Produkty

Nieatrakcyjny grzejnik – jak to zmienić bez jego wymiany?

Nieatrakcyjny grzejnik – jak to zmienić bez jego wymiany?

Chcąc przeprowadzić remont lub zmianę wystroju własnego M, myślimy o maksymalnym obniżeniu kosztów tego przedsięwzięcia. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z pierwotnych planów dotyczących aranżacji naszego mieszkania. Niekiedy okazuje się, że proste i niedrogie zabiegi są w efekcie tym, czego tak naprawdę potrzebowaliśmy.

zabudowa grzejnikaGrzejnik ma  każdy i dla wielu spełnia on jedną, podstawową rolę – grzewczą. Kiedy jednak chcemy, aby stał się on elementem spójnym z wnętrzem pomieszczenia, możemy zastosować kilka prostych zabiegów, tak aby nie było konieczności wymiany go na drogi grzejnik dekoracyjny.

Zabudowa grzejnika

To jedna z najpopularniejszych metod dostosowania nieestetycznego kaloryfera do wnętrza – ukrycie go. I to nie pod byle czym, bowiem producenci oferują szeroką gamę wzorów, kolorów a także indywidualnego dopasowania zabudowy do potrzeb klienta. Nie zapominajmy jednak, że nie musimy polegać wyłącznie na gotowych produktach.

Jeśli jesteś osobą ze smykałką do majsterkowania i wiesz, jaki efekt chcesz otrzymać, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zrobić taką zabudowę. Do jej wykonania można wykorzystać płytę MDF, pamiętając, aby wyciąć w niej otwory (mogą mieć formę dekoracyjną), tak aby grzejnik mógł spełniać swoją podstawową funkcję. Reszta to kwestia pomysłu - zabudowę można pomalować tak, aby nawiązywała do reszty pomieszczenia i była spójna z jego wystrojem, bądź też zupełnie na odwrót – mocno z nim kontrastowała. W tym drugim przypadku należy jednak mieć sporą wrażliwość estetyczną.

Dekoracyjna osłona na grzejnik

Wykorzystanie takiego panelu to szybki i prosty zabieg, który całkowicie odmieni pomieszczenie. Jest bardzo łatwy w montażu (np. na magnesy bądź fizyczne zaczepy) i równie efektowny jak w przypadku pełnej zabudowy. Taka osłona montowana jest jedynie na sam front grzejnika, może występować w formie ażurowej lub pełnej.

malowanie grzejnikaPomalowanie grzejnika

Najmniej skomplikowane i najpopularniejsze z rozwiązań: dzięki dobraniu odpowiedniego koloru, można uzyskać fantastyczny efekt. Nie można jednak zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu starego kaloryfera do malowania, a także o doborze specjalnej farby do grzejników. Jeśli spełnimy te dwa warunki, to pozostaje nam wybrać pożądany i pasujący do ogólnego wystroju kolor. Warto przemyśleć, jaki efekt chcemy uzyskać malując kaloryfer. Sprawić, żeby zniknął? W tym celu wystarczy dobrać kolor zbliżony do odcienia ściany, na której się znajduje. A może ma być wariacją i centralnym elementem w pomieszczeniu? Gdy wybierzemy żywy i niebanalny odcień, ożywi on cały pokój, nierzadko całkowicie zmieniając jego odbiór.

Data publikacji: 07.09.2014
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Ogrzewanie pomieszczeń na poddaszu - wszystko, co musisz wiedzieć

Ogrzewanie pomieszczeń na poddaszu - wszystko, co musisz wiedzieć
Prawidłowe ocieplenie poddasza to nie wszystko. Jeśli ta strefa budynku ma być przeznaczona do celów mieszkalnych, konieczne jest też jej właściwe ogr...
Czytaj więcej

Ogrzewanie zimą

Ogrzewanie zimą
Sezon grzewczy trwa przez większość miesięcy w roku, chociaż urządzenia wytwarzające ciepło pracują w czasie jego trwania ze zróżnicowaną mocą. W zale...
Czytaj więcej

Jak poprowadzić rury do grzejników?

Jak poprowadzić rury do grzejników?
Nieodpowiednie rozmieszczenie rur prowadzących ciepłą wodę do grzejników może być jedną z przyczyn złego działania instalacji odpowiedzialnej za wytwo...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Nieatrakcyjny grzejnik – jak to zmienić bez jego wymiany?