Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Regały z plastiku to użyteczne i atrakcyjne cenowo meble. Wykorzystać je można w niemal każdym pomieszczeniu – od spiżarni po pokój dziecięcy. Podpowiadamy, gdzie warto postawić plastikowe regały zamiast drewnianych, szklanych czy metalowych oraz jak zaaranżować z nimi przestrzeń, aby była funkcjonalna.

Plastik kojarzony jest z materiałem mniej estetycznym od szkła czy ceramiki, a także mniej trwałym niż drewno bądź metal. Nic bardziej mylnego! Rzeczy wykonane z plastiku mogą być równie ładne i funkcjonalne, jak ich odpowiedniki z innych materiałów. Widoczne jest to szczególnie w kontekście mebli – plastikowe bywają zestawy mebli ogrodowych, krzesełka i stoliki dla dzieci oraz szafki łazienkowe. 

Wykorzystanie plastikowych regałów w domu

Aranżując domową przestrzeń często musimy wygospodarować miejsce do przechowywania, które pomieści rzeczy dla nas niezbędne. Chętnie sięgamy wtedy po uniwersalne plastikowe regały, które  pomagają zorganizować oraz uporządkować pomieszczenie i to niewielkim kosztem. Plastikowe meble są na tyle uniwersalne, że świetnie dopasują się do każdego pomieszczenia. Są lekkie i łatwe w montażu, możemy je więc samodzielnie i dowolnie przenosić. Wykorzystanie plastiku w ich konstrukcji sprawia, że możemy je wstawić praktycznie wszędzie, nawet do pomieszczeń narażonych na kontakt z wilgocią. Bez problemu utrzymamy je także w czystości i dobrym stanie przez wiele lat.

Jak wykorzystać regały plastikowe w spiżarni, piwnicy i garażu?

Większe regały z plastiku warto wykorzystać przede wszystkim w pomieszczeniach, służących jako warsztaty czy spiżarnie, zwłaszcza jeśli przechowujemy tam sporo niewielkich przedmiotów. Plastikowe regały są tańsze od ich odpowiedników z innych materiałów, urządzimy więc przestrzeń mniejszym kosztem. Regały wykonane z plastiku mogą mieć różne rozmiary, dostępne są także takie większych gabarytach, np. o wysokości 135 czy 180 cm. Jeśli na jesień i zimę tworzymy przetwory, plastikowe regały okażą się niezastąpione – w zależności od modelu półki mogą mieć nawet 80 kg udźwigu.

Regały z tworzywa sztucznego sprawdzą się także w piwnicy i garażu. Są lekkie, więc dają się łatwo przesuwać i przenosić. Utrzymają sezonowe ozdoby: bombki, łańcuchy, dekoracje na Halloween czy akcesoria wakacyjne.

Czy wiesz, że…?

Plastikowe regały nie są produktami gorszej jakości. W rzeczywistości meble te odznaczają się szeregiem przydatnych cech, których nie mają droższe modele wykonane z innych materiałów. Ich wysokość i stabilność możemy korygować dzięki regulowanym nóżkom, ponadto wybrane modele da się łączyć na kilka sposobów – nie tylko w pionie, jako tradycyjny regał, ale również w poziomie – a także uzupełniać szufladami w postaci plastikowych pojemników.

Regały plastikowe w łazience – dobry pomysł?

Nowoczesne łazienki muszą być piękne i funkcjonalne. Zazwyczaj na małej powierzchni pomieścić trzeba wiele przedmiotów i akcesoriów. Aby w łazience panował estetyczny ład i porządek warto ją tak zaaranżować, aby zmieściły się w niej także pojemne meble łazienkowe. Mogą to być różnej wielkości półki, regały, szafki, a nawet małe komody. Ważne, aby były one wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. 

Obok szklanych półek i mebli z tworzywa sztucznego, często wykorzystywane są także plastikowe regały z wygodnymi półkami i szufladami. Regały z plastiku swoją budową i wielkością nie odbiegają od modeli wykonanych z innego rodzaju tworzywa, pomieszczą więc tyle samo rzeczy, a mogą okazać się bardziej funkcjonalne.

Plastik jest materiałem odpornym na oddziaływanie wilgoci, czego nie można powiedzieć o surowym drewnie. Drewniane meble, choć nadają łazience eleganckiego charakteru, to wymagają ostrożności przy wykonywaniu codziennych czynności oraz specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Natomiast meble wykonane z tworzywa sztucznego łatwiej utrzymać w czystości i w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

Jak zaaranżować pokój dziecięcy z plastikowymi regałami?

Salon to prawdopodobnie jedyne pomieszczenie w domu, w którym zastosowanie regałów z tworzywa sztucznego można postawić pod znakiem zapytania. Tam bowiem najbardziej liczy się estetyka, na dalszy plan zaś schodzą: łatwość w utrzymaniu w czystości, ciężar mebli czy odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Co innego w zaaranżowanym tematycznie pokoju dziecięcym, gdzie często wykorzystuje się właśnie plastikowe meble. Nie sprawdzą się tu regały ciemne i ponure, za to lekkie i kolorowe – jak najbardziej. Wybierając plastikowy regał do samodzielnego montażu, możemy dostosować jego wysokość i rozmieszczenie półek do wzrostu dziecka. By sięgnąć po ulubione książeczki i zabawki, nie będzie musiało wspinać się po półkach ani korzystać z taboretu. Plastikowy regał może rosnąć razem z dzieckiem, często można w nim dowolnie zmieniać wysokość oraz rozmieszczenie półek. Co ważne, plastikowy regał jest lekki, można więc go dowolnie przestawiać i zmieniać aranżację pokoju w zależności od potrzeb.

 

Wykorzystanie plastikowych regałów jest tanim i wygodnym sposobem na zaaranżowanie funkcjonalnego pomieszczenia. Plastikowe regały w domu sprawdzą się w wielu miejscach i są niezawodne w różnych sytuacjach. Sekretem ich popularności jest uniwersalność i ponadczasowość. Gdy zmienimy aranżację jednego pomieszczenia, plastikowe regały możemy wykorzystać w innym.