Produkty

Instalacja przewodów – uchwyty szybkiego montażu i peszle

Instalacja przewodów – uchwyty szybkiego montażu i peszle

Uchwyty szybkiego montażu przeznaczone są przede wszystkim do mocowania różnego rodzaju przewodów do danej powierzchni – może być nią zarówno podłoga, jak i ściana, a także twarda płyta. Peszel to z kolei rodzaj karbowanej rury, która jest osłoną na kable teletechniczne.

uchwyty szybkiego montażuUchwyty składają się z elementów do mocowania, których podstawowym działaniem jest utrzymanie danych przewodów bezpośrednio na danej powierzchni.

Elementy tego typu sprawdzą się zarówno przy instalacjach natynkowych, jak i podtynkowych. Zastąpią tym samym tradycyjne metody gipsowania, klejenia lub przybijania gwoździa. Instalacje, do których mocowania używa się tego rodzaju uchwytów, mają zresztą znacznie dłuższą żywotność niż te wykonane technikami wspomnianymi wcześniej.

Do najczęściej wymienianych zalet uchwytów do szybkiego montażu zalicza się: niski koszt wykonywanego montażu instalacji, profesjonalny wygląd i solidne podtrzymanie sieci okablowania.

Rodzaje uchwytów do szybkiego montażu:

- Uchwyty kablowe UPp i Upo – służą do montażu przewodów elektrycznych oraz telekomunikacyjnych.

- Uchwyty kablowe zbiorcze UKZ – również do montażu przewodów elektrycznych oraz telekomunikacyjnych, zapewniają dodatkowo niski koszt montażu oraz możliwość zwolnienia uchwytu celem przeprowadzania korekty w trakcie wykonywanych prac.

- Uchwyty opaskowe okrągłe USMO – zastosowanie bardzo podobne do poprzednich, jednakże wykonane są z polipropylenu, co zapewnia im możliwość mocowania do ścian oraz podłóg.

- Uchwyty hakowe okrągłe USMH – podobni, jak poprzednie uchwyty służą do montażu przewodów elektrycznych oraz telekomunikacyjnych.

- Uchwyty USMK – w postaci kołków do mocowania kanałów elektroinstalacyjnych.

- Ponadto można wyróżnić uchwyty typu: opaskowe płaskie USMP, hakowe płaskie USMPH, paskowe z kołkiem USMPK oraz uchwyty z gwoździem hartowanym PuzG.

Do czego służą peszle peszel niebieski castorama

Peszel to z kolei plastikowa, karbowana rura, która stanowi osłonę na kable teletechniczne, w tym: elektryczne, telefoniczne, światłowody oraz rury sanitarne. Karbowania na rurze pełnią bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim umożliwiają swobodne wyginanie rury oraz tworzenie łuków, ponadto wpływają także pozytywnie na trwałość mechaniczną produktu.

Peszle można układać w ścianach zanim jeszcze zostaną one otynkowane, a także w podłogach, tuż przed wykonaniem wylewek.

Peszle dzielą się na: zbrojone (czyli te dodatkowo wzmocnione), niepalne (które nie będą rozprzestrzeniały płomieni ognia), bezhalogenowe (podczas spalania nie emitują szkodliwych gazów), a także odporne na promieniowanie UV.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jak zamaskować kable w mieszkaniu?

Jak zamaskować kable w mieszkaniu?
Im więcej sprzętów w naszym domu, tym bardziej przeciążone są obwody elektryczne i tym więcej kabli plącze nam się pod nogami, szczególnie w okolicach...
Czytaj więcej

Jak poprowadzić kable bez wiercenia ścian?

Jak poprowadzić kable bez wiercenia ścian?
Oplatanie mieszkania siatką przewodów elektrycznych może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli doliczymy do tego warunek, że nie możemy użyć wiertarki,...
Czytaj więcej

Jak sprawić, by kable i rury stały się ozdobą wnętrza?

Jak sprawić, by kable i rury stały się ozdobą wnętrza?
Kable i rury nie muszą być elementem, który należy maskować – coraz popularniejsze stają się aranżacje, w których te elementy są wyeksponowane i...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
24.05.2016
Nie wiem czy mi się przyda :) Ale pokażę mężowi, on trochę dłubie w elektryce i zawsze się zastawiam, czy ma prawidłowe akcesoria

Ocena i komentarz dla:

Instalacja przewodów – uchwyty szybkiego montażu i peszle