Nie przegap! LOTERIA URODZINOWA do 16.04! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Piły

Strzałka w prawo

Piły ręczne

Strzałka w prawo

Piły ręczne

W tym dziale czeka na Ciebie bogaty wybór narzędzi do cięcia i obróbki, w tym również pił ręcznych. Proponowane przez nas artykuły znajdą zastosowanie w niejednym warsztacie, a także gospodarstwie domowym. Dostępne w Castoramie akcesoria mogą się okazać przydatne zarówno podczas dużych prac remontowo-budowlanych, jak i w trakcie naprawiania bądź restaurowania mebli.

Filtry

Piły ręczne

W tym dziale czeka na Ciebie bogaty wybór narzędzi do cięcia i obróbki, w tym również pił ręcznych. Proponowane przez nas artykuły znajdą zastosowanie w niejednym warsztacie, a także gospodarstwie domowym. Dostępne w Castoramie akcesoria mogą się okazać przydatne zarówno podczas dużych prac remontowo-budowlanych, jak i w trakcie naprawiania bądź restaurowania mebli.

23 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Piły

Wyświetlanie 23 z 23 produktów

Piła ręczna – łatwa praca w ogrodzie

Atrakcyjny ogródek to chluba każdego ogrodnika-amatora, który zdecydował się na upiększenie swojej posesji licznymi drzewami, krzewami i kwiatami. Aby jednak Twoje rośliny prawidłowo się rozwijały i pięknie kwitły, należy zadbać, aby były one właściwie pielęgnowane. Wiele gatunków roślin wymaga regularnego podcinania, czynność ta bowiem stymuluje wzrost nowych gałęzi, przez co całość prezentuje się jeszcze atrakcyjniej niż dotychczas. Błyskawiczne ich przycięcie umożliwi Ci odpowiednia piła ręczna.

W tym dziale znajdziesz różne modele urządzeń do cięcia drewna. Wiele z nich cechuje się podwyższoną skutecznością, dzięki czemu mogą Ci również posłużyć do samodzielnego konstruowania rozmaitych mebli ogrodowych – doskonale tną nie tylko drewno, lecz również stal. Dzięki tego typu narzędziom zadbasz przede wszystkim o swoje rośliny, lecz również wyposażysz swój ogród we własnoręcznie wykonane ławki, altanki bądź huśtawki dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór pił ręcznych. Wśród nich znajdują się również produkty znanych marek cenionych przez profesjonalistów.

PIŁA RĘCZNA DO DREWNA – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Piła ręczna do drewna dostępna jest w kilku modelach, które służą do zadań różnego rodzaju. Musisz więc zdecydować, do czego ma Ci służyć konkretne urządzenie. Szybkie przecinanie dużych elementów umożliwi Ci piła ogrodnicza płatnica. Model z dużymi ząbkami pozwala przecinać elementy bez konieczności mocnego nacisku, model z małymi ząbkami sprawdzi się w przypadku pracy estetycznej.

Przy wyborze piły ręcznej zwróć uwagę na grubość i twardość materiału, z którego jest wykonana i określ cel, do którego zamierzasz ją wykorzystywać. Sprawdź, jaki jest współczynnik TPI, czyli ilość zębów dobrana do rodzaju wykonywanych cięć. Im wyższy, tym większą precyzją cięcia wyróżnia się urządzenie. Do szybkiego cięcia drewna sprawdzi się piła ręczna o niższym TPI, jeśli jednak zależy Ci na estetycznym cięciu, wybierz model z wysokim parametrem TPI.

Ważny jest także kąt nachylenia zębów, który determinuje kierunek cięcia drewna. W sklepie Castorama dostępne są modele uniwersalne, których zęby ustawione są pod kątem 90o. Znajdziesz także urządzenia z zębami ustawionymi pod kątem większym niż 90o, które sprawdzą się do cięcia drewna w poprzek włókien. Piła ręczna z zębami ustawionymi pod kątem mniejszym niż 90o doskonale nadaje się do cięcia wzdłuż włókien.

Duże znaczenie ma również kształt brzeszczotu, który umożliwia podział urządzeń na piłę płatnicę, otwornicę, grzbietnicę, włośnicę i piły kątowe. Piła płatnica posłużyć może do piłowania konaru czy cięcia materiałów drewnianych. Wycięcia krzywoliniowe i otwory umożliwia z kolei piła otwornica. Dobierz więc odpowiedni kształt brzeszczotu, który pozwoli Ci wyciąć zamierzone kształty.

Zwróć uwagę czy brzeszczot piły pokrywa odpowiednia powłoka. Część urządzeń pokryta jest ochroną przeciwko korozji, która zmniejsza opór cięcia i uniemożliwia przyklejanie się wiórów do powierzchni piły. Inne z kolei wyróżnia brzeszczot hartowany, który przedłuża trwałość urządzenia.

Ważnym parametrem przy wyborze piły jest także rękojeść. Wybierz wygodny model z powłoką antypoślizgową, która ułatwi Ci prowadzenie narzędzia. W ofercie sklepu Castorama dostępne są modele z prostym i odsadzonym uchwytem, a także przekładaną rękojeścią. Wygodnym rozwiązaniem jest piła składana, którą po użyciu możesz wygodnie przechowywać.

PIŁA RĘCZNA – RODZAJE I MODELE

W ofercie sklepu Castorama dostępne są różnorodne modele pił ręcznych o zróżnicowanych parametrach, które możesz dopasować do rodzaju ciętych materiałów i własnej wygody. Piła płatnica sprawdzi się do cięcia materiałów drewnopochodnych, np. MDF czy płyt wiórowych oraz elementów drewnianych. Jeśli zależy Ci na dużej wytrzymałości produktu, wybierz model z odpowiednio zabezpieczonym brzeszczotem, odpornym na rdzewienie, ścieranie i odkształcanie.

Do cięcia cienkich elementów, rowów i złączy doskonale nada się piła ręczna do gałęzi i innych drewnianych materiałów, zwana grzbietnicą. Posiada wąski, usztywniany brzeszczot z drobnymi zębami, które umożliwią Ci wycięcie prostej linii. Z kolei piła otwornica wyróżnia się ząbkami o kształcie stożka. Sprawdzi się do wycinania otworów i w miejscach trudno dostępnych.

Jeśli planujesz zakupić piłę do zadań specjalnych, wybierz piłę przyrżnicę, o cienkim brzeszczocie. Do cięcia grubych gałęzi czy konarów i przygotowywania drewna na opał, niezbędna będzie piła kabłąkowa ze specjalnie przystosowanym brzeszczotem. Posiada trwałe, odporne na tępienie ostrze i pochylony kabłąk, który umożliwia wygodną pracę w węższych miejscach.

Ręczna piła do drewna sprawdzi się przy dzieleniu płyt i materiałów drewnopochodnych, wycinaniu linii i otworów, rowków, wręgów i wpustów. Dobranie odpowiedniej piły jest niezwykle ważne – ułatwi pracę i pomoże Ci uzyskać wymagany efekt. Piła uniwersalna nie istnieje – odpowiedni model dobierz do specyfiki materiału i swoich potrzeb. Zwróć uwagę na jej szerokość, długość, kształt brzeszczotu oraz wielkość ząbków. W ofercie sklepu Castorama bez problemu znajdziesz piłę ręczną, która spełni Twoje wymagania.