Produkty

Rolety w kasecie, zamontuj je sam

Rolety w kasecie, zamontuj je sam

Roleta to praktyczny sposób na ochronę przed słońcem. Tania i łatwa w montażu, pozwala na szybkie odgrodzenie się od męczących nas promieni słonecznych. Roleta ma także walor dekoracyjny. Wraz z nią okno wygląda po prostu ładniej i znacznie bardziej estetycznie. Jak samodzielnie zamontować tradycyjną roletę w kasecie? Oto szczegółowy opis wszystkich czynności.

roletyJak wspomnieliśmy powyżej, montaż rolety w kasecie jest stosunkowo łatwy. Nie powinien sprawić nam zbyt wielu problemów. Aby dobrze zorganizować sobie pracę, warto podzielić ją na etap przygotowania oraz samego montażu.

Rodzaj przeprowadzanych czynności zależy oczywiście od tego, jaki rodzaj rolety kupimy. Inaczej zamontujemy roletę na haczykach, inaczej przyklejaną do ramy okna, jeszcze inaczej montowaną za pomocą wkrętów.

Przed każdym montażem pamiętajmy o tym, by upewnić się, że nasze okno zachowało poziom. Jeśli tak, to montaż przebiegnie szybko i bez problemów.

W innym przypadku konieczne będzie ustawienie naszej rolety w poziomie, co skoryguje odchył okna. Jeśli zamocujemy naszą roletę nieprawidłowo, będzie się krzywo zwijać.

Przygotowanie:

- dokładne przejrzenie ramy okiennej, odtłuszczenie jej benzyną ekstrakcyjną oraz denaturatem,

- zaznajomienie się z instrukcją producenta, sprawdzenie czy w opakowaniu są wszystkie części.

Ten etap tylko pozornie wydaje się mało istotny, ale jeśli nie doczytamy ulotki dołączonej do rolety, prawdopodobnie zaczniemy jej montaż od zupełnie niewłaściwych czynności.

Montaż rolety roleta castorama

Najpierw rozpakowujemy roletę. Jeśli kupiliśmy wersję montowaną na wkręty, powinniśmy najpierw zdjąć osłony boczne z kasety. Komplet wkrętów znajdziemy w opakowaniu z roletą. Po przykręceniu wkrętów znowu zakładamy osłony boczne. Zawsze lepiej jest zastosować te wkręty, które zostały dołączone do instrukcji producenta. W innym przypadku możemy użyć zbyt długich i np. uszkodzić szybę.

Rolety przyklejane do ramy okna nie wymagają przeprowadzania takich czynności. Zdejmujemy zabezpieczenia taśm i przyklejamy obudowę w poziomie do listwy przyszybowej.

Rolety montujemy zawsze ze zwiniętym materiałem.

Po przyklejeniu rolety lub przykręceniu jej do ramy okna możemy spokojnie przetestować zwijanie i rozwijanie rolety. Jeśli wszystko jest w porządku, na łańcuszki zakładamy ograniczniki i ustawiamy maksymalny oraz minimalny poziom rozwijania materiału rolety.

Tak zamontowana roleta jest już gotowa do zaprezentowania się w całej krasie.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jakie rolety do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Jakie rolety do salonu wybrać? Podpowiadamy!
Rolety to praktyczny element wystroju wnętrza, który pomoże Ci ochronić się przed dużym natężeniem słońca oraz niepożądanym wzrokiem oczu z zew...
Czytaj więcej

Rolety DIY

Rolety DIY
Samodzielne wykonywanie przedmiotów domowego użytku staje się coraz popularniejsze. Cenimy rzemieślniczą pracę, a stworzenie rozmaitych dekorac...
Czytaj więcej

Ochrona przed słońcem w domu i ogrodzie – jakie produkty mamy do wyboru?

Ochrona przed słońcem w domu i ogrodzie – jakie produkty mamy do wyboru?
Silne promienie słońca zaczynają dokuczać już w ciepłe wiosenne dni. Wtedy też utrudniają odpoczynek lub pracę w domu, a także coraz mocniej dają ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Rolety w kasecie, zamontuj je sam