LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oświetlenie wewnętrzne

Strzałka w prawo

Lampy sufitowe i ścienne

Strzałka w prawo

Reflektory szynowe

Strzałka w prawo

Reflektory szynowe

Potrzebujesz funkcjonalnego oświetlenia, które sprawdzi się zarówno w Twoim mieszkaniu, jak i również galerii czy salonie fryzjerskim? Udanym zakupem będzie zestaw oświetlenia szynowego.

Filtry

Reflektory szynowe

Potrzebujesz funkcjonalnego oświetlenia, które sprawdzi się zarówno w Twoim mieszkaniu, jak i również galerii czy salonie fryzjerskim? Udanym zakupem będzie zestaw oświetlenia szynowego.

42 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Lampy sufitowe i ścienne

Wyświetlanie 24 z 42 produktów

Załaduj więcej


Reflektory szynowe – praktyczne, estetyczne i nowoczesne

Oświetlenie wnętrza musi być przede wszystkim praktyczne. To dzięki niemu możesz korzystać z pomieszczeń również po zmroku lub w bardziej pochmurne dni. Dlatego też musisz dopasować je tak, aby zapewniało równy dostęp do światła w każdym rogu pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że oświetlenie nie pełni funkcji dekoracyjnej. Dobrze dobrane, ciekawie wykonane stanie się zarazem ozdobą wnętrza.

Reflektory szynowe to właśnie taki rodzaj oświetlenia, które łączy w sobie aspekt dekoracyjny i praktyczny. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie światła wtedy, gdy promienie słoneczne nie wystarczają już do oświetlenie wnętrza budynków. Równocześnie taki rodzaj oświetlenia prezentuje się bardzo atrakcyjnie i nowocześnie.

Reflektory szynowe, czy też oświetlenie szynowe, to w gruncie rzeczy listwa montowana do sufitu. Jednak to tylko jeden z wielu niezbędnych elementów. Do zapewniania światła są konieczne również reflektory, które montuje się bezpośrednio do szyny. Samą szynę natomiast należy podłączyć do instalacji elektrycznej.

Taki sposób montażu sprawia, że reflektory szynowe nie wymagają stosowania dodatkowych kabli. Wystarczy wmontować je w szynę, by zapewnić im podłączenie do sieci elektrycznej. Co bardzo ważne, reflektory mogą być dowolnie przesuwane wzdłuż szyny. Tym najbardziej różnią się od tradycyjnego oświetlenia wnętrz.

Reflektory szynowe sprawdzają się w praktycznie każdych wnętrzach. Doskonale prezentują się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach, ale mogą także odmienić wygląd także tych bardziej tradycyjnych. Nadają się do montażu w domach prywatnych i w obiektach publicznych.

Reflektory na szynie mogą być montowane zarówno jako elementy wiszące, jak i bardziej sztywne na ramieniu. Ma to wpływ na późniejsze użytkowanie tej formy oświetlenia. Dodatkowo szyna z reflektorami 2m może być połączona z inną o wybranej długości. Pozwala to na stworzenie bardzo długich szyn, które sprawdzą się w korytarzach o dowolnym rozmiarze.

Gdzie najlepiej sprawdzi się szyna sufitowa z reflektorami?

W niektórych miejscach trudno wykonać praktyczne i skuteczne oświetlenie. Reflektory na szynie przeważnie doskonale sprawdzają się właśnie w takich miejscach. Mowa przede wszystkim o długich korytarzach. Montowanie w nich kinkietów lub oświetlenia sufitowego jest czasochłonne i problematyczne. Tymczasem szynę wystarczy przymocować do sufitu. Następnie można umieścić na niej dowolną liczbę reflektorów. Te zaś możesz przesuwać według własnego uznania. W ten sposób stworzysz naprawdę skuteczne i efektowne oświetlenie.

Reflektory na szynie będą także dobrym rozwiązaniem na poddaszu. Przeważnie skośne sufity utrudniają zamontowanie oświetlenia. Nie są jednak żadną przeszkodą, jeśli pojawi się na nich szyna sufitowa z reflektorami. Jest ona odporna na wszelkie krzywizny. Wystarczy odpowiedni łącznik, aby każda część pomieszczenia na poddaszu została zalana wyraźnym światłem.

