Montaż listwy przypodłogowej Cezar Elegance

Listwy przypodłogowe są nie tylko praktycznym, ale także dekoracyjnym elementem wnętrza. W sposób estetyczny łączą ścianę z podłogą, pozwalają na zakrycie kabli i podkreślają charakter danego pomieszczenia.

Listwa przypodłogowa Cezar Elegance, która znajduje się w ofercie naszego sklepu, to produkt wykonany z trwałego PCV, charakteryzujący się odpornością na wilgoć, skutecznym maskowaniem połączeń, bogactwem kształtów i możliwością pomalowania na dowolny kolor. Co najważniejsze, wyróżnia go szybki i prosty montaż. Podpowiadamy, jak go dokonać.

Niezbędne wyposażenie

- listwa przypodłogowa Cezar Elegance,

- wyciskacz do tub,

- klej montażowy do listew,

- szpachelka

- wiaderko wody,

- gąbka,

- gąbka ścierna o granulacji 150,

- piła ręczna,

- korytko do cięcia pod kątem 45 stopni,

- taśma malarska,

- folia,

- farba do PCV,

- pędzel,

- ołówek.

Krok 1

Montaż listwy przypodłogowej Cezar Elegance należy rozpocząć po zakończeniu malowania i układania podłogi. Naszym pierwszym zadaniem jest dokładne dopasowanie listew do ścian danego pomieszczenia oraz przycięcie niezbędnych fragmentów. W tym celu uprzednio przykładamy listwy do ściany i zaznaczamy dokładnie miejsce, w którym będziemy musieli je przyciąć, co dotyczy głównie elementów łączonych na rogach ścian. Pamiętajmy o tym, że w systemie Cezar Elegance nie mamy do czynienia z mocowaniem narożników, a jedynie łączeniem ze sobą dwóch listew.

Krok 2

Po zaznaczeniu ołówkiem miejsc, w których należy przyciąć element, wkładamy listwę do korytka i bardzo precyzyjnie docinamy pod kątem 45 stopni. Po przygotowaniu wszystkich fragmentów, rozpoczynamy przyklejanie.

SMALL_odmierzanie_listwy_przypodlogowejSMALL_odmierzanie_listwy_przypodlogowejSMALL_odmierzanie_listwy_przypodlogowejSMALL_odmierzanie_listwy_przypodlogowej

Krok 3

Obracamy listwę i nakładamy dookoła jej powierzchni klej montażowy (warto wówczas zabezpieczyć podłogę folią ochronną). Po przymocowaniu do ściany, nad listwami oraz pomiędzy poszczególnymi fragmentami aplikujemy klej do łączeń, który następnie zacieramy przy użyciu szpachelki. Kleju ze ściany pozbywamy się za pomocą zwilżonej w wodzie gąbki. Czynność tę wykonujemy na całej długości ściany i odczekujemy 24 godziny do wyschnięcia kleju. Po tym czasie ścieramy pozostałości nad listwą za pomocą gąbki ściernej.

Krok 4

W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, montaż możemy zakończyć na poprzednim kroku bądź też przystąpić do pomalowania listew na wybrany przez nas kolor. W tym celu zabezpieczamy taśmą malarską ścianę nad listwą oraz podłogę pod jej powierzchnią i aplikujemy farbę za pomocą pędzla.

SMALL_Skrzynka_uciosowa_TopexSMALL_Skrzynka_uciosowa_TopexSMALL_Skrzynka_uciosowa_TopexSMALL_Skrzynka_uciosowa_Topex