Kiedy montujemy lampę sufitową
Prace wykończeniowe w nowo powstałych mieszkaniach z reguły zlecamy ekipie, jednak bywa, iż ostatnie czynności aranżacyjne oraz związane z wyposażeniem chcemy wykonywać sami. W jadalni czy innych pomieszczeniach, gdzie zaplanowaliśmy montowanie lamp wiszących, instalacja elektryczna powinna być poprowadzona tak, aby odpowiednie przewody wychodziły z sufitu w tym miejscu, w którym chcielibyśmy umieścić taką oprawę. W takiej sytuacji montaż możemy w istocie wykonać samodzielnie. Również, kiedy chcemy wymienić starą lampę, powinniśmy bez trudu wykonać taką czynność, po uprzednim zapoznaniem się z instrukcją wideo.
Lampy wiszące jako oświetlenie główne
W wielu pomieszczeniach tego rodzaju oprawy wciąż doskonale nadają się do głównego oświetlenia. Mnogość modeli lamp, a także rodzajów żarówek pozwala nam wybrać taki zestaw, który jesteśmy w stanie idealnie dopasować nie tylko do naszych rozwiązań aranżacyjnych, ale i preferencji związanych z eksploatacją energii elektrycznej czy barwy światła. Lampa sufitowa jest doskonała nad stół oraz do wszelkich pomieszczeń, których sufity są wysokie. Takie oświetlenie może być zarówno bardzo dekoracyjne, jak i funkcjonalne.
Jak samodzielnie zamontować lampę sufitową?
Pierwszym krokiem jest skompletowanie odpowiednich narzędzi. Powinniśmy się zaopatrzyć w stabilną drabinę lub mocny taboret czy specjalne stopnie. Niezwykle ważne jest, abyśmy przed rozpoczęciem pracy montażowej wyłączyli bezpiecznik, który odpowiada za oświetlenie w wybranym przez nas pomieszczeniu. Ważne, abyśmy mieli albo dostęp do jasnego światła dziennego, albo wyposażyli się w czołówkę. Potrzebujemy również wiertarki z funkcją udaru oraz wierteł do betonu. Dzięki nim będziemy mogli zainstalować odpowiedni hak, na którym powiesimy nową lampę sufitową. Bardziej szczegółowych informacji oraz etapów pracy dowiesz się z poniższej instrukcji wideo. Do dzieła!