Produkty

Mobilne gniazda elektryczne – niezbędne informacje

Mobilne gniazda elektryczne – niezbędne informacje

Utrudniony dostęp do gniazdek elektrycznych to problem, z jakim spotkał się chyba każdy z nas. To właśnie do sposobu ulokowania gniazd elektrycznych dostosowujemy często aranżację naszej domowej czy biurowej przestrzeni. Rozwiązaniem problemów z dostępem do gniazd elektrycznych jest nowatorski system gniazd mobilnych. Dowiedzmy się o nim więcej.

gniazdo mobilneElementy systemu

Na system mobilnych – lub wymienialnych – gniazdek elektrycznych składają się same gniazda oraz szyna elektryczna. W skład tej ostatniej wchodzą trzy płaskie, wykonane z miedzi szyno-przewody: fazowy, neutralny oraz ochronny. Dostęp do energii elektrycznej umożliwiają natomiast zamocowane na szynie, specjalnie zaprojektowane gniazda. Listwa daje przy tym możliwość podłączenia do niej gniazd różnego typu, np. E, F oraz brytyjskich. System ten gwarantuje również dostęp do sieci komputerowej. Warto także dodać, że całość dopełniają łączniki, narożniki, zaślepki, a także elementy montażowe i przyłączeniowe, dzięki którym wszystkie części zyskują estetyczny wygląd oraz zapewniają bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Szyna zasilająca, w której poprowadzone są wspomniane przewody, daje możliwość dodania, usunięcia lub przesunięcia zamocowanego na niej gniazda w dowolne miejsce. Gniazda nie mają więc stałego umiejscowienia – są mobilne i możemy skorzystać z nich tam, gdzie akurat ich potrzebujemy. Nie jesteśmy także ograniczeni liczbą posiadanych gniazd, a wyłącznie mocą urządzeń do nich podłączonych.

Zalety

Lista zalet wypływających z zastosowania opisywanego systemu jest bardzo długa. Po pierwsze, system ten zapewnia komfortowe i bezproblemowe korzystanie z sieci elektrycznej w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo znika odwieczny kłopot z plączącymi się pod nogami przewodami – czy to od poszczególnych urządzeń, czy też od niezbędnych w wielu sytuacjach przedłużaczy.

Po drugie, cały system dopasować możemy w taki sposób, by wtapiał się w wystrój naszych pomieszczeń – poszczególne elementy dostępne są w pełnej gamie barw. Jego montaż jest łatwy i nie wymaga kucia ścian i późniejszego sprzątania – listwa i mobilne gniazdka stanowią przedłużenie przewodów elektrycznych nowoczesne gniazdko elektryczneznajdujących się w ścianie – aby zamontować opisywany system, wystarczy tylko jedno wyjście przewodu na każde pomieszczenie. Dzięki temu nie tylko unikamy czasochłonnych i kosztownych prac, ale także możemy dostosować instalację elektryczną do naszych potrzeb już po wykończeniu swojego lokum. Poza tym, w razie potrzeby cały system łatwo zdemontujemy i zainstalujemy w innym pomieszczeniu czy w nowym mieszkaniu.

Bardzo dużą zaletą systemu jest także możliwość zmiany wystroju pomieszczeń i dowolnego rozlokowania elementów wyposażenia – nie musimy się bowiem obawiać, że masywna szafa, komoda czy narożnik zasłonią gniazdko elektryczne.

System mobilnych gniazdek nadaje się zarówno do użytku w pomieszczeniach domowych, jak i biurach, salach wykładowych, szkołach, klasach, bibliotekach i innych miejscach – jest bowiem w pełni praktyczny, a przy tym całkowicie bezpieczny, gdyż uniemożliwia porażenie prądem. Pozwala na szybkie i niczym nieutrudnione dostosowanie go do nowych sytuacji, np. przemeblowań czy reorganizacji stanowisk pracy.

Jeśli natomiast chodzi o wady, jedyną może być cena poszczególnych elementów. Jedno mobilne gniazdko kosztuje bowiem znacznie więcej niż tradycyjne gniazdo mocowane na stałe. Jednak przy licznych korzyściach, jakie wiążą się z zastosowaniem systemu mobilnych gniazd, cena okazuje się niewygórowana – pamiętajmy, że osiągamy pełen komfort korzystania z energii elektrycznej, a przy tym raz zakupiony system posłuży nam również po ewentualnej przeprowadzce.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Jak bezpiecznie korzystać z prądu na kempingu?

Jak bezpiecznie korzystać z prądu na kempingu?
Podczas odpoczynku na kempingu wcale nie musimy żyć bez podstawowych wygód takich jak dostęp do prądu. Dziś prawie każde większe pole kempingow...
Czytaj więcej

Przedłużacze do zadań specjalnych

Przedłużacze do zadań specjalnych
Konieczność doprowadzenia prądu do miejsc usytuowanych z dala od instalacji elektrycznej wymaga od nas użycia przedłużaczy. Ponieważ najczęściej stoso...
Czytaj więcej

Jaki przedłużacz wybrać?

Jaki przedłużacz wybrać?
Wybór przedłużacza może wydawać się nieskomplikowany. Gdy o nim myślimy, przed naszymi oczami mamy zwykły przedłużacz mieszkaniowy, który najczęściej ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Mobilne gniazda elektryczne – niezbędne informacje