Które paliwo jest najlepsze dla twojej kosiarki? Poradnik dla właścicieli trawników

Zastanawiasz się, w jakie paliwo do kosiarki powinieneś zainwestować? Za pomocą urządzenia pomocą pozbędziesz się bujnej trawy. Doskonale poradzi sobie ono też z chwastami. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które nie będzie nawet wymagać od Ciebie podłączania przewodów. Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, jakie paliwo do kosy spalinowej będzie najlepsze.

Jakie paliwo do kosiarki wybrać?

Zakupiłeś swój pierwszy sprzęt do koszenia? Sporym ułatwieniem jest kosiarka spalinowa czterosuwowa. Jakie paliwo najlepiej do niej wybrać? Pamiętaj, aby było ono dobrej jakości. Trzeba przyznać, że właściciele sprzętu z silnikiem czterosuwowym nie muszą się niczym martwić. A więc jakie paliwo do kosiarki 4 suwowej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie paliwo do kosiarki 95, czy 98. Z ich dostępnością nie ma co prawda żadnego problemu, ale mogą mieć one zupełnie inne zastosowania. Warto postawić na paliwo bezołowiowe 95. Droższy wybór nie będzie miał wcale dobrego wpływu na żywotność urządzenia.

Po pierwsze paliwo zazwyczaj używa się do starszych silników, bo nie jest tak bardzo wydajne, jak 98. A to oznacza, że tego drugiego paliwa używa się do nowych silników, bo w ten sposób masz zagwarantowaną lepszą wydajność. A więc, jeśli zastanawiasz się, jakie paliwo do kosiarki, wybierz to drugie. Decydując się na 98, zapewniasz sobie też odporność przed zanieczyszczeniami oraz większą asekurację silnika.

Trzeba jednak przyznać, że dużo osób decyduje się na paliwo 95, ponieważ według nich jest to sprawdzona opcja, która nada się do praktycznie każdej kosiarki. Warto zaznaczyć, że jest to dobry wybór, jeśli planujesz zrobić mieszankę paliwową z olejem.

Przeczytaj także: Jak usunąć olej z kostki brukowej?

Paliwo z olejem, czy bez?

Najpopularniejszym urządzeniem do koszenia trawy jest kosiarka spalinowa. Jakie paliwo powinieneś wziąć pod lupę? Wybór sprzętu nie jest wcale taki łatwy, jakby się mogło wydawać. Dodatkowo musi je przecież napędzać. Wiedząc, że wyróżnia się dwa rodzaje kosiarek, zastanawiasz się pewnie, jakie paliwo do kosiarki spalinowej, z olejem, czy bez?

Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości, porównując oba te warianty. Do kosiarki spalinowej z olejem będziesz potrzebował specjalnej mieszanki, którą wykonasz przy użyciu paliwa i oleju. Dzięki temu sprzęt ten będzie mógł być sprawny. Na ogół mieszanka ta przyjmuje proporcję 50:1. Czyli mówiąc prościej, na każde 50 części paliwa musi być ta jedna część oleju.

Mieszanka ta jest wręcz obowiązkowa, aby silnik miał zapewnione odpowiednie smarowanie. Kosiarka z olejem nie kosztuje zbyt dużo i z pewnością łatwiej o jej utrzymanie. Kosiarka bez oleju, jak sama nazwa wskazuje, zaczerpuje paliwo bez użycia oleju. Jest to co prawda droższy wydatek, ale nie zmienia to faktu, że są bardzo łatwe w użytkowaniu i nie potrzebują zbyt wiele konserwacji.

Kosiarka bez oleju nie wymaga zbyt wiele wysiłku, a co więcej, jest bardziej wydajna. Przy wyborze urządzenia do koszenia, weź pod uwagę, jakie paliwo do kosiarki spalinowej używasz. Wersja z olejem jest z pewnością tańsza i nieskomplikowana w utrzymaniu. Wszystko zależy od Twojego zapotrzebowania, a przede wszystkim stanu finansowego.

Sprawdź również: Jaką kuchenkę turystyczną wybrać?

Jak rozrobić paliwo do kosiarki spalinowej?

Nie powinieneś mieć żadnych problemów ze zrobieniem paliwa do kosiarki. Z pewnością sprawę ułatwi Ci przeczytanie wytycznych od producenta, nawiązujących do proporcji paliwa, jak i oleju. Jest to niezwykle istotne, żeby Twoje urządzenie działało bez żadnych problemów przez długi czas.

Pamiętaj, aby nie łączyć zupełnie innego paliwa i oleju ze sobą. Używaj płynów, które mają te same parametry. Musisz też wiedzieć, że nie ma sensu robienia paliwa na zapas w dużych ilościach. Po jakimś czasie mogłoby ono utracić właściwości smarujące. Jeśli jednak chcesz koniecznie przygotować paliwo na zapas umiarem.

Łączenie wykonuj bezpośrednio przez rozpoczęciem koszenia. Jeśli masz sprzęt wzbogacony o pompkę paliwową, paliwo możesz zrobić w zbiorniku – nie musisz wcześniej mieszać. Jeśli chodzi o inny sprzęt, paliwo zrób, zanim uzupełnisz bak kosiarki. Możesz wykorzystać mały kanister. Olej możesz wlać do paliwa – w tym celu możesz się posłużyć miarką od producenta.

Gdy już wlejesz oba płyny do kanistra, zakręć go i porządnie wymieszaj. Paliwo zostało wykonane, teraz możesz przystąpić do wszelkich prac. Jego ilość będzie zależna od tego, ile spala Twoja kosiarka, a to natomiast od tego, jaką pojemność i moc ma silnika. Paliwo trzymaj w miejscu pozbawionym światła – posłuży Ci w tym celu metalowy kanister.

Zainspiruj się: Kostka brukowa czy płyta ażurowa – co lepiej sprawdzi się jako nawierzchnia podjazdu?

Jakie paliwo do traktorka kosiarki?

Wiele osób zamartwia się, że kosiarki z dwusuwowym silnikiem muszą mieć zupełnie inne paliwo, aby działać. Zapewne więc jesteś z tych osób, które zastanawiają się, jakie paliwo do traktorka kosiarki.

Prawdę mówiąc, to nawet kosiarka z tych najbardziej tanich, będzie pobierała paliwo tak samo, jak czterosuwowe giganty lub też nawet kosiarki traktorek, a to oznacza, że są to wręcz ogromne jednostki napędzające. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na paliwo, które będzie spełniać wszystkie ścisłe przepisowe normy oraz oferować certyfikat aprobujący prawidłowy skład, to nie musisz się niczym przejmować. A więc zobowiązuje go minimum 91, choć poleca się inwestowanie w sprawdzone, 95 oktanowe paliwo.

Wiele stacji paliw wyprzedaje paliwa, które są naprawdę bardzo dobrej jakości – szczególnie jeśli są to jedne z dużych i znanych sieci. Użytkowanie właśnie takiego paliwa, tak samo, jak w przypadku oleju, może pozytywnie wpłynąć na żywotność urządzenia. Zanim jednak zdecydujesz się, jakie paliwo do kosiarki wybrać, możesz zdecydować się na jedną z kosiarek znajdujących się w ofercie naszego sklepu.