Produkty

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. I

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. I

Jeśli właśnie stajemy przed trudnym zadaniem umeblowania kuchni jedną z najważniejszych decyzji jest wybór rodzaju mebli. Czym cechują się modułowe zestawy? Jeśli jeszcze nie wiemy wszystkiego o takich meblach kuchennych, koniecznie przeczytajmy ten artykuł oraz jego część drugą.

Przejdź do następnych akapitów:

Kuchenne meble modułowe – cechy

Tego rodzaju zestawy mebli odznaczają się głównie tym, że są kompletne. W odróżnieniu od mebli kuchennych na wymiar, możemy je natychmiast zastosować w swoim mieszkaniu. W ten sposób umeblujemy kuchnię w ekspresowym tempie, mając pewność, że wszystko będzie do siebie pasować.

Kiedy wybieramy meble do kuchni mamy zazwyczaj wybór pomiędzy gotowymi zestawami, a modułami. Czym różnią się te dwa rodzaje wyposażenia? W wypadku zestawów nie mamy żadnej możliwości wyboru, jeśli chodzi o:

  • wymiary szafek,

  • zabudowę sprzętów kuchennych,

  • modyfikowanie kompletu.

Zestawy kuchennych mebli modułowych dają nam o wiele większe pole manewru. To swoisty kompromis między szafkami, które wykonuje się na wymiar, a kompletami, które mają sztywno ustalony skład i formę. Meble modułowe ustawimy w wymyślonym przez nas układzie, a skład ich zestawów będziemy mogli ustalić samodzielnie, dopasowując go idealnie do rozmiarów pomieszczenia i jego możliwości.

meble kuchenne Artemisia

Modułowe zestawy mebli kuchennych – pomost między ceną a personalizacją

Dzięki temu, że zestawy mebli kuchennych modułowych dają nam spore możliwości modyfikowania ich składu, mamy wpływ na ich cenę, a także dopasowanie do pomieszczenia – nie tylko jego wymiarów, ale i stylu czy charakteru. Sami zdecydujemy, ile szafek dolnych i górnych potrzebujemy, czy i co chcemy zabudować, oraz o tym, jak szerokie będą meble. Cena kuchni na wymiar zazwyczaj znacznie przekracza zestawy mebli modułowych nawet o kilka tysięcy.

Czy wiesz, że…?

Za kuchenne meble na wymiar do kuchni, którą możemy zabudować na około 2,5 mb, zapłacimy średnio 3000-6000 zł. Gotowy zestaw mebli na taką wielkość może kosztować nas nawet 1000 zł. Ile zaś zapłacimy za gotowy zestaw modułowy? Z pewnością uda nam się złożyć komplet za około 2000 zł. Rachunek jest więc prosty.

Wady mebli modułowych do kuchni

Kupno modułowego zestawu mebli wydaje się być opłacalne, jednak tego typu rozwiązanie ma również swoje wady. Gdzie nie sprawdzą się takie systemy? Oto przykładowe sytuacje, gdy będziemy musieli rozważyć inne umeblowanie:

  • gdy nasza kuchnia jest bardzo nietypowa – skosy, bardzo niewielka przestrzeń, wąski, ale długi układ, wnęki czy wykusze to czynniki, które mogą wymusić na nas rozważenie zakupu mebli na wymiar;

  • chcemy, aby meble były wykonane z egzotycznego drewna czy innego, nietypowego materiału – wśród gotowych zestawów kuchennych możemy nie znaleźć dokładnie takiego rodzaju szafek i szuflad, jakie chcemy mieć w swojej kuchni. O tym, jakie meble modułowe mamy do wyboru dowiemy się z następnej części artykułu;

  • stawiamy na całkowitą oryginalność.

W drugiej części artykułu poznamy przykładowe zestawy mebli modułowych do kuchni i dowiemy się szczegółów ich wykonania.

Data publikacji: 30.11.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak zamontować meble kuchenne?

Jak zamontować meble kuchenne?
Samodzielny montaż mebli kuchennych pozwoli Ci zaoszczędzić na wynajęciu fachowca. Zadanie nie jest zbyt trudne – wymaga jedynie odpowiedniego p...
Czytaj więcej

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!
Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Ograniczać Cię może mała ilość miejsca i problemy z przenoszeniem materiałów. Przy odpowiednim przygotowani...
Czytaj więcej

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?
Dobrze zorganizowana kuchnia to taka, w której szafki i szuflady należycie spełniają swoje zadania. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. I