić ich naprawdę sporo. O ile do salonu czy sypialni najlepiej wybrać meble drewniane – bardziej reprezentacyjne i eleganckie – o tyle w pewnych wnętrzach lepiej sprawdzą się regały plastikowe – gdzie je wykorzystać?

Przejdź do następnych akapitów:

Wytrzymałość regałów plastikowych

Tworzywo sztuczne kojarzone jest jako lżejszy, a przez to mniej trwały materiał niż np. drewno, metal czy szkło. Jednak w przypadku regałów plastikowych nie musimy martwić się o ich solidność. Można bowiem zakupić meble, których jedna półka jest w stanie utrzymać ciężar nawet do 80 kg, np. ten model. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie udźwigu regały przed jego zakupieniem – dzięki temu będziemy wiedzieli, jak wiele przedmiotów możemy na nim ustawić.

Czy wiesz, że…?

Regały plastikowe są wysoce wytrzymałe, ale jednocześnie lekkie. Przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie jest trudne, dlatego świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, które często wymagają reorganizacji. Przykładowo – plastikowy regał z 5 półkami jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet 400 kg, a sam waży niespełna 13 kg.

Regały plastikowe – idealne do pomieszczeń gospodarczych

Wysoka trwałość, niska cena i duże możliwości regałów plastikowych sprawiają, że świetnie sprawdzają się w garażach i warsztatach. Posłużą nam tam do odkładania narzędzi i materiałów konstrukcyjnych. Doskonale nadają się również do wykorzystania w miejscach, w których mogą panować trudne warunki. Piwnice i strychy często narażone są na wyższe zawilgocenie powietrza, przez co nie warto wstawiać do nich regałów z drewna, które tracą na solidności przy kontakcie z wodą lub metalowych zagrożonych korodowaniem.

Regał plastikowy Form Links 90 x 45 x 182 cm 80 kg

Regały plastikowe do łazienek i kuchni

Łazienki i kuchnie, podobnie jak piwnice czy strychy, to miejsca w których gromadzi się wilgoć – w czasie gorących kąpieli czy gotowania. W związki z tym regały plastikowe będą świetną alternatywą dla tradycyjnych mebli, a ponieważ posiadają dużą liczbę półek, zapewnią miejsce dla wszystkich naszych kosmetyków i akcesoriów, przypraw, talerzy lub artykułów spożywczych.

Uzupełnienie pokoju dziecięcego

Nawet jeśli nasze mieszkanie jest zaaranżowane z najwyższą starannością o spójność stylu i szczegóły, to pokój dziecięcy zawsze rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim musi być przytulną przestrzenią dla maluchów, w której będą chętnie spędzały czas. Plastikowy regał doskonale uzupełni takie wnętrze i pomieści wszystkie maskotki i zabawki naszych pociech. Dodatkowo zapewni im większe bezpieczeństwo – takie meble są lekkie, posiadają gładkie, pozbawione drzazg i wystających elementów brzegi, a także nie mają ostrych krawędzi. Ponadto będą się pięknie komponowały z pozostałymi przedmiotami z tworzywa sztucznego, o które nietrudno w pokojach maluchów – szczególnie, jeśli zaopatrzymy się w kolorowe wersje plastikowych regałów. Więcej o tym, jak urządzić pokój dziecięcy znajdziemy tutaj. Regały plastikowe mają zatem szerokie zastosowanie i nadają się nie tylko do wyposażenia wnętrz gospodarczych, ale mogą się stać harmonizującym dodatkiem do pomieszczeń mieszkalnych.

Data publikacji: 02.08.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wyposażyć garaż

Jak wyposażyć garaż
Przydomowy garaż to przede wszystkim miejsce, które zapewnia bezpieczny postój Twojemu samochodowi. Może być jednak także praktycznym wa...
Czytaj więcej

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?
Regały z plastiku to meble i użyteczne atrakcyjne cenowo. Korzystać z nich można w niemal każdym pomieszczeniu, co niesie za sobą szereg dodatkowych z...
Czytaj więcej

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?
Nadejście wiosny to doskonała okazja, aby posprzątać dokładnie nie tylko kuchnię, pokoje i łazienkę, ale również te pomieszczenia, z których korzystam...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?