Produkty

Kilka pomysłów na ścianę w stylu loft

Kilka pomysłów na ścianę w stylu loft

W mieszkaniach urządzonych na styl nowojorskiego loftu chcemy mieszkać coraz częściej i chętniej. Sprzyjają one nie tylko rodzinnej integracji i artystycznemu luzowi, ale również nie stwarzają kłopotu podczas stopniowej ich aranżacji. W takich wnętrzach nie ograniczają nas ściany wyznaczające granice poszczególnych pomieszczeń. Dominuje tutaj przejrzysty i nieco pofabryczny salon połączony z kuchnią. Jedno i drugie wnętrze jest przede wszystkim reprezentatywne, bez konieczności rezygnowania z funkcjonalności.

ściana w lofcieLoft to połączenie surowego wyposażenia oraz dodatków i mebli, które dają osobliwe wrażenie przedmiotów bardzo cennych oraz historycznie ważnych. W tym mieszkaniu nie odnajdziemy przypadkowych mebli, bo choć jest ich niewiele, to stanowią ważny akcent spójnej kompozycji z kolorami oraz tkaniną.

W loftowym otoczeniu szybko odnajdziemy kilka ważnych punktów, tych elementów, które dają pozytywny wydźwięk stylizacji. Jednym z nich jest płaszczyzna ściany, której wykończenie może stanowić różnorodną i bardzo ciekawą formę dekoracyjną.

Oto nasze ciekawe inspiracje, które warto wziąć pod uwagę podczas wykończenia ściany w salonie, nowoczesnego loftu:

1. Tutaj nie może zabraknąć cegły. Dlaczego? Wystarczy przejrzeć serię pofabrycznych, XIX wiecznych wnętrz, by dostrzec je we właściwie każdej kompozycji. Cegła, oryginalnie surowa, utrzymana w dość ciemnym kolorze, dzisiaj dostępna jest także jako płyty drobnych, białych cegieł. Nie tylko łatwo się je nakłada na ścianę, ale przede wszystkim, można je także dowolnie przemalowywać farbą. W ten sposób możemy stworzyć wnętrze jasne, surowe, ale bardziej skandynawskie niż pofabryczne lub szare idąc zdecydowanie w stronę londyńskich wolnomyślicieli z poprzedniej dekady.

Jeśli wariant samodzielnego układania cegły na ścianie nie do końca do nas przemawia, możemy go zastąpić imitacją ceglana ściana lofttego materiału. Do jej wykonania potrzebujemy gotowych mas, które miesza się z wodą i nakłada bezpośrednio na ścianę, formując cegiełki.

2. Beton – drugi ulubieniec wnętrz industrialnych. Surowy, nie wymaga dużego nakładu pracy, a w połączeniu z białą ścianą, tworzy niezwykłe, często bardzo przestronne wnętrze. Jeśli zdecydujemy się na ten materiał, zastanówmy się, czy betonem nie wykończyć także przynajmniej jednej ze ścian w łazience. Wówczas otrzymamy ciekawą płynność kompozycji.

3. Fototapeta – czyli nowoczesność na zawołanie. Współczesne wzory tej dekoracji są tak nieprawdopodobnie różnorodne, że chętnie i często się po nie sięga. Za każdym razem tworzą w mieszkaniach inne wnętrze. W lofcie, szczególnie w kontraście dla białych ścian, dodają wrażenia wielkomiejskiej wrzawy. W tonie industrialnym będą wszelkiego rodzaju wzory przedstawiające nowojorskie drapacze chmur, słynny Central Park czy inne charakterystyczne obiekty.

4. Akcenty dekoracyjne – czyli obrazy, grafiki w stylu industrialnym zawsze są mile widziane. Pomimo że dominują tutaj białe lub ceglane ściany, to często w gotowych kompozycjach daje się dojrzeć ogromne dzieła malarskie, czarno-białe grafiki czy też plakaty prezentujące abstrakcyjne formy. Każda z takich dekoracji wprowadza do kompozycji odrobinę tajemniczości i ducha retro.

 

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wygłuszenie ścian - jak wyciszyć pokój domowym sposobem?

Wygłuszenie ścian - jak wyciszyć pokój domowym sposobem?
Masz dość głośnych sąsiadów? A może chcesz, by Twoje dziecko spało spokojnie, nie słysząc hałasów dobiegającym z innego pomieszczenia? W...
Czytaj więcej

Jak zrobić ścianę z lameli. Przedstawiamy najnowszy trend

Jak zrobić ścianę z lameli. Przedstawiamy najnowszy trend
Każdego roku na świecie pojawiają się nowe trendy. Zmiany dotyczą również wykończenia ścian wewnątrz budynku. Kiedyś służyła do tego farba, nas...
Czytaj więcej

Trójwymiarowe panele ścienne

Trójwymiarowe panele ścienne
Trójwymiarowe panele ścienne to nietypowy, ale przede wszystkim bardzo dekoracyjny materiał, który sprawdzi się podczas wykańczania ściany. Cieszy się...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
27.07.2016
Chyba jednak wybrałabym jednolitą białą ścianę z dodatkami - grafikami, canvasami, plakatami, a jeśli już to w jakimś miejscu mur, ale może na jakiś kolor, bo wszędzie są albo gołe cegly albo pomalowane na biało.

Ocena i komentarz dla:

Kilka pomysłów na ścianę w stylu loft