Produkty

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Regały z plastiku to meble i użyteczne atrakcyjne cenowo. Korzystać z nich można w niemal każdym pomieszczeniu, co niesie za sobą szereg dodatkowych zalet. Gdzie zatem warto postawić plastikowe regały zamiast zwykłych: drewnianych, szklanych czy metalowych?

Warsztat i spiżarnia

Plastik kojarzony jest z materiałem mniej estetycznym od szkła czy ceramiki, a także mniej trwałym niż drewno bądź metal. Widoczne jest to szczególnie w kontekście mebli – plastikowe bywają zestawy ogrodowe, niewielkie krzesełka i stoliczki dla dzieci oraz drobne szafki łazienkowe. Poza nimi istnieją jednak również regały z plastiku o większych gabarytach, np. o wysokości 135 czy 180 cm.

Większe regały z plastiku warto wykorzystać przede wszystkim w pomieszczeniach służących jako warsztaty czy spiżarnie, zwłaszcza jeśli przechowujemy tam sporo niewielkich przedmiotów. Meble te są tańsze od odpowiedników z innych materiałów, urządzimy więc przestrzeń mniejszym kosztem. Jeśli na jesień i zimę tworzymy przetwory, regały okażą się niezastąpione – w zależności od modelu półki mogą mieć nawet 80 kg udźwigu.

Regały z tworzywa sztucznego sprawdzą się także w piwnicy i garażu. Są lekkie, więc dają się łatwo przesuwać i przenosić. Utrzymają sezonowe ozdoby: bombki, łańcuchy, dekoracje halloweenowe czy akcesoria wakacyjne.

Czy wiesz, że...?

Plastikowe regały nie są produktami gorszej jakości. W rzeczywistości meble te odznaczają się szeregiem przydatnych cech, których nie mają droższe modele wykonane z innych materiałów. Ich wysokość i stabilność możemy korygować dzięki regulowanym nóżkom, ponadto wybrane modele da się łączyć na kilka sposobów – nie tylko w pionie, jako tradycyjny regał, ale również w poziomie – a także uzupełniać szufladami w postaci plastikowych pojemników.

Regały plastikowe w łazience

Meble ze szkła są niewątpliwie bardzo estetyczne – proste konstrukcje z tworzywa sztucznego z nim nie wygrają. Przy okazji jednak są bardziej narażone na stłuczenie niż odpowiedniki wykonane z tworzywa sztucznego. Plastikowe regały budową i wielkością nie odbiegają od klasycznych modeli, więc pomieszczą tyle samo rzeczy, a mogą okazać się bardziej funkcjonalne.

Plastik to również materiał w pełni odporny na oddziaływanie wilgoci, czego nie można powiedzieć o surowym drewnie. Drewniane meble nadają łazience elegancki charakter, jednak wymagają ostrożności przy wykonywaniu codziennych czynności oraz specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych i impregnacyjnych. Tworzywo sztuczne łatwiej też utrzymamy w czystości.

Pokój dziecięcy z plastikowymi regałami

Salon to prawdopodobnie jedyne pomieszczenie w domu, w którym zastosowanie regałów z tworzywa sztucznego można postawić pod znakiem zapytania. Tam bowiem najbardziej liczy się estetyka, na dalszy plan zaś schodzą łatwość w utrzymaniu w czystości, ciężar mebli czy odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Co innego w zaaranżowanym tematycznie pokoju dziecięcym, gdzie plastikowe meble spotykane są często. Nie sprawdzą się tu regały ciemne i ponure, za to kolorowe – jak najbardziej. Wybierając model do samodzielnego montażu na wybrane sposoby, możemy dostosować budowę i wysokość do wzrostu dziecka. By sięgnąć po ulubione książeczki, nie będzie musiało wspinać się po półkach ani korzystać z taboretu.

Niska cena mebli z tworzywa sztucznego sprawia, że jeśli naszym podopiecznym po roku korzystania z regału zmieni się gust, nie będziemy bardzo stratni. Poza tym taki niechciany regał można wykorzystać na wiele innych sposobów w domu i ogrodzie.

Data publikacji: 27.06.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wyposażyć garaż

Jak wyposażyć garaż
Przydomowy garaż to przede wszystkim miejsce, które zapewnia bezpieczny postój Twojemu samochodowi. Może być jednak także praktycznym wa...
Czytaj więcej

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?
Regały przydają się we wszystkich pomieszczeniach mieszkania – służą bowiem do przechowywania przedmiotów, a dzięki dużej liczbie p&oacut...
Czytaj więcej

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?
Nadejście wiosny to doskonała okazja, aby posprzątać dokładnie nie tylko kuchnię, pokoje i łazienkę, ale również te pomieszczenia, z których korzystam...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?