icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Jak wybrać rolety antywłamaniowe?

W naszym kraju na bezpieczeństwo w mieszkaniu zwracamy ogromną uwagę, dlatego coraz częściej otaczają nas strzeżone osiedla, ochroniarze oraz rozbudowane systemy monitoringu. Jednym ze sposobów ochrony mienia jest montaż rolet antywłamaniowych, które coraz częściej widzimy w oknach.

Rolety antywłamanioweZłodziejom do mieszkań najłatwiej dostać się przez drzwi i okna. Dlatego coraz częściej inwestujemy w odpowiednie zabezpieczenia, która mają zapewnić nam skuteczną ochronę. Po rolety zewnętrze najczęściej sięgają właściciele mieszkań na parterze oraz lokali użytkowych, które przeznaczone są pod działalność usługową. Rolety montowane na zewnątrz, różniące się od tych wewnętrznych, o których więcej tutaj, mają za zadanie uniemożliwić złodziejom wejście do pomieszczeń przez okno.

 Rolety naprawdę antywłamaniowe

Okazuje się, iż popularne rolety zewnętrzne niekoniecznie muszą mieć właściwości antywłamaniowe. Zwykłe rolety nie są w stanie zapewnić nam odpowiedniej ochrony – zazwyczaj wykonane są one z aluminium, a złodziej wyposażony w odpowiedni sprzęt jest w stanie szybko takie zabezpieczenie sforsować. Rolety antywłamaniowe wykonane są ze specjalnego profilu aluminiowego i są dodatkowo wzmacniane. Ich odporność na różnego rodzaju uszkodzenia jest zdecydowanie większa, a rygle uniemożliwiają otwarcie rolety od zewnątrz. Prowadnice, po których porusza się pancerz rolety, są wzmocnione i mają system hakowy, dzięki czemu ich wyłamanie jest niezwykle trudne. Specjalne opaski maskujące na prowadnicach zapobiegają ich odkręceniu od strony zewnętrznej. Rolety antywłamaniowe

 Jakie rolety antywłamaniowe wybrać?

Wybierając rolety do naszego mieszkania powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiadają one odpowiedni atest. Jeżeli go nie mają, to mamy do czynienia ze zwykłymi roletami zewnętrznymi, które maja wyłącznie właściwości zabezpieczające, a nie antywłamaniowe. Rolety, które mają zapewnić nam ochronę przed włamaniem, powinny mieć odpowiedni pancerz. Im szersze mamy okna, tym mocniejszy profil pancerza powinniśmy wybrać. Zwróćmy także uwagę na funkcjonalność rolet – są one dosyć ciężkie (mogą mieć nawet 15 kg), dlatego warto wybrać model z napędem elektrycznym, który pozwoli na swobodne zwijanie i rozwijanie.

 Dodatkowa pomoc

Rolety antywłamaniowe jednocześnie pełnią również inne role, o których powinniśmy pamiętać podczas wyboru konkretnego modelu. W ciepłe dni, kiedy działanie promieni słonecznych jest uciążliwe, pozwolą na zacienienie pomieszczenia. Z kolei w okresie zimy rolety o odpowiednich właściwościach izolacyjnych są w stanie zmniejszyć ilość uciekającego przez okna ciepła.

Data publikacji: 15.12.2015