Produkty

Jaki kosz na śmieci wybrać do łazienki?

Jaki kosz na śmieci wybrać do łazienki?

Łazienka to, zaraz po kuchni, pomieszczenie w domu, w którym higiena jest niezwykle ważna. To tu powstaje również wiele odpadów, a większość z nich nie powinna trafiać i być spuszczana w klozetach. Dlatego tak istotnym elementem wyposażenia jest kosz na śmieci. Jaki powinien być ten do łazienki?

kosz na śmieciJaki mamy wybór?

Kosze na śmieci do łazienki zazwyczaj są dość małe (ze względu na to, że siłą rzeczy powinniśmy wymieniać w nich worki dość często, a same odpady nie należą do tych o największych gabarytach) i najczęściej zamykane i otwierane tak, abyśmy nie musieli ani się specjalnie schylać, ani dotykać pokrywy ręką. Głównie możemy wyróżnić kosze:

- wykonane z tworzywa sztucznego,

- metalowe,

- 3 litrowe lub 5 litrowe,

- z nóżką-pedałem, za pomocą której otworzymy wieko,

- z ruchomym elementem pokrywy typu „Swing”, przez który wyrzucamy odpady do środka,

- z pojemnikiem w środku lub bez,

- z funkcją cichego domyku.

Kosze na śmieci do łazienki będą się również różnić oczywiście formą, kolorami oraz wytrzymałością.

Porada eksperta

Jeśli zależy nam, aby kosz na śmieci jak najlepiej przylegał do ziemi i nie przemieszczał się wskutek lekkiego popchnięcia (co może przeszkadzać w otwieraniu poprzez naciskanie stopą na pedał), zwróćmy uwagę na to, jak wygląda jego dno po zewnętrznej stronie. Pojemniki z gumowym wykończeniem – np. nóżkami czy specjalną nakładką – będą doskonale trzymać się podłogi. Zapobieganie zbytniej ruchomości kosza pozwoli uniknąć jego wywracania się i wypadania z pojemnika zawartości.

kosz na śmieciKosz na śmieci – lepszy plastikowy czy metalowy?

Pojemniki na odpady, które są wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie, jednak mogą być również wykończone obciążającymi elementami wzmacniającymi – np. z gumy. Ich przewagę stanowi to, że są niezwykle odporne zarówno na wilgoć, jak i styczność z rozmaitymi roztworami chemicznymi. Sztuczny materiał jest również obojętny wobec namnażania się bakterii czy grzybów. To także domena metalowych koszy na śmieci.

Pojemniki wykonane z żeliwa, stali czy aluminium z pewnością są mniej narażone na zniszczenie mechaniczne. Jednak część przeznaczona na odpady powinna być odpowiednio chroniona przed bezpośrednią stycznością z nimi. Metal nie reaguje odpowiednio na niektóre kwasy i zasady. Dlatego w takich koszach na śmieci i tak znajdziemy wewnętrzny drugi pojemnik wykonany z tworzywa sztucznego. Jeśli go zabraknie, musimy bezwzględnie stosować worki na śmieci i pilnować by dno się nie zaparzało.

Tu znajdziemy porady, dzięki którym uda nam się stworzyć łatwe do sprzątania środowisko w naszej toalecie.

Kosz łazienkowy Cooke&Lewis Diani z wolnym opadem 3 l niebieskiEstetyka – jaki kosz dobrać do naszej łazienki?

Wśród obecnie dostępnych modeli znajdziemy z pewnością taki, który będzie dobrze dopasowany do wystroju naszego pomieszczenia. Do wyboru mamy kosze na śmieci kolorowe lub całkiem jednolite. Większość modeli jest w nowoczesnym stylu, ale jeśli planujemy urządzić łazienkę w stylu retro, przy odrobinie wysiłku, z pewnością znajdziemy również kosz na śmieci nawiązujący wyglądem do dawnych lat.

Najważniejszą cechą kosza na śmieci do łazienki pozostaje zamykane wieko, dzięki któremu zapobiegamy unoszeniu się zapachów i separujemy się od widoku odpadów.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Kosz na śmieci – nie tylko w kuchni

Kosz na śmieci – nie tylko w kuchni
Kosze na śmieci, które stanowią część wyposażenia każdej kuchni, najczęściej pozostają niewidoczne. Umieszczone w głębi zamykanych szafek pozawalają n...
Czytaj więcej

Jak dbać o czystość i porządek w łazience – przegląd sposobów i akcesoriów

Jak dbać o czystość i porządek w łazience – przegląd sposobów i akcesoriów
Łazienka to miejsce, w którym szczególnie ważne jest zachowanie czystości i higieny. To też pomieszczenie, w którym może rozwijać się wiele szkodliwyc...
Czytaj więcej

Kuchnia w stylu eko

Kuchnia w stylu eko
Popularność ekologii sprawiła, że jej założeniami kierujemy się niemal we wszystkich dziedzinach życia, w tym także w aranżacji wnętrz. Ekokuchnia odw...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaki kosz na śmieci wybrać do łazienki?