Instrukcja wideo - jak zamaskować kaloryfer?

Nowoczesne wnętrze powinno być dopracowane w każdym calu. Dotyczy to również grzejników, które powinny dopełniać wystrój pomieszczeń. Jak zabudować kaloryfer, aby poprawić jego walory estetyczne? Oto film, który nam w tym pomoże!

Grzejnik w roli dekoracji wnętrza? To możliwe!

W dzisiejszych czasach wyposażenie mieszkania nie może być jedynie praktyczne – powinno ono jednocześnie spełniać rolę dekoracyjną. Dlatego też grzejniki nie powinny służyć wyłącznie do ogrzewania pomieszczeń, lecz również do ich przyozdabiania. Jeśli posiadamy stare grzejniki, które nie cechują się szczególną estetyką, mamy do dyspozycji 2 opcje: kupno nowych lub zamontowanie specjalnych maskownic grzejników, które zakryją szpecące żebra.

Jak zabudować kaloryfer w ciekawy sposób?

Sprytny sposób na zakrycie grzejnika stanowi maskownica. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tego rodzaju akcesoriów. Możemy jednak z powodzeniem zrobić osłonę na kaloryfer samodzielnie – posłuży nam do tego sklejka. Instrukcję jej wykonania znajdziemy w naszym filmiku – dzięki temu nie sprawi nam to problemów.

Co jest istotne przy zabudowie grzejnika?

Montując osłonę na kaloryfer, powinniśmy koniecznie pamiętać o tym, aby jej górna część była odkryta lub aby znajdowały się w niej otwory. Dzięki temu grzejnik będzie dobrze spełniać swoją rolą i przepuszczać jak największą ilość ciepła do pomieszczenia. Nie zapominajmy również o tym, że maskownica powinna być o kilka centymetrów wyższa, szersza i głębsza niż sam kaloryfer – zapobiegnie to jej nagrzewaniu. Warto również zadbać o to, aby osłona była łatwa do ściągnięcia, co ułatwi nam późniejsze prace konserwacyjne czy nawet spisywanie stanu liczników.

Data publikacji: 06.12.2017