Produkty

Czym kierować się w wyborze rolet zewnętrznych

Czym kierować się w wyborze rolet zewnętrznych

Główną zaletą rolet zewnętrznych jest ochrona przed włamaniem – co jest prawdą i niepełną prawdą zarazem, gdyż plusów z obecności rolet zewnętrznych jest o wiele więcej. Na które z nich zwrócić szczególną uwagę, wybierając rolety do naszych okien? O tym poniżej.

rolety zewnętrzneRolety zewnętrzne, podobnie jak markizy, mają olbrzymi wpływ na temperaturę panującą wewnątrz budynku czy mieszkania. Dzieje się tak dlatego, że promienie słoneczne, wpadając przez okno, rozgrzewają wewnętrzną szybę, która zaczyna działać jak niezależny grzejnik, oddając ciepło do wewnątrz pomieszczenia. Dlatego też działające systemy wentylacyjne czy klimatyzacyjne mają więcej do zrobienia, a co za tym idzie – płacimy więcej za korzystanie z nich. Rolety zewnętrzne zatrzymują promienie słoneczne na zewnątrz budynku, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniach jest niższa, a klimatyzator i wentylator pracują, pobierając mniej energii elektrycznej – nie tylko oszczędzamy, ale działamy proekologicznie.

Ochrona rolet zewnętrznych przed nadmierną temperaturą w czasie lata zmienia się jesienią i zimą w korzystną dla nas barierę zatrzymującą ciepło wewnątrz pomieszczeń. Dla okna o przepuszczalności cieplnej równej 1,3 W/m²K z roletą zewnętrzną oszczędność w stratach ciepła zimą wynieść może nawet 15%. Jeśli chcemy zaoszczędzić zimą, wybierzmy takie rolety, które będą miały właściwości termoizolujące.

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, jest również to, że dzięki kontroli pochylenia lameli w roletach zewnętrznych regulujemy ilość światła, jakie wpada do naszych pomieszczeń. W ten sposób możemy sprawić, że nawet w upalny, słoneczny dzień w domu panować może półmrok pomocny w oglądaniu telewizji czy pracy przed ekranem komputera, który jest ochroniony przed refleksami świetlnymi odbijanymi od ścian. Nie inaczej jest z kontrolowanym przez nas poziomem przewiewu, jaki powstaje przy uchyleniu rolet. Oczywiście tego typu ochrona okna oznacza również całkowitą ochronę naszej prywatności, którą zapewnimy sobie, zupełnie zasłaniając okna. W ten sposób uzyskujemy także izolację akustyczną naszego domu. rolety castorama

Nowoczesne rolety zewnętrzne są bardzo komfortowe w użytkowaniu, a pomaga temu elektroniczny system sterowania. Dzięki pilotowi działającemu na fale radiowe lub specjalnym włącznikom w ścianie - dotykowym lub z potencjometrem - możemy zależnie od potrzeby ustawić położenie jednej rolety lub wszystkich naraz. System sterowania roletami możemy włączyć do ogólnego systemu sterowania, w skład którego wchodzić mogą również uchylane okna, ogrzewanie, oświetlenie, wentylacja oraz system alarmowy.

Szczególnie w przypadku tego ostatniego warto zaznaczyć, że rolety zewnętrzne w znacznym stopniu uniemożliwiają intruzom dostanie się do wnętrza, a wyposażone w czujniki ruchu połączone z alarmem będą stanowiły trudną do sforsowania barierę ochraniającą nasz dom czy mieszkanie. Instalując rolety zewnętrzne, warto połączyć je z systemem zdalnego sterowania wewnątrz budynku. I chociaż możliwe jest wciąż zakupienie rolet regulowanych manualnie, nie wykorzystamy wszystkich ich zalet tak, jak w przypadku modeli ze zdalną obsługą.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Rolety DIY

Rolety DIY
Samodzielne wykonywanie przedmiotów domowego użytku staje się coraz popularniejsze. Cenimy rzemieślniczą pracę, a stworzenie rozmaitych dekorac...
Czytaj więcej

Ochrona przed słońcem w domu i ogrodzie – jakie produkty mamy do wyboru?

Ochrona przed słońcem w domu i ogrodzie – jakie produkty mamy do wyboru?
Silne promienie słońca zaczynają dokuczać już w ciepłe wiosenne dni. Wtedy też utrudniają odpoczynek lub pracę w domu, a także coraz mocniej dają ...
Czytaj więcej

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne – które wybrać?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne – które wybrać?
Rolety osłaniają wnętrze domu przed dużym natężeniem naturalnego światła. Zapewniają też większą prywatność, co przydaje się zwłaszcza w mieszkaniach ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
16.11.2016
ja jestem za elektronicznym systemem sterowania. mamy 21 wiek, trzeba korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie się da, tym bardziej, że niejednokrotnie zapewniają one większe bezpieczeństwo.

Ocena i komentarz dla:

Czym kierować się w wyborze rolet zewnętrznych