MACALLISTER 2100 W w akcji. Recenzja myjki ciśnieniowej

Przejdź do następnych akapitów:

Myjka ciśnieniowa MACALLISTER 2100W: Pierwsze wrażenia

Myjka ciśnieniowa MACALLISTER 2100W to spory sprzęt. Fabrycznie zapakowana jest w prostokątne pudło. Na niebieskim tle widnieją nadruk samej myjki, podstawowe informacje o urządzeniu oraz "spis" elementów. Zapakowana myjka waży prawie 30 kg.

Sprzęt jest opakowany i zabezpieczony dosyć dokładnie. Podczas transportowania pudła nie wydobywały się z niego żadne podejrzane stukoty. Teoria ta potwierdziła się po rozpakowaniu sprzętu. Każdy element był odpowiednio zabezpieczony, a niektóre zapakowane w folię ochronną. Większe elementy zostały unieruchomione kartonem.

Po wypakowaniu myjkę ciśnieniową MACALLISTER 2100W trzeba złożyć. To żaden problem dla sprytnej babki z instrukcją obsługi i odpowiednim śrubokrętem gwiazdkowym! Instrukcja krok po kroku pokazuje, który element należy do czego przykręcić, a także jak złożyć wąż wysokociśnieniowy z lancą.

W opakowaniu myjki znajduje się wszystko, czego potrzeba, żeby złożyć sprzęt gotowy do podpięcia do węża ogrodowego. No właśnie... Być może było to oczywiste, ale mnie zabrakło informacji: „Hej! będziesz potrzebować węża i szybkozłączek!” Ale od czego jest Castorama ;).

Jedną przejażdżkę taksówką i rozmowę z przemiłym panem później miałam już wszystkie sprzęty potrzebne do uruchomienia myjki.

MACALLISTER 2100W: opis produktu i obszary zastosowania

Według opisu na stronie, myjka wysokociśnieniowa MACALLISTER 2100W idealnie nadaje się do porządków na świeżym powietrzu. Zestaw odpowiednich końcówek świetnie sprawdza się podczas czyszczenia brudnych powierzchni:

  • tarasów,
  • podjazdów,
  • mebli ogrodowych,
  • elewacji budynków,
  • samochodów i innych pojazdów.

Innymi słowy – jest to mały kombajn, dzięki któremu można kompletnie odświeżyć dom i jego otoczenie.

Pierwszy rzut oka na zmontowaną myjkę i już wiem, że mimo sporej wagi, będzie ona raczej łatwa w transporcie. Wygodny uchwyt i kółka sprawiają, że nawet taki rudy krasnal jak ja nie ma problemu z przenoszeniem sprzętu z miejsca na miejsce – czy to na tarasie, czy na podjeździe wyłożonym kostką brukową.

Pierwszym testem było sprawdzenie, czy wszystkie ruchome części urządzenia działają bez zarzutu. W przypadku myjki ciśnieniowej MACALLISTER 2100W są to przede wszystkim wspomniane już kółka i wąż wysoko ciśnieniowy.

Kółka są przytwierdzone na dole myjki. Urządzenie przesuwa się z miejsca na miejsce chwytając za rączkę nad bębnem z wężem. Następnie należy przechylić myjkę tak, żeby cały ciężar przeniósł się na kółka. Po tym zabiegu bez problemu można przesuwać ciężki sprzęt po podłożu.

Drugim ruchomym elementem jest wąż wysokociśnieniowy, do którego dopina się lancę. Sam wąż wbudowany jest w myjkę. Jeden jego koniec jest doczepiony do sprzętu, a reszta schludnie zwinięta na bębnie na górze myjki. Końcówkę węża wpina się w lancę, która przypomina nieco pistolet do paintballu.

Do lancy można mocować różne końcówki. W zestawie znalazłam:

  • przedłużenie lancy,
  • szczotkę obrotową,
  • dyszę VARIO,
  • dyszę rotacyjną,
  • dyszę natryskową detergentu,
  • szczotkę do czyszczenia patio.

Samo urządzenie ma wmontowane schowki na wszystkie te końcówki. To świetne rozwiązanie, bo dzięki temu można łatwo znaleźć odpowiedni sprzęt i nie ma ryzyka, że któraś część się zgubi.