W jaki sposób odmienić nudną aranżację wnętrza? Pomogą Ci w tym reflektory na szynie czarne. Ich wyjątkowy design, duża funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd staną się wyrazistym elementem wystroju. Takie oświetlenie znajdzie zastosowanie w minimalistycznym wnętrzu. Będzie więc prezentowało się atrakcyjnie w nowoczesnych, loftowych aranżacjach.

Elementy niezbędne podczas tworzenia oświetlenia szynowego

Szyna sufitowa z reflektorami wymaga zastosowania co najmniej kilku różnych elementów. Im jest ona dłuższa i bardziej rozbudowana, z tym większej liczby produktów będziesz musiał skorzystać. Co jednak jest obowiązkowym zestawem dla każdego oświetlenia szynowego?

Reflektor szynowy LED wymaga przede wszystkim zakupu odpowiedniej szyny. Te elementy są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Przeważnie jednak występują z wykończeniem białym lub czarnym. Co więcej taka szyna może mieć różne długości. Najbardziej powszechna jest szyna z reflektorami 2m. Niekiedy natomiast stosuje się model o długości jednego metra.

Taką szynę należy przymocować na stałe do sufitu i podłączyć do sieci elektrycznej budynku, a także do włącznika światła.

Jeśli chcesz rozbudować swoje oświetlenie, będziesz potrzebował łączników do szyn. Są wykonane z tworzywa sztucznego. Wyposażono je w zaczepy, dzięki czemu samo łączenie przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Łączniki do szyn mogą mieć różne kształty. Najbardziej podstawowe umożliwiają stworzenie prostej szyny na całej długości pomieszczenia. Jeśli jednak chcesz szynę zakrzywić, poprowadzić pod skosem lub stworzyć z niej geometryczne figury, będą Ci potrzebne łączniki krzyżowe i inne nietypowe. Od rodzaju łącznika zależy to, jak zdołasz poprowadzić reflektory na szynie oraz samo oświetlenie.

Łączniki mogą być także elastyczne. Dzięki temu szyna przyjmuje zakrzywione kształty. Pozwalają na stworzenie najbardziej oryginalnych i rozbudowanych instalacji szynowych.

Szyna sufitowa z reflektorami wymaga także zastosowania zakończeń. To niewielkie elementy z tworzywa sztucznego, które pełnią dwojaką funkcję. Przede wszystkim stanowią estetyczne zakończenie szyny. Po drugie chronią reflektor szynowy LED przed przypadkowym zsunięciem się z szyny. Mogłoby do tego dojść, gdybyś zbyt gwałtownie przesuwał go podczas aranżacji. Łącznik będzie stanowił pewnego rodzaju blokadę.

Reflektory szynowe – jakie wybrać?

Ostatnim istotnym elementem tego typu oświetlenia są reflektory szynowe. One również są dostępne w kilku wariantach. Reflektor szynowy LED na sztywnym ramieniu jest chętnie wybierany ze względu na swoją uniwersalność. Możesz nakierowywać strumień światła w dowolne miejsce. Dlatego takie reflektory sufitowe na szynie chętnie wykorzystuje się w przestrzeni prywatnej, a także publicznej.

Reflektory na szynie mogą być również wiszące. W ich przypadku istnieje jednak pewne ograniczenie. Mianowicie szyna musi być umieszczona na suficie. Taki reflektor nakierowuje strumień światła prostopadle do podłoża. Jeśli decydujesz się na ten rodzaj, wybierasz reflektor jak najmniej zabudowany. Wtedy światło będzie lepiej i bardziej równomiernie rozprzestrzeniało się po wnętrzu pomieszczenia.

Kolorystyka również ma znaczenie, jeśli decydujesz się na takie oświetlenie. Reflektorysufitowe na szynie czarnej prezentują się bardzo nowocześnie. Modele w bieli natomiast wydają się bardziej uniwersalne. Reflektory szynowe będą lepiej pasowały do bardziej tradycyjnych aranżacji wnętrz.