Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Kilka pomysłów na ścianę w stylu loft

W mieszkaniach urządzonych na styl nowojorskiego loftu chcemy mieszkać coraz częściej i chętniej. Sprzyjają one nie tylko rodzinnej integracji i artystycznemu luzowi, ale również nie stwarzają kłopotu podczas stopniowej ich aranżacji. W takich wnętrzach nie ograniczają nas ściany wyznaczające granice poszczególnych pomieszczeń. Dominuje tutaj przejrzysty i nieco pofabryczny salon połączony z kuchnią. Jedno i drugie wnętrze jest przede wszystkim reprezentatywne, bez konieczności rezygnowania z funkcjonalności.

Loft to połączenie surowego wyposażenia oraz dodatków i mebli, które dają osobliwe wrażenie przedmiotów bardzo cennych oraz historycznie ważnych. W tym mieszkaniu nie odnajdziemy przypadkowych mebli, bo choć jest ich niewiele, to stanowią ważny akcent spójnej kompozycji z kolorami oraz tkaniną.

W loftowym otoczeniu szybko odnajdziemy kilka ważnych punktów, tych elementów, które dają pozytywny wydźwięk stylizacji. Jednym z nich jest płaszczyzna ściany, której wykończenie może stanowić różnorodną i bardzo ciekawą formę dekoracyjną.

Oto nasze ciekawe inspiracje, które warto wziąć pod uwagę podczas wykończenia ściany w salonie, nowoczesnego loftu:

1. Tutaj nie może zabraknąć cegły. Dlaczego? Wystarczy przejrzeć serię pofabrycznych, XIX wiecznych wnętrz, by dostrzec je we właściwie każdej kompozycji. Cegła, oryginalnie surowa, utrzymana w dość ciemnym kolorze, dzisiaj dostępna jest także jako płyty drobnych, białych cegieł. Nie tylko łatwo się je nakłada na ścianę, ale przede wszystkim, można je także dowolnie przemalowywać farbą. W ten sposób możemy stworzyć wnętrze jasne, surowe, ale bardziej skandynawskie niż pofabryczne lub szare idąc zdecydowanie w stronę londyńskich wolnomyślicieli z poprzedniej dekady.

small_sciana_w_lofciesmall_sciana_w_lofciesmall_sciana_w_lofciesmall_sciana_w_lofcie

Jeśli wariant samodzielnego układania cegły na ścianie nie do końca do nas przemawia, możemy go zastąpić imitacją tego materiału. Do jej wykonania potrzebujemy gotowych mas, które miesza się z wodą i nakłada bezpośrednio na ścianę, formując cegiełki.

2. Beton – drugi ulubieniec wnętrz industrialnych. Surowy, nie wymaga dużego nakładu pracy, a w połączeniu z białą ścianą, tworzy niezwykłe, często bardzo przestronne wnętrze. Jeśli zdecydujemy się na ten materiał, zastanówmy się, czy betonem nie wykończyć także przynajmniej jednej ze ścian w łazience. Wówczas otrzymamy ciekawą płynność kompozycji.

3. Fototapeta – czyli nowoczesność na zawołanie. Współczesne wzory tej dekoracji są tak nieprawdopodobnie różnorodne, że chętnie i często się po nie sięga. Za każdym razem tworzą w mieszkaniach inne wnętrze. W lofcie, szczególnie w kontraście dla białych ścian, dodają wrażenia wielkomiejskiej wrzawy. W tonie industrialnym będą wszelkiego rodzaju wzory przedstawiające nowojorskie drapacze chmur, słynny Central Park czy inne charakterystyczne obiekty.

4. Akcenty dekoracyjne – czyli obrazy, grafiki w stylu industrialnym zawsze są mile widziane. Pomimo że dominują tutaj białe lub ceglane ściany, to często w gotowych kompozycjach daje się dojrzeć ogromne dzieła malarskie, czarno-białe grafiki czy też plakaty prezentujące abstrakcyjne formy. Każda z takich dekoracji wprowadza do kompozycji odrobinę tajemniczości i ducha retro.

Tapeta_winylowa_na_flizelinie_Cegla_castoramaTapeta_winylowa_na_flizelinie_Cegla_castoramaTapeta_winylowa_na_flizelinie_Cegla_castoramaTapeta_winylowa_na_flizelinie_Cegla_castorama