Myjka wysokociśnieniowa MACALLISTER 2100W: specyfikacja techniczna i użytkowa sprzętu

Jak już wcześniej pisałam, sama myjka wysokociśnieniowa jest raczej kompaktowa. Jej wysokość nie przekracza 1 metra. Na szerokość ma mniej niż 40 centymetrów. Waga samej myjki to około 24 kilogramy. Biorąc pod uwagę moc sprzętu, nie są to duże wymiary.

Moc myjki zasługuje na osobny akapit . W tak niewielkiej obudowie pulsuje ogromne "serce" – aż 2100W. To najwyższa moc nominalna wśród myjek mobilnych tego producenta. W połączeniu z aluminiowym, indukcyjnym silnikiem, daje nam to strumień wody o ciśnieniu od 99 do 140 barów.

W ciągu 1 godziny myjka może przepompować około 450 l wody o temperaturze do 50 stopni Celsjusza. W praktyce rezultatem jest bardzo silny strumień, który doskonale radzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami, nawet z tłustym, dziesięcioletnim kurzem na elewacji.

Przy tym wszystkim myjka jest niezwykle cicha. To również zasługa Indukcyjnego silnika. Producent obiecuje emisję hałasu na poziomie maksymalnie 87 decybeli. Z ciekawości zmierzyłam poziom hałasu podczas pracy urządzenia. Rzadko kiedy przekraczało 70 decybeli.

Jest to dobra wiadomość, biorąc pod uwagę to, że myjki używa się raczej przez dłuższy czas. Stanie w ogromnym hałasie nawet przez kilka minut może być bardzo męczące. W przypadku myjki MACALLISTER 2100W, ten problem nie występuje.

Sprzęt jest wykonany bardzo solidnie i z dużą dbałością o detale. Zastosowanie najnowszych technologii i świetnej jakości materiałów sprawia, że myjka wysokociśnieniowa MACALLISTER 2100W to sprzęt na lata. Producent jest pewny swojego produktu. Daje na niego aż dwuletnią gwarancję.

Myjka wysokociśnieniowa MACALLISTER 2100W: sprzęt w akcji

Ok! Po zmontowaniu, skręceniu i przytransportowaniu na miejsce, przyszedł czas na Grand Finale: podpięcie myjki i sprawdzenie jej w praktyce!

Miejsce: Busko-Zdrój

Pacjent: Dom jednorodzinny z tarasem i meblami ogrodowymi

Uczestnicy testu: Autorka i jej rodzice

Całą zabawę zaczęliśmy rano, żeby maksymalnie wykorzystać optymalne warunki pogodowe. Plan był taki, żeby najpierw zrobić największą robotę, czyli wymyć elewację jednopiętrowego domu. Następnie postanowiliśmy wymyć taras i schody, a na końcu okna i meble ogrodowe.

Plan sobie, praktyka sobie. Już w trakcie prac okazało się, że mniejsze elementy – taras, schody, okna, parapety i podrynnia lepiej jest myć na bieżąco. Tak też uczyniliśmy!

  • Elewacja

To było największe wyzwanie i test. Postanowiliśmy używać samej wody, ponieważ w lokalnych sklepach nikt nie był w stanie doradzić nam detergentu, który nie zniszczy elewacji. Ściany myliśmy używając lancy z końcówką VARIO. Daje ona bardzo silny, płaski strumień wody, który idealnie nadaje się do czyszczenia większych powierzchni.

Metodą prób i błędów ustaliliśmy, że najlepsze efekty uzyskujemy trzymając dyszę około 15 centymetrów od mytej powierzchni. Na bieżąco było widać, jak brud schodzi z tynku. Również metodą prób i błędów odkryliśmy, że przy zbyt długim myciu danego fragmentu, tynk może się lekko rozpuścić i spłynąć razem z wodą.

Używanie myjki wymaga też opracowania metodologii trzymania pistoletu tak, żeby nie fundować sobie prysznica. Poza tymi drobnymi szczegółami samo użytkowanie jest proste i intuicyjne.

  • Podrynnia

Jak już człowiek stoi mokry niczym w dyngusa na drabinie, to sobie myśli tak: "Jak mam tu jeszcze raz wleźć i myć rynny, to już lepiej zrobię to od razu". Dlatego właśnie robiąc akrobacje na drabinie wykorzystaliśmy myjkę, żeby odświeżyć podrynnia. To była szybka akcja. Mocny strumień wody szybko i bez problemów zmywa kurz i błoto z metalu.

