Produkty

Wymiary lustra do łazienki, przedpokoju i innych pomieszczeń

Wymiary lustra do łazienki, przedpokoju i innych pomieszczeń

Lustro to nieodłączny element wyposażenia naszego domu. Dzięki niemu mamy pewność, że wyglądamy dobrze. Przy jego pomocy możemy wykonać profesjonalny makijaż oraz dobrać odpowiednie elementy garderoby. Odbijająca światło tafla lustra to także idealny sposób na optyczne powiększenie danego wnętrza.

lustro castoramaJedna sztuka lustra to minimum wyposażenia każdego domu. Więcej – to wygoda, którą przecież każdy z nas chce sobie zapewnić. Odpowiednie będzie mniejsze czy większe? Lustro powiększające, a może z oświetleniem? Jakie wymiary lustra do łazienki, przedpokoju oraz do innych pomieszczeń naszego domu będą najlepsze? O tym poniżej.

Łazienka

Lustro, które do niej dobierzemy, powinno być usytuowane w takim miejscu, by możliwość przejrzenia się w nim była jak najbardziej komfortowa. Po drugie, w jego obrębie powinno się znaleźć oświetlenie wystarczająco mocne, aby nasza twarz była wyraźnie widoczna.

Na pewno zrezygnujemy tutaj z wyboru małego, podręcznego lusterka. Bardziej sprawdzi się większe, z możliwością przymocowania go do ściany.

Jeśli nie wystarcza nam zwierciadło zawieszone nad szafką z umywalką, wówczas dobierzmy do niego mniejsze, ale z lustrem powiększającym i z możliwością postawienia na szafce. Przydaje się ono szczególnie wtedy, kiedy konieczne jest wykonanie profesjonalnego makijażu.

Optymalne wymiary takiego lustra nad szafką z umywalką to 60 na 60 cm.

Korytarz

Tutaj lustro może znaleźć się w różnych miejscach. Zwykle przymocowane jest do szafki lub ściany, tuż obok wieszaka z ubraniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno my, jak i nasi goście szybko mogą skontrolować swój wygląd. Niekiedy lustro jest też na stałe wmontowane w drzwiach przesuwnych szafy wnękowej. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy nasz korytarz jest niewielkich rozmiarów, nie tracimy wówczas zbyt wiele miejsca.

Lustro dobierane do korytarza powinno mieć większe gabaryty. Kierujmy się tym, aby podczas przeglądania się od razu można było zobaczyć całą sylwetkę. Tylko wtedy unikniemy pochylania się czy stawania na palcach. lustro castorama

Optymalne wymiary takiego lustra to 160 na 50 cm.

Sypialnia

Lustro w tym pomieszczeniu też zwykle nie należy do najmniejszych, szczególnie jeśli stoi lub zamontowane zostało na drzwiach przesuwnych. To szczególne miejsce – to właśnie w sypialni odbywa się poranny wybór garderoby.

Innym rodzajem lustra dedykowanego sypialniom jest mniejsze, przymocowane w okolicy toaletki lub bezpośrednio nad nią. Tutaj, podobnie jak w łazience, służy ono pomocą podczas wykonywania makijażu.

Optymalne wymiary takiego lustra to nawet 160 na 50 cm w przypadku lustra stojącego lub przymocowanego do drzwi przesuwnych szafy oraz 60 na 60 cm zwierciadła przeznaczonego do zawieszenia nad toaletką.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza
Łazienka to jedyne pomieszczenie w domu, które trzeba urządzić tak, by było jednocześnie funkcjonalne i sprzyjało relaksowi. W łazience nie tyl...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?
Nie jest żadną tajemnicą, że lustra są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Skorygować jego kształt, nadać mu głębi i sprawić, że pomieszczenie będz...
Czytaj więcej

Wielkie możliwości w małej łazience

Wielkie możliwości w małej łazience
Nawet małą łazienkę możemy urządzić tak, aby była jednocześnie wygodna, ładna i funkcjonalna. W takim pomieszczeniu najistotniejsze będzie to, po jaki...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wymiary lustra do łazienki, przedpokoju i innych pomieszczeń