Produkty

Jak dekorować ściany pod skosami

Jak dekorować ściany pod skosami

Poddasze użytkowe ulokowane pod skośnym dachem z pewnością stwarza pewne ograniczenia pod względem zaaranżowania przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że stylowe urządzenie pomieszczeń ze skosami jest niemożliwe. Ściany te możemy przecież zabudować, ale przede wszystkim – pięknie udekorować. Dziś podpowiemy, jak to zrobić.

sciany na skosieMalowanie

Pierwszą możliwością wykończenia ścian pod skosami będzie ich pomalowanie. Właściwie powinniśmy odpowiednio pomalować cały pokój, dobierając kolory w taki sposób, by same skosy uczynić optycznie mniej masywnymi i nierzucającymi się w oczy. Ścianę pod skosem – do miejsca, gdzie się one łączą – pomalujmy na dowolny kolor. Tym samym kolorem – do tej samej wysokości – pomalujmy pozostałe ściany. Natomiast ich górną część wraz ze skosami pomalujmy na biało. Dzięki takiemu zabiegowi skosy staną się mniej widoczne.

Naklejki

Dekoracyjne naklejki pozwolą na wprowadzenie kolorowego akcentu do stonowanych pomieszczeń, a szczególnie dobrze sprawdzą się w pokojach dziecięcych. W przypadku niskich zazwyczaj ścian kolankowych możemy wybrać takie, dzięki którym sam dół ściany zamieni się np. w trawnik, po którym biegają zwierzęta, a góra w niebo – z chmurami, motylami i słońcem.

Ściana w roli tablicy

Farba tablicowa to również ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w pokojach dziecięcych. Pokryte nią ściany pod skosami będą zmieniać swój wizerunek w zależności od tego, co mały artysta zechce na nich umieścić. Takie wykończenie możemy zastosować również w pokoju pełniącym rolę sypialni. Na ścianie – tuż przy zagłówku – możemy wówczas zostawiać ukochanej osobie miłe wiadomości, które ujrzy zaraz po przebudzeniu.

Zawieszki

Ściana pod skosem to także świetne miejsce do rozpostarcia na niej kolorowych i modnych girland. Mogątapeta castorama przyjąć formę świecących kul albo dekoracji wykonanych z tkanin, papieru czy np. filcu. Na rynku znajdziemy wiele gotowych ozdób tego typu, jednak możemy również pokusić się o wykonanie ich samodzielnie – wtedy będą idealnie dopasowane do naszego wnętrza. Co więcej, łatwo zmienimy je na inne bądź po prostu ściągniemy, chcąc zmienić wystrój pomieszczenia.

Półki

Niska i niezagospodarowana ścian może stać się także przestrzenią do przechowywani dekoracyjnych dodatków. Możemy na całej jej szerokości zamontować niewielkie półeczki – np. na różnej względem siebie wysokości. Na każdej z nich ustawmy wazon, roślinę doniczkową, niewielką rzeźbę czy większą świecę. Możemy również zdecydować się na jedną długą półkę lub dwie czy trzy krótsze – tutaj decyzja zależy wyłącznie od tego, jaki mamy pomysł na ich wykorzystanie.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach
Zieleń to symbol równowagi. Nie od dziś wiadomo, że zieleń we wnętrzach uspokaja i dodaje sił. Jak wkomponować ten kolor do swojego mieszkania?...
Czytaj więcej

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?
Urządzanie dziecięcego pokoju to wymagające zadanie – należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej pociechy, aby dobrze się czuło w przygotowanym prze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.11.2015
Ja powiesiłam zwisające, płożące się kwiaty na hakach, tak na różnych wysokościach. jestem zachwycona, a i goście mocno chwalą

Ocena i komentarz dla:

Jak dekorować ściany pod skosami