  • Okna

Także i okna można wymyć korzystając z myjki MACALLISTER 2100W. Żeby zbytnio nie kombinować, przetestowaliśmy lancę z dyszą VARIO. Ten zestaw świetnie nadaje się do zmycia brudu i kurzu z szyb. Jedno o czym trzeba pamiętać, to to, że warto szyby przetrzeć na sucho, żeby nie zostały na nich plamki po wodzie.

  • Taras

Taras z paneli okazał się wyjątkowo wdzięcznym obiektem do czyszczenia myjką wysokociśnieniową. Tym razem zamieniliśmy dyszę VARIO na szczotkę do czyszczenia patio. Obserwowanie jak kurz, pyłki i ślady po radosnej działalności ptaków odchodzą w niepamięć było niezwykle satysfakcjonujące.

  • Schody

Tej samej szczotki użyliśmy do wymycia schodów przed domem. Ponieważ są dosyć jasne, efekt był jeszcze bardziej spektakularny niż na tarasie. Jedynie w celu wymycia trudnodostępnych kątów wróciliśmy do niezawodnej dyszy VARIO.

  • Meble ogrodowe

Myjka świetnie poradziła sobie także z oblepionymi pyłkami i zakurzonymi meblami ogrodowymi (plastik i metal). To była bardzo szybka akcja – już na koniec całego sprzątania. Strumień wody wyczyścił nawet najwęższe szczeliny.

  • Inne

Skoro myjka była już odpalona, sprawdziliśmy też jak działa na innych powierzchniach. Nadaje się do:

  • zmywania porostów z muru,
  • zmywania ptasich odchodów z kostki brukowej,
  • usuwania uporczywego mchu z pomiędzy kostek i spod rynien.

Myjka MACALLISTER 2100W: Zasady konserwacji

Jak każde inne urządzenie, także i myjka MACALLISTER 2100W wymaga odpowiedniej konserwacji. Po każdym użyciu urządzenie należy oczyścić z brudu. Warto też obejrzeć wszystkie części i sprawdzić, czy nie pojawiły się na nich jakieś uszkodzenia.

Czyszczenie jest proste – zabrudzenia należy usunąć miękką ściereczka. Jeżeli jakieś miejsce jest trudnodostępne, można użyć miękkiej szczoteczki. Szczególną uwagę należy przyłożyć do przecierania wywiewów. Jeśli jakieś zabrudzenia są bardzo uporczywe, można spróbować je usunąć sprężonym powietrzem.

Dysze czyści się specjalną igłą. Jest ona przytwierdzona początkowo do instrukcji obsługi. Służy do usuwania zabrudzeń z wnętrza dysz.

W przypadku twardej wody należy części regularnie odkamieniać. Najprościej zrobisz to zanurzając je w misce z roztworem octu i wody (1:2). Części pozostaw w tej miksturze na 12 godzin. Potem opłucz je czystą wodą i osusz.

Myjkę należy przechowywać w suchym miejscu i przed przymrozkami – zamarzające resztki wody mogą uszkodzić myjkę od środka. Najlepiej schować ją do oryginalnego opakowania, albo chociaż przykryć szmatką.

Myjka MACALLISTER 2100W: stosunek jakości do ceny

Myjka wysokociśnieniowa MACALLISTER 2100W oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Za niecały 1000 złotych otrzymujemy narzędzie, dzięki któremu możemy posprzątać otoczenie domu, meble i pojazdy.

Główną zaletą myjki jest wysokie ciśnienie strumienia wody i stosunkowo niski poziom hałasu, który emituje. Mocno cieszy też jej wszechstronność. Dzięki zestawowi zróżnicowanych końcówek można umyć praktycznie każdą powierzchnię: od elewacji, przez kostkę brukową po okna i samochody.

Wysoka jakość wykonania sprawia, że użytkowanie myjki MACALLISTER jest przyjemne i bezproblemowe. Większość czynności jest intuicyjna i wymaga tylko niewielkiej wprawy i przećwiczenia.

W swojej klasie jest to jeden z lepszych sprzętów tego typu.

Podsumowanie

Myjka MACALLISTER 2100W to sprzęt niesamowicie przydatny podczas wiosennych porządków dookoła domu. Pozwala szybko i bez szkody dla środowiska (o ile nie używasz detergentu) wysprzątać całe podwórze włącznie z umyciem elewacji domu. Myjka jest mobilna, wszechstronna i niezwykle cicha. To zaskakuje, jeśli wziąć pod uwagę jej moc.

Wysoka jakość, prostota i intuicyjność obsługi zdecydowanie przemawia na korzyść tego sprzętu. zdecydowanie polecam go do domowych porządków.