Produkty

Girlandy ogrodowe – do czego je wykorzystać?

Girlandy ogrodowe – do czego je wykorzystać?

Oświetlenie ogrodu pełni niezwykle istotną rolę latem – pozwala korzystać z uroków przebywania na zewnątrz w ciepłe noce, zwiększając nasz komfort. Jednocześnie poprawia aspekty wizualne całej przestrzeni – podkreśla romantyczny charakter ogrodu i sprawia, że staje się on bardziej przytulny po zmroku. Jednym z rodzajów oświetlenia zewnętrznego do ogrodu są girlandy – dlaczego warto je stosować i jak je wykorzystać?

Czy warto wybrać girlandy do ogrodu?

oswietlenie w ogrodzieOdpowiedź na to pytanie jest oczywista – warto. Girlandy składają się z wielu małych lampek, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w ogrodzie. Rozpraszają światło na sporą przestrzeń, nie rażąc przy tym w oczy, lecz delikatnie rozjaśniając otoczenie. W związku z tym doskonale sprawdzają się rozwieszone nad stołem, przy którym lubimy wieczorami biesiadować z rodziną i przyjaciółmi, ale i nadają się do uzupełnienie półotwartych przestrzeni, takich jak tarasy czy balkony. Dodatkowo wykonanie efektownego oświetlenia ogrodowego nie musi wiązać się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi – dostępne na rynku modele w technologii LED pobierają niewiele prądu, a ponadto cechują się znakomitą żywotnością. Jeszcze tańsza w utrzymaniu jest girlanda solarna, która przez cały dzień kumuluje energię słoneczną, aby potem oddawać ją w postaci subtelnego światła.

Porada eksperta

Jeśli wybieramy girlandę na zewnątrz, dopasujmy ją do możliwości naszego ogrodu. W zależności od tego, jaki model łańcucha świetlnego wybierzemy, możemy zasilać go energią słoneczną, bateriami lub poprzez podłączenie do sieci. Jeśli w naszym ogródku nie ma gniazdek, zaopatrzmy się w jeden z wariantów bez wtyczki. Pamiętajmy też, aby kupić girlandę o odpowiednim stopniu szczelności, która zniesie kontakt z wilgocią.

Girlandy – nie tylko do ogrodu

girlandy w ogrodzieGirlanda może stać się integralną częścią dekoracji ogrodu również poza sezonem. Wyjątkowo efektownie zaprezentuje się nad oczkiem wodnym lub innym zbiornikiem, rozwieszona między gałęziami drzew, a także wkomponowana w pergole i kratki porośnięte kwiatami. Jeśli jednak nie czujemy potrzeby upiększania podwórka poza latem, możemy przenieść ozdobne oświetlenie do mieszkania i wykorzystać je jako dekorację półek, balustrad i poręczy schodów. W sypialni nad łóżkiem stworzy natomiast ciepły, przytulny oraz romantyczny klimat, a w pokoju dziecięcym pomoże zasnąć maluchom bojącym się ciemności.

Girlandy ogrodowe jako lampki świąteczne?

Girlanda LED Blooma Solar 3000 K kremowaNic nie stoi również na przeszkodzie, aby girlandy ogrodowe stały się częścią dekoracji bożonarodzeniowej. W szczególności jeśli do naszego ogrodu wybraliśmy modele o uniwersalnym wyglądzie – łańcuchy świetlne w kształcie flamingów czy owoców zostawmy jednak na okres letni. Zwykłe cotton ballsy mogą jednak zagościć w naszych mieszkaniach i na fasadach, tworząc świąteczną atmosferę, a jeśli rozmiary lampek są niewielkie, posłużą także do przystrojenia choinki. Girlandy ogrodowe mają więc wiele zastosowań, jednak ich zadanie jest zawsze to samo – sprawić, abyśmy mogli zrelaksować się i wprawić w dobry nastrój.

Data publikacji: 26.07.2018
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Oryginalna pergola w ogrodzie – zobaczmy, jak ją ozdobić

Oryginalna pergola w ogrodzie – zobaczmy, jak ją ozdobić
Pergola to element architektury ogrodowej, który perfekcyjnie łączy w sobie właściwości użytkowe i dekoracyjne. Montując ją, stworzymy zr&oacut...
Czytaj więcej

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu

Dekoracje ogrodowe do małego i dużego ogrodu
W aranżacji ogrodu zwracamy uwagę na obecność efektownych gatunków roślin oraz elementów wyposażenia, które uprzyjemnią nam wypoczynek. Pamiętajmy, by...
Czytaj więcej

Modne girlandy świetlne

Modne girlandy świetlne
Girlandy świetlne stały się ostatnio bardzo modnym dodatkiem w wykończeniu wnętrz. Pięknie doświetlają balustrady tarasowe oraz balkonowe. Są nieodzow...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Girlandy ogrodowe – do czego je wykorzystać?