Produkty

Markizy - skuteczna ochrona przed upałem wewnątrz domu

Markizy - skuteczna ochrona przed upałem wewnątrz domu

Pierwsze promienie słoneczne wpadające przez okna zazwyczaj cieszą i poprawiają nasze samopoczucie, jednak po pewnym czasie stają się uciążliwe i mogą męczyć. Jednym ze sposobów zabezpieczenia przed zbyt dużym nasłonecznieniem jest zamontowanie markiz.

markiza chroni przed upałemMarkizy równie dobrze sprawdzają się w domkach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach. Można stosować je przy oknach pionowych oraz dachowych. Są one optymalnym rozwiązaniem, bowiem nie tylko osłaniają przed promieniami słonecznymi, ale również chronią przed nagrzewaniem pomieszczenia.

Skuteczna ochrona

Szacuje się, że w porównaniu do tradycyjnych rolet wewnętrznych markiza zewnętrzna okazuje się aż 8 razy skuteczniejsza w ochronie przed nagrzewaniem. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż absorbuje ona promienie słoneczne już przed szybą, a ciepło emituje na zewnątrz. Markizy mogą nam zapewnić spadek temperatury nawet o 10 stopni. Jest to szczególnie w ważne w użytkowych pomieszczeniach na poddaszu, w których często trudno nam utrzymać odpowiednią temperaturę. Markiza łączy w sobie również zalety moskitiery. Chroni wnętrze przed owadami nie utrudniając przy tym widoczności na zewnątrz. Możemy swobodnie obserwować otaczającą nas rzeczywistość i jednocześnie mieć przy tym poczucie pełnej prywatności.

Więcej natury i zdrowia

W przeciwieństwie do rolet, markizy pozwalają na dopływ naturalnego światła dziennego oraz zapewniają równomierny rozkład jego natężenia. Jest to bardzo ważne w pomieszczeniach, w których pracujemy, bowiem zapewniamy oczom wizualny komfort chroniąc je m.in. przed oddziaływaniem szkodliwych refleksów. Markizy chronią nas również przed promieniami UV. Jest to istotne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla mebli czy innych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu, które pod wpływem długotrwałego promieniowania UV mogą się odbarwiać i wyblaknąć.  

Prostota i elegancjamarkiza balkonowa manualna castorama

Markizy, oprócz szeregu wymienionych już zalet, charakteryzują się również prostą obsługą oraz dużą wytrzymałością. Najczęściej wykonane są z wytrzymałej, syntetycznej siatki, która odporna jest na działanie czynników atmosferycznych. Markizy montuje się od strony zewnętrznej, natomiast rozsuwa się je wewnątrz. Sterowanie może być ręczne (za pomocą taśmy), automatyczne lub za pomocą pilota. Wariant automatyczny jest o tyle wygodny, iż system opuszcza markizę w momencie, w którym pojawia się zbyt duże nasłonecznienie. Zwija się natomiast przy pochmurnej pogodzie zapewniając zwiększony dopływ naturalnego światła. 

Data publikacji: 03.12.2014
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Markiza ogrodowa i tarasowa – dlaczego warto ją zamontować?

Markiza ogrodowa i tarasowa – dlaczego warto ją zamontować?
Markiza ogrodowa lub tarasowa to po prostu daszek, który montuje się na zewnętrznej ścianie budynku. Zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem ...
Czytaj więcej

Żagiel cieniujący do ogrodu – dlaczego warto?

Żagiel cieniujący do ogrodu – dlaczego warto?
Jedną z form zacienienia wybranej części ogrodu czy tarasu jest specjalny żagiel. Możemy zastąpić nim parasol, markizę i daszek. Dowiedzmy się, jak dz...
Czytaj więcej

Jak osłonić balkon i taras – przegląd materiałów

Jak osłonić balkon i taras – przegląd materiałów
Zarówno balkon, jak i taras stanowią przedłużenie mieszkania – pozwalają na spędzanie czasu na świeżym powietrzu bez potrzeby wychodzenia z domu...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Markizy - skuteczna ochrona przed upałem wewnątrz domu