Produkty

Instrukcja wideo - odpowietrzanie grzejnika

Instrukcja wideo - odpowietrzanie grzejnika

Ciepła i komfortowa łazienka potrzebuje dobrze działającego grzejnika. Grzejniki łazienkowe mają jednak to do siebie, że co jakiś czas się zapowietrzają. Gdy niektóre drabinki są nieco zimniejsze niż inne lub w ogóle nie grzeją, oznacza to, że należy grzejnik odpowietrzyć. Dzięki naszym poradom zrobisz to błyskawicznie!

Gdy grzejnik łazienkowy nie grzeje

W prawidłowo działającym grzejniku łazienkowym grzeją wszystkie jego elementy. Jednak z czasem w szczebelkach gromadzi się powietrze oraz inne gazy, jak wodór czy siarkowodór. To właśnie ich obecność sprawia, że czynnik grzewczy nie rozchodzi się po całej objętości grzejnika. Im więcej zaś nagromadzonych gazów, tym grzejniki są zimniejsze. Na tę okoliczność producenci grzejników montują specjalne zawory odpowietrzające – najczęściej montowane u góry – pozwalające szybko uwolnić zalegające powietrze w szczebelkach.

Jak szybko i bezboleśnie odpowietrzyć grzejnik łazienkowy

Przed podjęciem działań warto uzbroić się w chłonną szmatkę. Pozwoli ona uniknąć lokalnego zalania i sprawi, że woda z grzejników nie zachlapie naszego ubrania. W przypadku większych grzejników warto podstawić pod zawór odpowietrzający niewielką miskę.

Do odpowietrzania grzejników potrzebny nam będzie również odpowiedniej wielkości płaski wkrętak, ale zalecamy zaopatrzyć się w specjalny kluczyk do odpowietrzania.

Sam proces odpowietrzania nie powinien nam nastręczyć żadnych problemów, warto jednak przeprowadzać go ostrożnie – ze względu na możliwość oblania się wydobywającą się z grzejników wodą przemieszaną z powietrzem.

Poniżej znajdziesz instrukcję wideo, która przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces.

Uwaga

Choć prezentowany przez nas filmik instruktażowy dotyczy grzejnika łazienkowego, mechanizm odpowietrzania jest identyczny dla innych grzejników. W ten sposób dokonuje się również odpowietrzanie kaloryferów.

 

 

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - wymiana głowicy termostatycznej

Instrukcja wideo - wymiana głowicy termostatycznej
Głowice termostatyczne pozwalają na wygodniejszą i mniej zasobożerną regulację temperatury w pomieszczeniu. Najnowocześniejszymi i najbardziej oszczęd...
Czytaj więcej

Pełna kontrola nad temperaturą – jak wybrać głowicę termostatyczną?

Pełna kontrola nad temperaturą – jak wybrać głowicę termostatyczną?
Chłodne jesienne dni coraz bliżej, a wraz z nimi nadchodzi także konieczność dogrzewania naszych domów i mieszkań. Warto zadbać więc o przygotowanie d...
Czytaj więcej

Jak ogrzewać dom podczas dłuższej nieobecności mieszkańców?

Jak ogrzewać dom podczas dłuższej nieobecności mieszkańców?
 Kiedy opuszczamy nasz dom na dłuższy czas, wyjeżdżając na weekendową wycieczkę, urlop czy ferie zimowe, warto odpowiednio zabezpieczyć pomieszcz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Instrukcja wideo - odpowietrzanie grzejnika