Produkty

Jak zaaranżować balkon i taras na lato?

Jak zaaranżować balkon i taras na lato?

W ciepłe dni chętnie przenosimy się na nasze tarasy i balkony, które stają się miejscem pracy, odpoczynku, relaksu i spotkań z przyjaciółmi. Z tego właśnie względu powinniśmy zadbać o to, aby czuć się w tym miejscu przynajmniej tak dobrze jak w domu.

balkonSposób aranżacji w największym stopniu zależy od ilości miejsca na naszym tarasie czy balkonie. Na małej powierzchni nie uda nam się zmieścić wszystkiego, dlatego powinniśmy postawić przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Funkcjonalna aranżacja balkonu i tarasu

Aranżację balkonu i tarasu należy dopasować do naszych potrzeb, bowiem najistotniejsze jest jego wykorzystanie. Inaczej zagospodarujemy taras, na którym planujemy głównie wypoczywać, a inaczej, jeżeli planujemy przenieść tam na przykład swoje miejsce pracy. Weźmy pod uwagę nasze indywidualne upodobania. Rośliny i kwiaty zbliżają nas do natury i są świetną ozdobą, jednak nie każdy lubi i potrafi się nimi zajmować. W takim przypadku warto pomyśleć o zastąpieniu ich czymś innym, nie wymagającym pracy. Jeżeli taras w okresie letnim ma pełnić funkcję salonu, to powinniśmy zadbać o wygodne i funkcjonalne meble. Wybierać możemy spośród gotowych zestawów, z krzesłami, stołem i leżakami lub poszczególne elementy dobierzemy samodzielnie. Na małych przestrzeniach warto pomyśleć o wygodnych fotelach z małym stolikiem, które nie będą zajmowały zbyt dużo miejsca.

Czego nie może zabraknąć na Twoim tarasie?

Na każdym tarasie powinno znaleźć się miejsce dla wygodnego leżaka – w końcu każdemu z nas należy się chwila wytchnienia i relaksu. Nie ma chyba lepszego miejsca na odpoczynek niż świeże powietrze. Jeżeli balkon znajduje się w miejscu mocno nasłonecznionym, to powinniśmy zadbać o parasol lub markizę, które skutecznie ochronią nas przed nadmiarem słońca.

Taras a roślinybalkon

Położenie balkonu jest istotne także przy wyborze roślin i kwiatów. Weźmy pod uwagę, które poradzą sobie z mocnym słońcem, a które nie potrzebują go zbyt dużo. Niektóre rośliny pnące możemy wykorzystać jako naturalne osłony przed słońcem, w tej roli dobrze spełniają się również drewniane pergole.

Materiały

Podczas aranżacji należy mieć na uwadze, w jaki sposób urządzone jest otoczenie, którego taras powinien być integralną częścią. Materiałem, który wpasowuje się w większość rozwiązań i doskonale sprawdza się na tarasach jest drewno. Chętnie sięgamy po meble z tego materiału, decydujemy się na drewniane posadzki i dodatki. Niezależnie od materiału na który się zdecydujemy, najistotniejsza jest jego trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural

Piękny taras i balkon – urządzamy je z serią Rural
Lato już na dobre rozgościło się za oknem, a my wciąż zwlekamy z przystosowaniem naszego balkonu lub tarasu do wygodnego odpoczywania? Brakuje nam pom...
Czytaj więcej

Nowoczesna aranżacja tarasu – 3 inspiracje

Nowoczesna aranżacja tarasu – 3 inspiracje
Na tarasie spędzamy w sezonie letnim wiele czasu – tutaj odpoczywamy po dniu pracy, zasiadamy z poranną kawą lub przyjmujemy znajomych i rodzinę. To...
Czytaj więcej

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać
Składane meble ogrodowe są wygodne do przenoszenia, a ich przechowywanie zabiera znacznie mniej miejsca, niż w przypadku tych, które są skonstruowane ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
14.10.2016
Szukam czegoś na przyszłe lato, bo mi smutno, że już się zrobiło zimno i brzydko. Tak to przynajmniej marzenia uchowają mnie przy życiu, ufff!
19.05.2016
Rośliny, wygodne meble, stół to wg mnie najważniejsze wyposażenie balkonu lub tarasu, choć przyda się też markiza lub parasol, żeby nie spalić się na słońcu.

Ocena i komentarz dla:

Jak zaaranżować balkon i taras na lato?