LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Jak zamontować sufit podwieszany LED w przedpokoju Instrukcja

Podwieszany sufit jest jedną z modniejszych aranżacji mieszkania, czy też domu. Ich montaż nie jest trudny, a dzięki nim możemy zakryć niedoskonałości sufitu. Co więcej, doskonale urozmaicają wnętrze, zwłaszcza w połączeniu z modnym oświetleniem. Ciekawym pomysłem może być sufit podwieszany LED. Przedpokój będzie prezentował się oryginalnie. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak go zamontować.

Przejdź do następnych akapitów:

oświetlenie ledoświetlenie ledoświetlenie ledoświetlenie led

Montaż sufitu podwieszanego LED w przedpokoju krok po kroku

Nie wiesz, jak zamontować podwieszany sufit w przedpokoju? Nie martw się! Dzięki poniższej instrukcji wykonasz montaż krok po kroku. Pamiętaj, by na starcie się nie zniechęcać. Efekt jest wart poświęconego czasu, a Ty będziesz dumny z siebie, że udało Ci się samodzielnie wykonać sufit podwieszany w wąskim korytarzu. Do dzieła!

Krok 1. Zrób plan podwieszanego sufitu

Zanim przejdziesz do montażu, zmierz mieszkanie lub dom i narysuj projekt konstrukcji. Łatwiej będzie Ci rozłożyć pracę na kilka etapów. Warto podkreślić, że poziomy, które dodatkowo stworzysz, nie mogą zakłócać przygotowanej przez Ciebie aranżacji przedpokoju. Zrób tak, aby nie były jedynie dekoracją, lecz były również praktyczne. Często stosowanym rozwiązaniem jest oświetlenie punktowe w połączeniu z taśmami LED.

Krok 2. Podwieszanie profili

Następnie wykonaj podwieszenie płyt gipsowych. Dzięki nim sufit będzie równy i gładki. Możesz wspomóc się poziomicą. Do wkręcenia profili użyj wkrętów, przykręcaj je odległości mniej więcej 60 cm. Wysokość sufitu zależeć będzie od tego, jak wysoki masz przedpokój.

Krok 3. Montaż wyspy

Gdy skończysz podwieszać profile, przejdź do następnego kroku, jakim jest przykręcenie do sufitu profili nośnych CD. Do zamontowania ich posłuż się kołkami do płyt g-k. Następnie, przytnij profile, a później przyczep je w pionie do tych, które są w poziomie. Pamiętaj, że długość poziomych profili jest zależna od tego, jaką wysokość ma wyspa. Teraz powinieneś przykręcić do nich profile w poziomie. W ten sposób utworzysz szkielet zabudowy. Jeśli chcesz, aby konstrukcja była stabilna, przymocuj także poprzeczne profile wewnątrz szkieletu. Pamiętaj, by wszystko wykonać precyzyjnie i sumiennie.

Krok 4. Tworzenie obudowy sufitu LED

Teraz musisz zamontować płyty gipsowe w pionie. Jedyne co musisz zrobić, to dotknąć pasków gipsowych, by przykręcić je do szkieletu konstrukcji. Nie zapomnij o zrobieniu otworów w płytach, by stworzyć miejsce dla kabli pod instalację LED. Nie może być widoczna spod spodu, a jednocześnie niech daje lekką poświatę. Zanim zamontujesz płyty g-k, sprawdź, czy przewód jest wprowadzony do włącznika oraz oświetlenia sufitowego. Jeśli wszystko działa, możesz przejść do szpachlowania bruzdy na ścianie.

Krok 5. Montowanie płyt g-k na suficie

A teraz decydujący moment – możesz przejść do podwieszania sufitu dwupoziomowego, wykonując montaż płyty g-k. Nie zapomnij o narożnikach. Montowanie zacznij od jednego narożnika lub od środka płyty. Dzięki temu unikniesz odkształceń. Pamiętaj, że to one przykuwają uwagę, dlatego każda nierówność będzie prezentować się niekorzystnie. Zadbaj o kąty proste w narożnikach oraz dokładne wygładzenie płyt. Teraz przejdź do fugowania za pomocą szpachli oraz wtapiania narożników do wypukłych krawędzi. Po więcej informacji dotyczących sufitu podwieszanego LED w przedpokoju zapraszamy na naszą stronę.

oświetlenie ledoświetlenie ledoświetlenie ledoświetlenie led

Jakie narzędzia będą potrzebne do montażu sufitu podwieszanego LED w przedpokoju?

Zastanawiasz się, jakich narzędzi będziesz potrzebować, montując sufit podwieszany w bloku, czy też domu? Poniżej znajdziesz listę niezbędnych rzeczy, które pomogą Ci stworzyć wymarzony sufit z LED:

oświetlenie ledoświetlenie ledoświetlenie ledoświetlenie led

Dlaczego warto montować sufit podwieszany LED w przedpokoju?

Ostatnio bardzo modny stał się sufit podwieszany. Przedpokój czy inne pomieszczenie, które potrzebuje nieco odświeżenia lub ciekawej zmiany, można zaakcentować sufitem z oświetleniem LED. Wiele osób często inwestuje w takie rozwiązanie ze względu na praktyczność oraz ogólne efekty wizualne. Co jeszcze decyduje o tym, że warto go zamontować?

Sufit podwieszany w przedpokoju z oświetleniem LED sprawi, że w zależności od umiejscowienia świateł, pomieszczenie optycznie będzie się wydawać mniejsze bądź większe. Co więcej, od razu zrobi się w nim nieco przytulniej. Sufit z LED umożliwi Ci wygospodarowanie oddzielnych obszarów w pokojach. Pomaga również zamaskować mankamenty pierwszego stropu w postaci pęknięć tynku oraz widocznych rur czy kabli. Izolując kable elektryczne, zapewniasz w ten sposób bezpieczeństwo nie tylko dla siebie, czy rodziny, ale również dla gości.

Pomieszczenie z podwieszeniem sufitu i oświetleniem LED to idealny sposób na niebanalny wystrój wnętrz. Decydując się na taśmy LED, będziesz miał okazję wybrać kolor oświetlenia oraz jego jaskrawość. Kolejną zaletą będzie także możliwość zminimalizowania powierzchni, która potrzebna jest do ogrzewania. W te sposób zwiększysz komfort spędzania czasu w danym pomieszczeniu w czasie zimy, nawet jeśli to zaledwie kilka minut.

Spowoduje to również obniżenie kosztów opału typu węgiel, czy  inny surowiec, którego używasz do ocieplenia swojego mieszkania lub domu. Co więcej, obniży to również koszty związane z ogrzewaniem w mieszkaniach własnościowych oraz spółdzielczych. Musisz też wiedzieć, że stosując tę nieoczywistą dekorację wnętrz, możesz łączyć różne rodzaje oświetlenia, co daje większe pole do popisu. Możesz połączyć światła LED na przykład z wiszącymi lampami.