Instrukcja wideo - jak zamontować oświetlenie podszafkowe LED

Oświetlenie podszafkowe to sposób na modną aranżację świetlną w kuchni, szczególnie jeśli wybierzemy oświetlenie LED. Specjalne listwy LED do kuchni bez problemu możemy zamontować sami. Jak? Oto instrukcja wideo.

Oświetlenie LED w kuchni

Może być nie tylko funkcjonalne, ale i dekoracyjne – listwy LED nadają się doskonale do nowoczesnych aranżacji. Zaletą tej technologii oświetleniowej jest doskonała wydajność przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Oświetlenie podszafkowe w formie listwy LED pozwoli nam stworzyć doskonałe warunki do wykonywania różnych czynności na blacie, ale również wyróżni daną przestrzeń i wprowadzi do wnętrza dekoracyjny element. Listwa LED do kuchni może emitować światło w różnych kolorach czy temperaturze barwowej, mamy więc szansę dopasować je doskonale do stylizacji wnętrza.

Montaż oświetlenia podszafkowego LED

Jeśli zastanawiamy się, czy damy radę wykonać je samodzielnie, wystarczy obejrzeć poniższą instrukcję wideo, która rozwieje nasze wątpliwości. Okazuje się, że listwę LED do kuchni łatwo przymocujemy i podłączymy do prądu sami. Co więcej, nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych narzędzi, a czynność ta jest całkowicie bezpieczna. Pamiętajmy, aby zaopatrzyć się w taśmę izolacyjną w kolorze odpowiadającym szafkom i okablowaniu, a także piankową taśmę dwustronną, dzięki której zamocujemy odpowiednio listwę od oświetlenia podszafkowego.

Oświetlenie kuchni za pomocą podszafkowej listwy LED

W zależności od tego, jaka ma być funkcjonalność takiego oświetlenia, możemy zdecydować o mocy diod. Jeśli ma być to główne źródło światła nad blatami, konieczne do wygodnego wykonywania rozmaitych czynności kuchennych, listwa powinna świecić dość silnie. Jeśli będzie to światło dodatkowe, może cechować się małą mocą. Jeśli wybierzemy takie o ciepłej temperaturze barwowej wprowadzi ono dodatkowo przyjemną atmosferę w kuchni. Pamiętajmy, że oświetlenie LED cechuje się większą mocą, niż zwykłe żarówki, toteż należy zawsze wybierać stosownie mniejszą.

A oto, jak zamontujemy oświetlenie podszafkowe LED:

Data publikacji: 03.05.2017