Produkty

Narzędzia do impregnacji i czyszczenia kostki brukowej

Narzędzia do impregnacji i czyszczenia kostki brukowej

Czy wiesz, że kostkę brukową powinniśmy impregnować przynajmniej raz do roku? Dopiero wtedy rzeczywiście zachowuje dobry wygląd. Oczywiście nawet tradycyjne czyszczenie spowoduje, że kostka będzie wyglądać lepiej. Nie usunie jednak trwałych zabrudzeń, które wnikają w powierzchnię kostki.

kostka brukowaNiezastąpionym urządzeniem do czyszczenia kostki brukowej są urządzenia wysokociśnieniowe – radzą sobie świetnie ze wszystkimi zabrudzeniami. Nie uchronią się przed strumieniem wody nawet wieloletnie plamy, osady, mchy i wszystkie inne trudne zabrudzenia, które powstawały na powierzchni kostki przez kilka lat.

Najlepszym momentem na przeprowadzenie prac związanych z impregnacją kostki brukowej jest jesień. Wówczas jesteśmy w stanie przygotować ją do trudnych warunków, jakie będą na nią czekały zimą.

Zabrudzenia, które wymagają usunięcia przy pomocy urządzeń wysokociśnieniowych:

Porosty

Mech jest rośliną, która często daje się we znaki właścicielom domów. Rozrasta się bardzo szybko i powoduje, że nasze podwórze nie wygląda już tak efektownie, jak w chwili kiedy kładliśmy kostkę. Jeśli w porę nie zadziałamy, nasze podwórze będzie wyglądało jak leśna ściółka.

Urządzenie wysokociśnieniowe skutecznie poradzi sobie z mchem. Wystarczy, że skierujemy w kierunku kostki silny strumień wody z odległości około 20-30 cm.

Podczas mycia warto zastosować także dodatkowy środek, dzięki któremu pozbędziemy się porostów i zmniejszymy ich występowanie w przyszłości.

Osady

I na nie stosujemy, podobnie jak w przypadku mchów, mocny strumień wody z dodatkiem środka do czyszczenia kamienia i fasad. Osad emisyjny powinien zniknąć szybko i bez większych problemów. Ważne jednak, aby po zakończonym zabiegu dokładnie spłukać naniesiony wcześniej płyn.

W przypadku zastosowania urządzeń wysokociśnieniowych pamiętajmy o tym, by przed przeprowadzanym zabiegiem najpierw wykonać próbę na niewielkim kawałku zabrudzonej przestrzeni.kostka brukowa

Czyszczenie to nie wszystko – pamiętamy o impregnacji

Impregnacja to zabieg, który pozwoli nam uniknąć osiadania na kostce brudu oraz porastania przez mchy. Znacznie zmniejszy też prawdopodobieństwo powstania zniszczeń. Odpowiednia impregnacja polega na zastosowaniu środków ochrony stworzonych w formule opartej na nanotechnologii. Zabezpieczają one powierzchnię na długi czas.

Nakładając środek na daną kostkę pamiętajmy, by ta zawsze była czysta i sucha.

Użytkownicy podjazdów wyłożonych kostką brukową powinni kierować się tym, aby do powstania trwałych zabrudzeń po prostu nie dopuszczać. Gruntowne czyszczenie dwa razy do roku usunie bardziej widoczne zabrudzenia i zapewni idealny wygląd powierzchni.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Chemia do myjek ciśnieniowych

Chemia do myjek ciśnieniowych
Wśród myjek ciśnieniowych znajdziemy zarówno urządzenia do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Ich popularność wynika z wygody użytkowania i wielo...
Czytaj więcej

Do czego można wykorzystać bazalt?

Do czego można wykorzystać bazalt?
Bazalt z racji swoich właściwości znajduje powszechne zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu. Chociaż cieszy oko mnogością form w naturalnie uf...
Czytaj więcej

Jak czyścić podjazd?

Jak czyścić podjazd?
Niektóre zabrudzenia, powstałe na powierzchni naszego podjazdu, bardzo łatwo jest usunąć. Wpływa na to proces fabrycznego impregnowania, któremu podda...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
09.07.2015
czytam i oczom nie wierzę :P nigdy bym nie wpadł na czyszczeni kostki. dobrze że moje dzieciaki mają wakacje, dam im zajęcie na zarobek, zobaczymy jak to wyjdziee :)

Ocena i komentarz dla:

Narzędzia do impregnacji i czyszczenia kostki brukowej