LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Jak urządzić pokój dyskotekowy?

Są wśród nas tacy, którzy uwielbiają muzykę do tego stopnia, że z chęcią poświęciliby dla niej osobne pomieszczenie w swoim domu. Podpowiadamy, jak urządzić pokój, który stanie się dla nas prawdziwym centrum rozrywki, pomieszczeniem, w którym zawsze zorganizujemy niezapomnianą domówkę i zrelaksujemy się przy ulubionej muzyce.

pokój dyskotekowyJeśli myślimy o urządzeniu pokoju dyskotekowego we własnym domu, to powinniśmy do tego zagospodarować stosunkowo duże pomieszczenie. Powinien się w nim bowiem znaleźć kawałek parkietu, ale też stół i miejsca siedzące dla gości. Nie możemy zapomnieć oczywiście o dobrej jakości sprzęcie muzycznym. Od tego należy rozpocząć.

Meble

Meble, które będą w stanie oddać odpowiedni klimat, powinny być jak najbardziej nowoczesne. Warto tutaj postawić przede wszystkim na ciemne kolory. Czarny blat biurka czy stołu świetnie skomponuje się w takim pomieszczeniu z białymi nogami. Komody, półki czy regał dobrze będą się prezentować wraz ze srebrnymi elementami. W każdym pokoju dyskotekowym powinien znaleźć się funkcjonalny regał, na którym możliwe będzie przechowywanie znaczącej ilości płyt muzycznych, niezależnie od tego, czy będą to płyty winylowe czy CD. Bardzo istotne są również odpowiednie meble wypoczynkowe w postaci wygodnej sofy bądź kanapy – skórzane wykończenie znacząco podniesie standard naszej domowej dyskoteki. 

Kolorystyka

Stosując ciemne meble, nie możemy zapominać o przełamaniu ich odpowiednią ilością żywszych kolorów. W końcu naszym zadaniem jest urządzenie pokoju dyskotekowego, który kojarzy nam się z dobrą zabawą. Kolorowe powinny być przede wszystkim ściany, a nawet sufit, który się z nimi zgra. Warto wybierać spośród takich kolorów jak fiolet, granat, żółć, zieleń czy stonowana czerwień. 

Oświetlenie

To jeden z najważniejszych elementów pokoju, który bezpośrednio oddaje klimat prawdziwej dyskoteki. Sposobów na stworzenie oświetlenia może być co najmniej kilka. Jednym z nich jest wykorzystanie scenicznych reflektorów w srebrnej obudowie oraz wsparcie ich stroboskopem małej mocy. Możemy zdecydować się na kolorowe taśmy LED, które dowolnie uformujemy – idealnie sprawdzą się na suficie, a także jako element dekoracyjny mebli. Dynamizmu całości doda także imitacja policyjnego koguta.

Dodatki

pokój dyskotekowyPodobnie jak w przypadku mebli, tak i tutaj powinniśmy stawiać na wszelkie dodatki o nowoczesnym charakterze. I choć kula dyskotekowa jest znana od wielu lat, wciąż taki właśnie charakter posiada i powinna stanowić obowiązkowy dodatek do sufitu w naszym dyskotekowym pokoju. Nie zapominajmy o tym, że kula do obracania potrzebuje specjalnego silnika, w który warto ją wyposażyć.

 

Data publikacji: 16.01.2015