Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli

Stając przed koniecznością wyboru mebli do kuchni, mamy pokaźną paletę możliwości. Między innymi możemy zdecydować się na zestawy – gotowe bądź modułowe. Czym się różnią i które z nich okażą się dla nas lepsze? Przyjrzyjmy się tym propozycjom.

Zestaw mebli kuchennych

Spis treści:

Meble modułowe do kuchni

Zamiast kupować meble na wymiar, których cena jest bardzo wysoka a czas oczekiwania na ich wykonanie długi, możemy wybrać zestawy mebli modułowych. Tego rodzaju komplety szafek kuchennych są już gotowe, ale jednocześnie dają nam dużą swobodę w aranżowaniu przestrzeni za ich pomocą. Możemy dowolnie tworzyć układ, w którym dane meble najlepiej sprawdzą się w naszej kuchni. W zależności od wielkości urządzanego pomieszczenia do wyboru będziemy mieć różne wersje zestawów.

Oto zalety modułowych zestawów mebli kuchennych:

  • wszystkie szafki są doskonale do siebie dopasowane,

  • sami decydujemy o tym, jak będzie się prezentował efekt końcowy,

  • wybieramy dowolną liczbę i rodzaj szafek, tworząc tym samym własny i niepowtarzalny komplet,

  • mamy do wyboru bardzo dużą gamę zestawów pod względem kolorystycznym, wymiarowym, a także wzorniczym,

  • z łatwością dopasujemy szafki z zestawów modułowych do każdego rodzaju kuchni - producenci starają się nie tylko dostarczać meble kuchenne tego typu o standardowych wymiarach, ale np. również takie, które pasują do kuchni na poddaszach.

Sprawdźmy, dlaczego jeszcze warto wybrać modułowe zestawy mebli do kuchni.

Gotowe zestawy mebli kuchennych

Innym sposobem na szybkie umeblowanie kuchni jest sięgnięcie po gotowe zestawy szafek kuchennych. Ich niepodważalną zaletą jest cena i bardzo krótki czas realizacji - z ich pomocą możemy bardzo szybko urządzić naszą kuchnię. Meble te również występują w wielu wersjach kolorystycznych, wymiarowych i reprezentują różne style, dlatego spośród dostępnych zestawów bez trudu wybierzemy taki, który się nam spodoba. Podstawową wadą gotowych kompletów szafek kuchennych jest to, że nie mamy szansy na modyfikowanie zestawów.

Gotowy zestaw mebli kuchennych

Gdzie sprawdzą się gotowe zestawy mebli kuchennych? Tego rodzaju umeblowanie warto wybrać, gdy chcemy szybko urządzić kuchnię w mieszkaniu pod wynajem, hostelu czy też w aneksie w kawalerce. Największą zaletą tego rozwiązania są niskie koszty zakupu i montażu mebli. Tak jak w przypadku zestawów mebli modułowych do kuchni, poszczególne szafki są również doskonale do siebie dopasowane, w związku z czym nie musimy się martwić ewentualnymi problemami wynikłymi w czasie zestawiania ich ze sobą.

Zobaczmy jeszcze, kiedy powinniśmy zdecydować się na kuchenne meble tworzone na wymiar.

Porada eksperta

Jeśli chcemy mieć możliwość meblowej zabudowy naszych sprzętów AGD, wybierzmy modułowe zestawy szafek kuchennych. Wśród dostępnych modeli znajduje się wiele kompletów wyposażonych również w takie elementy meblowe, które umożliwią nam estetyczny wygląd całej kuchni. Dzięki takim wariantom będziemy mogli zaopatrzyć się w lodówkę, kuchenkę lub zmywarkę przeznaczoną do zabudowy meblowej.

Data publikacji: 04.06.2018

Data aktualizacji: 23.06.2024